Sprawcy nietypowej kradzieży zatrzymani

4
policja pajęczno

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie zatrzymali sprawców kradzieży 15 królików, mężczyznom grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

W piątek 6 maja funkcjonariusze dyżurny KPP w Pajęcznie otrzymał nietypowe zgłoszenie. Na jeden z posesji w gminie Strzelce Wielkie skradziono 15 królików. Sprawcy w nocy z 5 na 6 maja dokonali kradzieży 6 sztuk dorosłych oraz 9 sztuk młodych królików, których wartość właściciel wycenił na kwotę ponad 500 złotych. Policjanci zatrzymali w tej sprawie dwóch 17-letnich mężczyzn, mieszkańców powiatu radomszczańskiego.

– Mężczyźni ci w nocy byli kontrolowani w związku z kierowaniem rowerami w stanie nietrzeźwości. Jeden z nich wydmuchał ponad 1,7 promila natomiast drugi rowerzysta ponad 1,3 promila. Rano kiedy dyżurny został poinformowany o kradzieży królików policjanci wydziału kryminalnego szybko wytypowali i zatrzymali mężczyzn podejrzanych o ich kradzież — relacjonuje Mieczysław Botór, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie.

W miejscu zamieszkania jednego ze sprawców znaleziono skradzione króliki, które jeszcze tego samego dnia zostały przekazane właścicielowi. Sprawcy kradzieży byli już wcześniej karani, teraz za kradzież królików grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Poprzedni artykułPożegnanie Maturzystów w Pajęcznie [ZDJĘCIA]
Następny artykułSamochodowe SHOW na Placu Targowym
Subscribe
Powiadamiaj o
guest

4 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Pawel_o
Pawel_o
8 lat temu

Asy

XyZ
XyZ
8 lat temu

Nietypowej, a nie nietopowej.

Punk
Punk
8 lat temu

Brawurowy skok 😁