R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPowiatSolidarność przekracza granice: Pomoc dla powodzian od mieszkańców Działoszyna

Solidarność przekracza granice: Pomoc dla powodzian od mieszkańców Działoszyna

W ostatnich tygodniach Słowenia zmagała się z niszczycielskimi powodziami, które wyrządziły olbrzymie starty. W reakcji na te dramatyczne wydarzenia, mieszkańcy Działoszyna zaangażowali się w zbiórkę na rzecz poszkodowanych przez powodzie.

Dzięki inicjatywie burmistrza Działoszyna w Urzędzie Miasta i Gminy w Działoszynie przeprowadzona została zbiórka dla powodzian ze Słowenii. Dary zbierano dla zaprzyjaźnionego miasta Črna na Koroškem, które w 2018 roku podpisało z Działoszynem „Akt Współpracy i Przyjaźni”. Dzięki zaangażowaniu i dobremu sercu wielu osób w kilka dni udało się zebrać znaczną ilość artykułów spożywczych, higienicznych i chemicznych.

To nie tylko przesyłka rzeczowa, ale przede wszystkim wyraz empatii, wsparcia i współczucia dla mieszkańców Słowenii, którzy wiele stracili w wyniku trudnych warunków pogodowych. Dziękuje naszym mieszkańcom którzy wsparli akcję oraz pracownikom urzędu za zaangażowanie i pomoc. Dziękujemy również Firmie PAMAPOL S.A.z Ruśca, która dołożyła swoją cegiełkę do naszej zbiórki – podsumowuje akcję burmistrz Rafał Drab.

Transport z darami dotarł już na miejsce. Dzięki współpracy z Caritas Archidiecezji Częstochowskiej udało się zorganizować i przeprowadzić akcję humanitarną. Mieszkańcy Črna na Koroškem są wdzięczni za wsparcie jakie otrzymali od polskich sąsiadów.

Dziękuję Rafał Drab! Dziękujemy zaprzyjaźnionemu miastu Działoszyn z Polski. Wdzięczny Crjani – dziękowała w mediach społecznościowych Romana Lesjak burmistrz Črna na Koroškem.

W tych trudnych chwilach, kiedy natura daje o sobie znać w nieprzewidywalny sposób, warto zatrzymać się na chwilę i zastanowić się nad siłą, jaką stanowi wspólnota ludzi gotowych działać dla wspólnego dobra. Wsparcie udzielane naszym słoweńskim przyjaciołom to dowód na to, że wartość ludzkiego serca i współczucia jest uniwersalna i potrafi pokonać wszelkie przeszkody.

R e k l a m a

3 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

3 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Tam
Tam
8 miesięcy temu

Chcę się popisać na koniec swojej kadencji

Widz
Widz
odpowiedział na komentarz  Tam
8 miesięcy temu

Niech się zajmie miastem, które zniszczył.

XYZ
XYZ
8 miesięcy temu

To krainaU już niemodna?