R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPajęcznoSkandaliczny konkurs na dyrektora szpitala. Lekarze rezygnują!

Skandaliczny konkurs na dyrektora szpitala. Lekarze rezygnują!

Adam Stachera nie jest już dyrektorem SP ZOZ w Pajęcznie. Okazuje się, że pierwsze negatywne konsekwencje decyzji zarządu powiatu pacjenci mogą odczuć już wkrótce. Część lekarzy w ramach protestu zdecydowała się złożyć wypowiedzenie.

Adam Stachera od 2002 roku związany jest z Samodzielnym Publicznym Zespołem Opieki Zdrowotnej w Pajęcznie. Zaczynał na stanowisku zastępcy dyrektora, następnie p.o. dyrektora, a ostatnie 6 lat pełnił funkcję dyrektora naczelnego. Stachera wyprowadził pajęczański szpital z długów i pozyskał ogromne środki zewnętrzne, które przełożyły się na wiele inwestycji. Dzięki jego uporowi po dwunastu latach starań udało się pozyskać sprzęt z WOSP o łącznej wartości ponad 200 tysięcy złotych. Jego ciężka praca i wysiłek wkładany w rozwój placówki był doceniany w wielu konkursach. W rankingu przygotowanym przez dziennik Rzeczpospolita „Liderzy Zarządzania Szpitalami Publicznymi” pajęczański szpital kilkukrotnie znajdował się na podium.

W związku z upływem kadencji Adama Stachery, zarząd powiatu ogłosił konkurs na dyrektora pajęczańskiego ZOZu. Do udziału zgłosiły się cztery osoby, tylko kandydatura Adama Stachery i Agnieszki Kubot-Krawczyk spełniły warunki formalne i to ta dwójka kandydatów stanęła przed komisją konkursową. Zdecydowaną przewagą pięciu głosów wybrano Agnieszkę Kubot-Krawczyk. Kandydaturę Adama Stachery poparł tylko jeden członek komisji.

Agnieszka Kubot-Krawczyk to mieszkanka Kępna, w ostatnim czasie zajmowała się prowadzeniem prywatnego gabinetu fizjoterapii oraz pracowała jako specjalista ds. zarządzania jakością w szpitalu w Kępnie. W ubiegłym roku bezskutecznie startowała z list Prawa i Sprawiedliwości do rady powiatu wieruszowskiego. Kubot-Krawczyk nie ma doświadczenia na stanowisku jakie objęła, jednak jak przekonuje zasiadająca w komisji konkursowej Mariola Paśnik, nowa dyrektor posiada zdecydowanie wyższe kwalifikacje niż jej konkurent. Z kolei wicestarosta Paweł Sikora tłumaczy, że o wyborze mieszkanki Kępna zadecydowała również przedstawiona przez nią wizja rozwoju placówki.

Zupełnie inne zdanie mają lekarze z pajęczańskiego szpitala, którzy twierdzą, że konkurs był farsą, a nowa pani dyrektor została „przywieziona w teczce”. Na znak protestu wszyscy etatowi lekarze z oddziału chorób wewnętrznych złożyli wypowiedzenia. Ze stanowiska zrezygnował również Witold Drab, który pełnił obowiązki dyrektora do spraw medycznych.

Sprawa bulwersuje również radnych powiatowych, Maksymilian Drab ocenił ją jako skandaliczną i wyraża stanowczy sprzeciw. Byłego dyrektora bronią w mediach społecznościowych również zwykli mieszkańcy:

Wielka strata dla naszego powiatu i pajęczańskiego szpitala. Za Dyrektorem Stacherą przemawiały kompetencje i doświadczenie, a nie polityczne koneksje… Czy istnieją jeszcze jakiekolwiek granice przyzwoitości przy obsadzaniu stanowisk? – pyta retorycznie Adam Nowak.

Makabra. Czy polityka musi ładować się wszędzie? Przecież przez tyle lat nasz szpital zmienił się na plus – stwierdza Marcin Pająk.

Adam Stachera nie chce komentować całej sytuacji, jednak nie ukrywa, że jest mu przykro z powodu w jaki sposób został potraktowany. Za pośrednictwem naszego portalu chciałby podziękować swoim pracownikom:
Pragnę podziękować personelowi za wspaniałą pracę, która przekłada się na leczenie naszych pacjentów. To nie tylko lekarze, ale również panie sprzątające, obsługa techniczna, średni personel medyczny i tak droga mi administracja. To wspaniali ludzie, którzy stanowią moc firmy. Odchodzę z podniesioną głową. Zostawiając szpital w doskonałej kondycji finansowej. I gotowym planem na przyszłość. Dziękuję wszystkim wspaniałym ludziom, którzy się do tego przyczynili, bo to nie ja tylko personel szpitala i poprzednie władze Powiatu to sprawiły. Dziwi mnie jak garstka osób może zburzyć trud, zaangażowanie i wyrzeczenia wspaniałych ludzi, dla których największą wartością jest pacjent – mówi Adam Stachera.

Wszystko wskazuje na to, że powiat pozbył się utalentowanego menadżera i stracił zespół lekarzy, jeśli dołączą do nich kolejni medycy, to pajęczański ZOZ czeka medyczna katastrofa, a „dobrą zmianę” poczują na własnej skórze bogu ducha winni mieszkańcy.

R e k l a m a

140 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

140 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Pszemo
Pszemo
4 lat temu

Niech nowa Pani dyrektor zrezygnuje. Sama nie wie zapewne w co ją ci marni politycy wciągneli. Niech ta ustawka się skończy. Niech dalej szpital podąża w tym dobrym kierunku jak dotąd. Przed szpitalem były takie perspektywy. Ludzie doświadczeni wiedzieli w którym kierunku podążać i jak pozyskiwać fundusze…. Jako mieszkaniec i pacjent jestem załamany

Ja ija
Ja ija
4 lat temu

Tam gdzie Mariola tam bałagan. Namieszala w U. Gminy Działoszyn…

zły
zły
4 lat temu

brak słów po prostu co za patologia się wyprawia, j***ne partyjniactwo.

jak ktoś kto nie ma bladego pojęcia o tutejszych realiach może przedstawiać plan na rozwój tej placówki? śmiech na sali, wywalić sprawdzoną dobrą osobę bo nie chce zapisać się do jedynej słusznej partii…

szacun dla lekarzy, że są solidarni z dyrektorem, to się ceni.

PS: panie redaktorze morze to jest szerokie i głębokie („garstka osób morze zburzyć trud”) chyba, że to pan Stachera pomylił się w wypowiedzi 😀

pozdrawiam

John
John
odpowiedział na komentarz  zły
4 lat temu

Jaki z niego redaktor ? Raczej twórca strony internetowej.

Tryk
Tryk
odpowiedział na komentarz  John
4 lat temu

Taki jak z ciebie John. Jasiek, przygłup z sąsiedniej wsi 🙂

Dede Negra i Bazyli
Dede Negra i Bazyli
4 lat temu

Ktoś chyba chce ten powiat utopić uprawiając swoją prywatną malutką politykę na miarę swojego poziomu i zaspokajać chore ambicje. Mamy tu na myśli „pana w gumowcach z Białej” oraz „tą która przegrała sama ze sobą”. Jacy ludzie takie gierki. Szkoda tylko, że niszczą Pajęczno i to co zostało tu jeszcze dobre. Małe umysły tak robią!

zły
zły
odpowiedział na komentarz  Dede Negra i Bazyli
4 lat temu

„ta która przegrała sama ze sobą” 😀 😀 😀 😀 😀

Dariusz
Dariusz
4 lat temu

Bardzo dobrze! Ludzie czekali na tą chwile od lat!

LENA
LENA
odpowiedział na komentarz  Dariusz
4 lat temu

Dariuszu,jacy ludzie czekali na tą chwilę od lat? na co? żeby kolesie z partii PIS, dobrali się do rządzenia ? U nich nie liczy się kompetencja, serce wkładane w pracę, tylko korytko. Jak mawia Kornel Mikke-„koryto to same, tylko świnie się zmieniają’
Szpital pod rządami niedoświadczonej, ale swojej kandydatki padnie jak AMEN w pacierzu! A potem jak zwykle będziecie narzekać.WSTYD !

Namiętnie oglądam sesje
Namiętnie oglądam sesje
odpowiedział na komentarz  LENA
4 lat temu

„Dariusz” to jakiś nowy bóg? Ale zryte pod kopułami…

mieszkaniec
mieszkaniec
odpowiedział na komentarz  LENA
4 lat temu

a skd wiesz ze bedzie gorzej,czy wiesz ile płaci sie u p.Szydlika w szpitalu

Axa
Axa
odpowiedział na komentarz  LENA
4 lat temu

Co tu jest napisane?! O laboga rety!!!

antypisor
antypisor
odpowiedział na komentarz  Dariusz
4 lat temu

kolejny pisowski de…b…il

Antypisior
Antypisior
4 lat temu

Dalej głosujcie na tych debili z pisu.Manna wam niedlugorz nieba poleci tluki.

Emigrant
Emigrant
odpowiedział na komentarz  Antypisior
4 lat temu

Ceny śmieci, prądu itd. już pisiory podniosły

Epj0010
Epj0010
4 lat temu

Ten szpital nie potrzebuje dyrektora, tam tylko bomba by się przydała. To jest umierania A nie służba dla zdrowia. Każdy kto miał w tym szpitalu kogoś chorego poważnie wie jak tam wygląda opieka. Wszystko trzeba zrobić samemu bo inaczej chory leży w gorszych warunkach niż pies. Pielęgniarki łaskę robią z wszystkim, udają że nie widzą albo polecają żeby zabrać do domu. Szczególnie jedna Pani ,która tam pracuje chyba tylko po to żeby móc opowiadać na prawo i lewo kto jest chory, na co.

Luki
Luki
odpowiedział na komentarz  Epj0010
4 lat temu

Podpisał bym się obydwiema rękami pod tymi słowami. Dziadostwo jakich mało.

asa
asa
odpowiedział na komentarz  Epj0010
4 lat temu

zgadzam sie …

Jan
Jan
odpowiedział na komentarz  Epj0010
4 lat temu

Popieram niestety… to wychwalanie personelu przez Stacherę jest nie na miejscu… Ta placówka nie ma sensu istnienia zwłaszcza z tym personelem. A co do Pani która rozpowiada kto na co choruje to sugeruję złożyć chociażby anonimowe doniesienie do prokuratury – dane medyczne są szczególnie chronione.

nowy
nowy
4 lat temu

strajkowac

rom
rom
4 lat temu

Kolejny przykład, że dla „Dojnej zmiany” legitymacja partyjna jest Jokerem, a kompetencje mają wartość najniższej blotki. Szkoda ZOZu. Najlepszym przykładem że pozbyto się właściwej osoby na stanowisku dyrektora świadczy postawa personelu. Jeżeli nie byłby darzony szacunkiem, to lekarze by się nie zwalniali.

Ja1234
Ja1234
4 lat temu

Po prostu krew zalewa jak się czyta takie rzeczy… jeszcze troche i nic nie będzie w tym mieście

Plo
Plo
odpowiedział na komentarz  Ja1234
4 lat temu

Już nie ma…

Alicja
Alicja
4 lat temu

JASKÓŁA SIKORA PAŚNIK miernoty naszych czasów. Nie zapomnimy im. Ważniejsze dla nich uklady niz dobro i rozwój placówki

Katarzyna
Katarzyna
odpowiedział na komentarz  Alicja
4 lat temu

Gumowiec rozwali to wszystko od środka,kwestia czasu…już ich rozgryzł, robi co chce i śmieje się z nich…od początku zbiera na nich wszystkich haki..czķawķą im się odbije i to niedługo, a panią z komisji życzymy żeby „to dobro” do nich wróciło…i wróci..

antypisor
antypisor
odpowiedział na komentarz  Alicja
4 lat temu

no i jeszcze Banasie i inni pisowscy przestępcy

Jacek
Jacek
4 lat temu

Czy nowa Pani dyrektor faktycznie pokonała Stachere w doświadczeniu? Kwalifikacjach ?? Czym ona wygrala? Dowody a nie pierd*lenie PSEUDOweterynarza Sikory o wizji

Dede Negra i Bazyli
Dede Negra i Bazyli
odpowiedział na komentarz  Jacek
4 lat temu

Co ta miernota intelektualna może wiedzieć o wizji? Tzn. wizję to on ma, ale typowego lawiranta i parweniusza. Kury macać a nie do miasta. Jak on wygląda na zdjęciach. Jak postronkiem opasany. To już P lepsza.

Ggoscosc
Ggoscosc
4 lat temu

Mariola Wam pokaże……

Ggoscosc
Ggoscosc
4 lat temu

Bądźcie solidarnie.

vka.
vka.
4 lat temu

Na układy nie ma rady. W brzydki sposób pozbywają się ludzi, którzy po prostu nie są zwolennikami – wiadomo jakiej partii… Kto nie jest za 'kaczorem nie ma dzisiaj czego szukać na stanowiskach urzędowych… I to nie tylko na wysokich stołkach ale nawet „zwykli szarzy pracownicy”. Wydawałoby się Warszawkaaa, a jednak na wioskach jeszcze gorzej.
Niestety w naszym kraju sprawiedliwości szukać na próżno… Przykra rzeczywistość.

Pajęczanin
Pajęczanin
4 lat temu

Każdy pisze o koneksjach politycznych nowej Pani dyrektor a nikt nie widzi ich u Pana Stachery. Śmieszne 😀 „Ręka rękę myje” tak to można podsumować

RTD
RTD
odpowiedział na komentarz  Pajęczanin
4 lat temu

Jest różnica. Pan Stachera nigdy politykiem nie był, nie startował jak ta Pani z list partyjnych. I niezaprzeczalnie jest fachowcem o wielkich osiągnięciach dla Pajęczna i szpitala. A poglądy ma każdy. Ważne aby pracował dobrze jak Pan Dyrektor. Bo on pracował dobrze bez względu na to kto rządził.
I ja się boję, że straciliśmy dobrego menadżera i to mimo możliwych rozwiązań już bezpowrotnie. Obyśmy nie stracili szpitala przez zachłanność nierozsądnych polityków. Pajęczno im tego i tak nie zapomni.

hehe
hehe
odpowiedział na komentarz  RTD
4 lat temu

A doopa tam nie zapomni. Tak samo było z Działoszynem, Rząśnią i Sulmierzycami. Ludzie w tym powiecie to debile. Wcale mi ich nie żal, niech dalej głosują na pisiurstwo i czekają końca.

Pajęczanin
Pajęczanin
odpowiedział na komentarz  RTD
4 lat temu

Koneksje pozostaną koneksjami niezależnie od tego czy ktoś jest politykiem czy nie.

michał
michał
odpowiedział na komentarz  RTD
4 lat temu

przypodobal sie kazdej partii

jan
jan
odpowiedział na komentarz  RTD
4 lat temu

Pan STACHERA nawet rehabilitantem nie jest.Przypomijmy pare lat wstecz co zrobil jakie ma zasługi dla Pajęczna.Jedyny powiat co nie ma pogotowia,zlikwidowal pogotowie ,rehabilitacje,kuchnie,laboratorium i mieszkania służbowe dla lekarzy oto jego zasługi.Pozostawił kupe ludzi bez pracy ale wa zne że on ja miał,Jaka była wtedy władza cwaniaku PO

Jacek
Jacek
odpowiedział na komentarz  Pajęczanin
4 lat temu

Jakich koneksjach? Bo nie odebrał legitymacji partyjnej PiS? Z resztą jeśli szpital nie ma długów, szpital zarabia, istnieją duże plany rozbudowy to trzeba oddac tej co ma legitymację PIS? Bo pseudoWeterynarz i nauczyciel z podstawowki z Pisu tak wybrali…. Przepraszam ….wytypowano w konkursie

Dede Negra i Bazyli
Dede Negra i Bazyli
odpowiedział na komentarz  Jacek
4 lat temu

Gumowiec tam bez oporów zmienia partię, zależy jak powieje. I on ma wizję i poglądy? Ale za to beke ma że wszystkich co go popierają i mu wierzą. A jutro tym samym chętnie zaszkodzi. Za to „szacun”. Trzeba nie mieć skrupułów.

leon
leon
4 lat temu

słyszałem, że zawiązał się komitet, który zbiera podpisy w sprawie referendum o odwołanie rady powiatu. Wie ktoś od kogo można dostać druk do zbierania podpisów???????

Jacek
Jacek
odpowiedział na komentarz  leon
4 lat temu

Bardzo dovry pomysl. Zbierzmy podpisy. Zrobmy porządek

Dzik
Dzik
odpowiedział na komentarz  leon
4 lat temu

Trzeba się zjednoczyć we wszystkich gminach i idiotów odwołać.

Patryk
Patryk
odpowiedział na komentarz  Dzik
4 lat temu

Zarząd powiatu natychmiast do wymiany, tylko doją kaskę, szczują ludzi. Robimy duży protest i gonimy nieudaczników.

janek
janek
4 lat temu

„Bogu ducha winni” mieszkancy sami wybrali dobra zmiane.

Skr
Skr
4 lat temu

Mariola paśnik jako osoba, która przekonuje? Coś nie tak chyba

Tymek
Tymek
4 lat temu

Ale pielucha znowu namieszała.

Dzidek
Dzidek
4 lat temu

Kowalska z zarządu tak napierala.

Krzysiek
Krzysiek
odpowiedział na komentarz  Dzidek
4 lat temu

Ona wszędzie lubi kiche.

Gabi
Gabi
odpowiedział na komentarz  Krzysiek
4 lat temu

Przecież nie na darmo mówią że jest królową kichy w regionie.

Jolka
Jolka
4 lat temu

I znowu przekręt , jednemu Dyrektorowi dają nagrodę i zwiększają pensje tak jak Wolskiemu dodam za nic , bo ma kolegów w partii . A temu co stracił zdrowie by ratować szpital wypierniczają bez słowa.

Mateusz
Mateusz
odpowiedział na komentarz  Jolka
4 lat temu

Za nic? Oj jak ty mało wiesz, widać że wiedzę o świecie czerpiesz ze źródeł o podobnym poziomie do tego portalu.

Marlena
Marlena
odpowiedział na komentarz  Mateusz
4 lat temu

To kiedy konkurs na dyrektora Pływalni jak już robią konkursy to na wszystkie powiatowe jednostki 🤔😉

kolonk0
kolonk0
odpowiedział na komentarz  Marlena
4 lat temu

RCRKIT i pływalnia mają tzw. miernych, biernych, ale wiernych, a takich się nie zwalnia. Za to podobno wkrótce mają robić czystki w szkołach. Jest kilku niepokornych pedagogów w powiatowych szkołach.

Lion
Lion
odpowiedział na komentarz  kolonk0
4 lat temu

Prawda… Jeśli zostanie taka władza w powiecie to będzie jeszcze gorzej.. Wyrzucają dyrektorów i naczelników z wieloletnim stażem i doświadczeniem, a wsadzają na stołek fanatyków PiSiuu, bez pojęcia o zarządzaniu ludźmi i bez wykształcenia.

jan
jan
odpowiedział na komentarz  Lion
4 lat temu

czy stanowisko dyr uwazasz jest dozywociem,chyba juz wystarczy i zmiana sie nalezy

margerita
margerita
odpowiedział na komentarz  kolonk0
4 lat temu

Dyrektor ZS w Pajecznie z pewnością zostanie

Wieruszownianin
Wieruszownianin
4 lat temu

TO skandal!!! Z masażystki na dyrektora, takie rzeczy tylko podczas dobrej zmiany!
Ta Pani nie ma żadnego doświadczenia, pokończyła parę kursów i wydaje się jej że świat zawojuje. Oczywiście z pomocą takich ludzi jak Rychlik czy Polak, bo ładnie się uśmiechała na plakatach wyborczych w towarzystwie tych Panów.
A tak poza tym że zgrabna to nic więcej, typowa karierowiczka, a jak dostała to stanowisko to wszyscy dobrze wiemy, ale kariery jej nie wróżę.
Panie, Panowie lekarze z Pajęczna nie ustępujcie, tak dalej być nie może żeby takie osoby piastowały takie stanowiska!
Przecież to jest już REPUBLIKA BANANOWA!!!

Krzysiek
Krzysiek
odpowiedział na komentarz  Wieruszownianin
4 lat temu

Republika Banasiowa vs Pielucha.

Jacek
Jacek
odpowiedział na komentarz  Krzysiek
4 lat temu

Przecież Pielucha głosowała za powołaniem Banasia, to jej człowiek.

Obiektywny
Obiektywny
odpowiedział na komentarz  Wieruszownianin
4 lat temu

Właśnie oglądałem wystąpienie nowej Pani Dyrektor szpitala na sesji i z tego co usłyszałem to ta Pani ma tytuł naukowy doktora, więc to nie są kursy jak piszesz. Obiektywnie biorąc doktor to tytuł wyższy niż magister więc nie może być mowy o braku wykształcenia. Może naukowe teorie wznieść ponad kompetencje Pana Stachery, więc może by tak dać tej Pani szansę a nie pisać bzdur.

Iwona
Iwona
4 lat temu

Dobra Zmiana w natarciu

Edzio
Edzio
odpowiedział na komentarz  Iwona
4 lat temu

Tworzymy komitety w sprawie odwołania nieudaczników od Pieluchy w każdej gminie i główny w powiecie. Miarka się przebrała.

obserwator
obserwator
4 lat temu

Ludzie opamiętajcie się i pomyślcie to on pierwszy opowiedział się przeciwko p.Paśnik i co ta
pani miała go popierać.A jak każdy z was zachowałby się na jej miejscu.Niech idzie teraz do
swojego guru i niech on zrobi z niego menedżera.Karma wraca.Warto być przyzwoitym jak
powiedział klasyk.

Justyna
Justyna
4 lat temu

Same wspaniałe wybory… mamy już „idealnego” nowego Burmistrza, będziemy mieć „wspaniałą” nową Panią Dyrektor😊
Chyba jednak jest coś w powiedzeniu, że lepsza stara bieda… bo patrząc w przód to słabo widzę rozwojową przyszłość Pajęczna😊

Edzio
Edzio
odpowiedział na komentarz  Justyna
4 lat temu

Pieluchowcy położą wszystko, a kapuche zdoja.

SzydStanRet
SzydStanRet
4 lat temu

Ludzie nie wiecie o co tym lekarzom chodzi ?? po pierwsze przypominam taka sytuacja już raz miała miejsce -> https://wielun.naszemiasto.pl/lekarze-ze-szpitala-w-pajecznie-zagrozili-ze-odejda-z-pracy/ar/c1-369564 Wtedy dyrektor zgodnie z ich życzeniem zwolnił ordynatorkę i teraz chcą chcą wymusić to samo. Chodzi oczywiście o kasę Lekarze boją się jak diabeł święconej wody że będą musieli pracować na 12tki i nie będzie kasy za dyżury. Wyobraźcie sobie że 5 lekarzy przychodzi do pracy na 7:25 a kończy pracę o 15. Pozostały czas czyli 15-7:25 jest opłacany inną stawką , oczywiście odpowiednią wyższą itd I nagle ktoś im mówi że mają pracować w systemie czyli na 12 godzin… Więcej »

Maćko
Maćko
odpowiedział na komentarz  SzydStanRet
4 lat temu

konflikt lekarze-dyrekcja to jedno( z drugiej strony rząd nie zachęca młodych do nauki za lekarza wiec się nie dziw że wykształcony lekarz może ustalac zasady, jak dobry murarz u szefa albo kwalifikowany elektryk w firmie u swojego szefa – zwyczajnie brak fachowców. Ale ustawianie konkursu na publiczne stanowisko to śmianie się ludziom w twarz. I to ustawianie w tak żenujący sposób

Sławek
Sławek
odpowiedział na komentarz  Maćko
4 lat temu

Lekarz to może zasady ustalać w swoim prywatnym gabinecie, ale nie jak pracuje u kogoś, podobnie murarz czy elektryk.
Nie podoba im się , droga wolna, przyjdą inni.

Maćko
Maćko
odpowiedział na komentarz  Sławek
4 lat temu

Inni ? wiesz ile roboty jest żeby ściągnąć chociaż jednego lekarza na jakikolwiek oddział jakiegokolwiek szpitala ? właśnie tu jest problem że lekarzy nie ma !!

Michaś
Michaś
odpowiedział na komentarz  Maćko
4 lat temu

Pożyjemy zobaczymy 😉

ratownik
ratownik
odpowiedział na komentarz  Sławek
4 lat temu

SKĄD PRZYJDĄ?

Tomek
Tomek
odpowiedział na komentarz  ratownik
4 lat temu

Z Ukrainy 😉

Ggoscosc
Ggoscosc
odpowiedział na komentarz  Sławek
4 lat temu

Mało wiesz….. Kontrakt i już…. Kto pisze skargi do NFZ na nich. Chyba nikt

krychu
krychu
odpowiedział na komentarz  Sławek
4 lat temu

Sławciu! Niezupełnie tak to działa. Jest Kodeks Pracy który limituje dopuszczalną ilość godzin pracy tygodniowo (wg mojej wiedzy 40 godz). Co ponad to to godz nadwymiarowe ( do zapłaty, albo do odbioru). Czy lekarze są tacy chętni do pracy w Pajęcznie? Jakoś dermatologa nie ma w Przychodni i trzeba ze skierowaniem jeździć po okolicy (Wieluń, Rdomsko,

???
???
odpowiedział na komentarz  SzydStanRet
4 lat temu

A poszedł ty won, grafomanie! Nic „mądrzejszego” nie byłeś w stanie wymyślić?

emigrant
emigrant
odpowiedział na komentarz  SzydStanRet
4 lat temu

Wypowiedź z cyklu nie znam się to się wypowiem. Praca zmianowa w przypadku Oddziału Wewnętrznego wygląda dobrze tylko na papierze i tylko dla ekonomii. Natomiast jest to ze znaczną szkodą dla pacjenta = przykład : 1 lekarz na np 6 chorych, widzi ich codziennie, widzi czy jest poprawa, czy nie, planuje strategię diagnostyki, leczenia, jest od 8 do 15, po 15 zostaje 1 lekarz dyżurny, który interweniuje tylko w ostrych przypadkach. Praca zmianowa? – co 12 godzin innych 2 lekarzy którzy mają ogarnąć 30 pacjentów, praca bez ciągłości, codziennie pacjent oglądany przez innego lekarza, nie wiadomo czy jest poprawa, czy… Więcej »

OLo
OLo
odpowiedział na komentarz  emigrant
4 lat temu

Wszystko ok ale problem jest w progach podatkowych i formach zatrudnienia. Lekarze potrafią liczyć.

Ggoscosc
Ggoscosc
odpowiedział na komentarz  OLo
4 lat temu

Na swoje

Emil
Emil
odpowiedział na komentarz  SzydStanRet
4 lat temu

Karolek uratuje szpital.

pajęczak
pajęczak
odpowiedział na komentarz  Emil
4 lat temu

KIEDYŚ URATOWAŁ SZPITAL INNY DYREKTOR-PO NIM BYŁO JUŻ ŁATWO!

Ggoscosc
Ggoscosc
odpowiedział na komentarz  SzydStanRet
4 lat temu

Ponoć za dyżur na całodobowej. Do 1000…..złotych… Za sen…. Jak potrzbujeszporadyCzytaj opieki to cie taki opieprzy, że gdzie byłeś w dzień… Albo pocieszy, że najwyżej umrzesz… A mnie się nie chce umierać powiedziałam trutniowi na calodobowce….. Szok….. Bo on się musi wyspać……… To są też agenci…. To nie służba……. Nie, nie…

michał
michał
odpowiedział na komentarz  SzydStanRet
4 lat temu

uprawiaja prywate na oddziale za przyzwoleniem p,dyr.

jan
jan
odpowiedział na komentarz  SzydStanRet
4 lat temu

przciez wszyscy sa z Czestochowy ,wiec niech wracaja ,co robia na prowincji – pieniadze

obserwator
obserwator
4 lat temu

Pan Stachera zawiedziony a my mieszkańcy starego Działoszyna też jesteśmy zawiedzeni tym, że wybraliśmy go na radnego a on przyłożył rękę wraz z drugą radą z tego rejonu do
likwidacji 80 letniej pierwszej szkoły w gminie.Jako przybysz do naszego miasteczka widać że nie wie pan co to patriotyzm lokalny i mała ojczyzna.To boli i nie zapomnimy panu tego.
Dziś pana potraktowano właściwie,może teraz pan zrozumie jak należy postępować wobec
tych którzy obdarzyli pana zaufaniem. Karma jednak wraca.

P-is-no
P-is-no
odpowiedział na komentarz  obserwator
4 lat temu

Gdyby nie „dojna zmiana” i patologicznie przeprowadzona reforma to i szkół i szpitali nie trzeba by było zamykać

FikiMiki
FikiMiki
odpowiedział na komentarz  P-is-no
4 lat temu

Wreszcie przetrzepali dupy tej skorumpowanej bandzie.

Miki
Miki
odpowiedział na komentarz  FikiMiki
4 lat temu

Tak. Wkoncu ten szpital nie będzie nazywał się umierania. A układy tamtejsze zostaną rozbite.

Ggoscosc
Ggoscosc
odpowiedział na komentarz  Miki
4 lat temu

Będziecie dojeżdżać po 100 km do leżącego chorego z rodziny…

gość
gość
4 lat temu

Będzie ciekawie…

Radosław Wieloch
Radosław Wieloch
4 lat temu

Drodzy mieszkańcy naszego powiatu!
Podpisujcie petycję w sprawie odwołania Zarządu Powiatu!

https://www.petycjeonline.com/petycja_w_sprawie_odwolania_zarzadu_powiatu_pajecznaskiego

Eziek
Eziek
odpowiedział na komentarz  Radosław Wieloch
4 lat temu

Wywozimy na taczkach szkodników od Beci.

Dontusu
Dontusu
odpowiedział na komentarz  Radosław Wieloch
4 lat temu

Idz sie uspij

Adekwatny
Adekwatny
4 lat temu

U nas w Grudziądzu od wielu lat rządzi PO. Szpital ma ponad 400 mln długu. Nowy prezydent (szwagier Adamowicza z Gdańska) podniósł niebotycznie opłaty za bilety MZK,śmieci a w kolejce już ścieki,woda, energia cieplna. Przetargi miasta wygrywają firmy z Gdańska. Szpital przyjmuje pacjentów z pół województwa a miasto ma za to płacić. Glosujcie ludzie na PO,ani potrafią rządzić

Axa
Axa
odpowiedział na komentarz  Adekwatny
4 lat temu

Kwiczcie!! Oderwani od koryta!!

bee
bee
odpowiedział na komentarz  Adekwatny
4 lat temu

co to ma do rzeczy?

Ggoscosc
Ggoscosc
4 lat temu

Był plan rozbudowy ZOL-u. Od strony Biedronki…. Skrzydło……. A teraz ludzie będą umierać bez opieki podstawowej. Przekonałam się na „własnej” skórze jak potrzebowałam pomocy dla chorej mamy. DOKTOR sp. Olejniczak był natychmiast przy łóżku. Nieodzalowany człowiek. O wielkim sercu…….. Brakuje takich ludzi z empatia

JUREK
JUREK
odpowiedział na komentarz  Ggoscosc
4 lat temu

Ogrodniczak

Iziz
Iziz
odpowiedział na komentarz  JUREK
4 lat temu

Tak na plecach nieodżałowanego doktora Ogrodniczaka pielucha zrobiła sobie kampanię podczas otwarcia pracowni endoskopowej Jego imienia. Tylko się lansowała a wszystko zorganizował DyREKTOR STACHERA z pieniędzy własnych szpitala.

Jacek
Jacek
odpowiedział na komentarz  Iziz
4 lat temu

Taka to pielucha.

gość
gość
4 lat temu

Ten szpital to faktycznie umieralnia,tam ludzi starszych spisuje się na straty.Mam bardzo złe zdanie o tym szpitalu i dr Szydliku,który uważa się za najlepszego lekarza a ludzi po 80 traktuje z góry,bo mają swoje lata.Dzięki przypadkowi i znajomości moja mama jeszcze żyje i samodzielnie funkcjonuje ,bo tam nie dawali żadnej nadziei.

Ggoscosc
Ggoscosc
4 lat temu

Że skierowaniem do szpitala. I ratowanie życia. Atak pęcherzyka lekarz przygaduje i przygaduje że będę leżeć i leżeć. 3dni i byłam, po, operacji… Biedak, nie zarobilllllll 500…. Tak mi go k…. Szkoda….

Plum
Plum
4 lat temu

Od urodzenia mieszkam w Pajęcznie, ale nie będę stać murem za takim „miastem”.
To, co się dzieje to cyrk na kółkach, a walczymy przecież o to, żeby nie wpuszczać cyrku (ze zwierzętami) do miasta.
Miasto raczej stało się już umieralnią. Umieralnią już bez szpitala.
Chyba czas zakopać tę ruinę i wynieść się gdzieś daleko stąd.

Rumun
Rumun
4 lat temu

Skoro ten szpital dla was to umieralnia to na pewno wszyscy bedą z radością dojeżdżać do radomska/ bełchatowa/ wielunia żeby dziadek czy babcia w spokoju umarli albo jak serduszko słabiej zabije to nie do ” umieralni” tylko szybka organizacja transportu do ww. miast Szpital w powiecie musi zostać i musi być rozbudowany przez kompetentne osoby.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
odpowiedział na komentarz  Rumun
4 lat temu

Lepiej niech umrze w godnych warunkach jak ma się męczyć i konać w Pajęcznie. Dla najbliższych mogę i do Warszawy jechać. A ten szpital w Pajęcznie niech zamienią na kostnice albo hospicium.

Grzegorz
Grzegorz
odpowiedział na komentarz  Mieszkaniec
4 lat temu

Mieszkańcu -kostnica jest obok szpitala,ZOL jest w budynku szpitala.

Rumunka
Rumunka
odpowiedział na komentarz  Rumun
4 lat temu

Rumun o czym ty piszesz przecież i tak dojeżdżają idź do przychodni na całodobówkę zobaczysz do jakiego szpitala dostaniesz skierowanie.

Zak
Zak
4 lat temu

Zastępcą kto ? zakładam się o flaszke że lizus PISu i przydupas lokalnych polityków. Zastępca jeszcze mniej kompetentny. W du*pe wchodzić, myslec tylko o sobie… i na publiczne stanowiska ? na taczkach was wywiozą mieszkańcy

ania do ....
ania do ....
4 lat temu

Sesja rady powiatu -żenada, siedzi święta ekipa Zarządu Powiatu i nie rozmumie zadawanych pytań przez Koalicję EPJ, lub nudzi się , Komedia, kogo my wybraliśmy, wstyd

Zak
Zak
4 lat temu

śmieszna ta sesja 😀 Nie mogą uradzić w sprawie aptek. Może trzeba posłuchać rad EPJ a nie się motać jak nasi przewodniczacy

Misiek
Misiek
odpowiedział na komentarz  Zak
4 lat temu

Ale klapa na tej sesji, poziom pieluchowcow sięga dna.

Stanisław
Stanisław
4 lat temu

A widzieliście to jak potrafią samodzielnie myśleć, kpina cyt:po pyt. Kołodziej, Jaskuła odpowiada rzeciw przeciw przeciw

Jacek
Jacek
4 lat temu

Hańba !!! Zerwano transmisję live w momencie tematu szpitala. Oszuści

Misiek
Misiek
odpowiedział na komentarz  Jacek
4 lat temu

Ale kicha

Jacek
Jacek
4 lat temu

W ostatniej sekundzie widać jak ktoś wypina kabel

lucy
lucy
odpowiedział na komentarz  Jacek
4 lat temu

dokładnie tak.u mnie też zerwana .chyba celowo żeby nie słyszeć pytań.HAŃBA

lucy
lucy
odpowiedział na komentarz  Jacek
4 lat temu

SPRAWDZIŁEM MASZ RACJĘ WIDAĆ CIEŃ CZŁOWIEKA KTÓRY COŚ MAJSTRUJE I KONIEC TRANSMISJI.DNO DNO.CENZURA JAK ZA KOMUNY .BYDŁO

EPJotka
EPJotka
odpowiedział na komentarz  lucy
4 lat temu

,,Trzeba anulować, bo przegramy”

Hubert
Hubert
odpowiedział na komentarz  EPJotka
4 lat temu

Ruda wykończy powiat.

lupa
lupa
odpowiedział na komentarz  lucy
4 lat temu

widać w ostatnich sekundach nagrania jak mężczyzna w marynarce zbliża się do kąta sali obrad (po prawej stronie Sikory), do urządzenia rejestrującego sesje radę powiatu, kuca i coś tam majstruje i urywa transmisję. Przypuszczam, że to pracownik starostwa.

Olo
Olo
odpowiedział na komentarz  lupa
4 lat temu

Tak tak wyłączył wtyczkę z prądem jak za PRL-u przed kamerami, radnymi i mediami i wtedy się obudziłeś. Widać twoje pojęcie o informatyce.

Gitara
Gitara
odpowiedział na komentarz  Olo
4 lat temu

Obecne władze powiatu mają głębokie umocowanie w PRL, co się dziwić. Przecież PiS to postkomuna. W socjalu są jeszcze lepsi od Jaruzela. Tak samo kradną jak tamci. Banasiowa republika.

Bartek
Bartek
odpowiedział na komentarz  lucy
4 lat temu

Lucy widać jakie masz pojęcie o systemie inform. W dzisiejszych czasach można zrobić wszystko zdalnie nawet przez telefon a nie przed kamerami i w trakcie sesji. Tworzysz chore wizje.

Dede Negra i Bazyli
Dede Negra i Bazyli
4 lat temu

Podpisujcie petycję która ma na celu przywrócenie normalności w naszym powiecie: https://www.petycjeonline.com/petycja_w_sprawie_odwolania_zarzadu_powiatu_pajecznaskiego

Udostępniajcie ten link Waszym znajomym na Facebooku, poprzez Whatsup, Messengera, na Instagramie i Twiterze.
Brońmy naszego powiatu!

Leo
Leo
odpowiedział na komentarz  Dede Negra i Bazyli
4 lat temu

Proszę was brońmy bo oni odsunęli nas od koryta i rozbili stare układy.

Rumunka
Rumunka
odpowiedział na komentarz  Dede Negra i Bazyli
4 lat temu

Naskarżmy na nich do Brukseli

Krzysiek
Krzysiek
odpowiedział na komentarz  Dede Negra i Bazyli
4 lat temu

Gonić pieluchowcow, bo inaczej katastrofa.

obiektywny
obiektywny
odpowiedział na komentarz  Krzysiek
4 lat temu

Nie widzę przeszkód, jak to powiedział ślepy koń wyścigowy.
Poniedziałek godzina 14:00.
Rdakcja TP cyt.:
„Tak, transmisja z sesji zakończyła się w najciekawszym momencie.
Niestety przez kilkadziesiąt minut pracownicy starostwa nie byli w stanie naprawić problemu technicznego, więc obrady zostaną wznowione w poniedziałek o 14.”

Dziadek
Dziadek
4 lat temu

Jak dla mnie powinni zamknąć tą umieralnie, każdy z moich znajomych wzbrania się ŕekoma i nogami żeby tam nie trafić. Wolę żeby rodzina dojeżdżała 30 km w odwiedziny ale żeby chory miał jakąś szanse wyjść ze szpitala

Roman z NFZ
Roman z NFZ
odpowiedział na komentarz  Dziadek
4 lat temu

Mam propozycję zróbmy też petycję i listę kto korzystał z prywatnych wizyt w państwowym szpitalu w Pajęcznie

Krzysztof
Krzysztof
odpowiedział na komentarz  Dziadek
4 lat temu

Mam takie samo zdanie, myślę, że nowa Dyrektorka zmieni tę umieralnię na normalny szpital, w którym lekarze zajmą się pacjentami

Obserwator 2
Obserwator 2
4 lat temu

Tym razem urządzenia transmitujące sesję powiatową chyba zadziałają???

Kacper
Kacper
odpowiedział na komentarz  Obserwator 2
4 lat temu

Kiedy konkurs na dyrektora szkoły podstawowej? Mamy dość tej niesymtapycznej i zgorzkniałej pani „polityk ” ktora nawet dzień dobry nie potrafi powiedzieć

ania do ....
ania do ....
odpowiedział na komentarz  Kacper
4 lat temu

w pełni się z Panem zgadzam

FikiMiki
FikiMiki
odpowiedział na komentarz  Kacper
4 lat temu

Jesteś dupkiem przez małe d.

Jacek
Jacek
4 lat temu

Kiedy otwarcie ronda bo już grudzień idzie a roboty w głębokiej d…e.

Nenek
Nenek
odpowiedział na komentarz  Jacek
4 lat temu

Ruda trzyma łapę nad rondem. Będzie super jak zawsze.

Sebastian
Sebastian
4 lat temu

Co tak marny zarząd mądrego może zrobić. Jaskółka mierna dyrektor Gaik knur bez osiągnięć a nasz starosta mizerny kasie bankowy z każdego banku go wyzucali.

mysza
mysza
4 lat temu

o jakiej Rudej jest mowa w komentarzach?

Konrad
Konrad
4 lat temu

Wieluń tylko skorzysta na tym bo wicestarosta Dziuba, Poseł Rychlik i dyrektor Pan Atłachowicz chętnie go przyjmą pod swoje skrzydła. To fachowiec ponad miarę!

Mieszkaniec
Mieszkaniec
4 lat temu

Mówiłem że Poseł Rychlik mądrzejszy? Oni takich ludzi jak Pan dyrektor cenią