R e k l a m a
Strona głównaPorady ekspertaCzym kierować się przy wyborze odkurzacza bezprzewodowego?

Czym kierować się przy wyborze odkurzacza bezprzewodowego?

Odkurzacz jest urządzeniem, które rzeczywiście można określić mianem must-have. Dzięki niemu sprzątanie jest szybsze, ale też wygodniejsze. Doskonałym wyborem są urządzenia bezprzewodowe. Dziś podpowiemy Wam, czym kierować się przy wyborze takiego urządzenia i na co zwrócić uwagę.

Odkurzacze bezprzewodowe są obecnie coraz popularniejsze. To zrozumiałe, biorąc pod uwagę fakt, że są wygodne w codziennym sprzątaniu. Nie trzeba też obawiać się o zaplątanie w kabel ani szukać gniazdka, by przepiąć wtyczkę. Rzeczywiście mają więc dużą przewagę nad klasycznymi odkurzaczami. Można zdecydować się np. na odkurzacz jednoczęściowy, który sprawdza się do odkurzania powierzchni płaskich. Posiada uniwersalną szczotkę do podłóg twardych oraz dywanów. Alternatywą dla niego jest odkurzacz pionowy 2 w 1, który można przemienić w odkurzacz podręczny. Sprawdzi się więc nie tylko do odkurzania podłóg, ale też tapicerek czy mebli. Ciekawym wyborem jest też nowocześniejszy odkurzacz 2 w 1, czyli taki, który posiada silnik przy rączce. Można nim odkurzać wszystkie powierzchnie bez obaw o ich zarysowanie. Możecie go przemienić również w odkurzacz ręczny. Często też w zestawie są różne końcówki, np. do czyszczenia tapicerki czy odkurzania trudno dostępnych miejsc. Oczywiście w naszym zestawieniu nie może też zabraknąć odkurzaczy typu iRobot, którymi często można sterować za pomocą smartfona. Można też programować etapy sprzątania. Przy wyborze pamiętajcie, by zwrócić uwagę na to, czy posiada on dodatkowe funkcje takie jak omijanie przeszkód zapamiętywanie układu pomieszczeń, a także szybkie mapowanie powierzchni. Skoro znacie już rodzaje odkurzaczy, to czas przejść do poznania kilku naprawdę dobrych modeli.

Odkurzacze Xiaomi – dobry wybór dla wymagających

Na pewno świetnym wyborem jest odkurzacz Xiaomi Mi Robot. Decydując się na to urządzenie, można zyskać nie tylko odkurzacz, ale też możliwość mycia podłogi. Xiaomi odkurzacz Mi Robot to naprawdę dobre urządzenie, które posiada czujnik klifu. Jest wyposażony w elektroniczne sterowanie zbiornikiem na wodę i oczywiście można programować jego tryb pracy za pomocą smartfona. Co istotne szybko się ładuje i w razie konieczności wraca do stacji dokującej. Posiada też trzy tryby odkurzania oraz mopowania, a także cztery tryby ustawienia mocy ssania, a więc bardzo łatwo dobierzecie urządzenie do swoich preferencji.

Klasyka i funkcjonalność w jednym, czyli odkurzacze Bosch

Kolejnym dobrym wyborem jest oczywiście bezprzewodowy odkurzacz Bosch. Jest to odkurzacz pionowy, który gwarantuje niezawodne odkurzanie nawet trudno dostępnych miejsc. Polecamy serię Unlimited. Posiada on wymienny akumulator i naprawdę szybką ładowarkę. Bosch odkurzacze z tej serii posiadają też naprawdę dobrą siłę ssania, a to za sprawą wydajnego odkurzacza TurboSpin. Dzięki wymiennym końcówkom można swobodnie odkurzać meble, podłogi czy nawet pozbywać się kurzu z sufitu.

Odkurzacz pionowy Dyson – wygoda, na którą można sobie pozwolić

Odkurzacze Dyson to zaawansowane technologicznie urządzenia, które posiadają specjalne podświetlenie. Wykrywa ono niewidoczne na pierwszy rzut oka cząsteczki kurzu. Dyson odkurzacz bezprzewodowy posiada też pomiar mikroskopijnych cząsteczek kurzu. Urządzenie wyposażone jest w czujnik piezoelektryczny, który ciągle mierzy i liczy cząsteczki kurzu, a następnie automatycznie reguluje moc ssania, dobierając ją do zanieczyszczenia. Odkurzacz bezprzewodowy Dyson wyposażony jest w potężny, a przy tym lekki silnik Dyson HyperDymium. Obraca się on z prędkością aż do 125 tys. obrotów na minutę. Co istotne akumulator tego odkurzacza ma naprawdę wysoką gęstość energii. Zapewnia nawet godzinę pracy bez utraty mocy ssania. Ale to nadal nie wszystko. Odkurzacz Dyson posiada też wielostopniową filtrację. Wyłapuje 99,9% mikroskopijnych cząsteczek czy alergenów. Będzie zatem doskonałym wyborem dla alergików czy astmatyków.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

R e k l a m a