R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPowiatSprawdź jakość powietrza w gminie Rząśnia

Sprawdź jakość powietrza w gminie Rząśnia

Od dziś mieszkańcy Rząsni mogą sprawdzić jak czystym powietrzem oddychają. Urząd Gminy zainstalował czujnik badający jakość powietrza.

Gmina Rząśnia wielokrotnie wyróżniana była za działania proekologiczne. Dzisiaj Urząd Gminy w Rząśni podjął kolejny krok w tym kierunku i poinformował o uruchomieniu czujnika jakości powietrza. Urządzenie zainstalowano na budynku Gminnego Ośrodka Zdrowia w Rząśni. Sensor sprawdza m.in. stężenie pyłów zawieszonych PM2,5 i PM10, PM1, wilgotność powietrza, ciśnienie atmosferyczne oraz temperaturę. Użytkownicy mają również wgląd w dane historyczne z poprzedniej doby oraz prognozę jakości powietrza na kolejne 24 godziny.

[…]Dokładna prognoza, podawana godzina po godzinie na najbliższe 24 godziny, pozwala na wykorzystanie tych danych na różnorodne sposoby, poczynając od funkcji stricte informacyjnej, a kończąc na edukacji oraz planowaniu zajęć na zewnątrz. Mamy nadzieję, że możliwość zapoznawania się z takimi danymi jeszcze bardziej podniesie świadomość ekologiczną mieszkańców naszej gminy i uświadomi nam wszystkim, że problem zanieczyszczenia powietrza dotyczy nie tylko wielkich miast, ale również terenów wiejskich oraz to, że to właśnie my mamy wpływ na to jakie negatywne skutki dla zdrowia powoduje zanieczyszczenie powietrza – czytamy na stronie Urzędu.

Czujnik został zainstalowany w ramach Łódzkiej Regionalnej Sieci Monitoringu Powietrza na którą składa się sieć czujników monitoringu powietrza zamontowanych w całym województwie łódzkim.

Aktualne odczyty można sprawdzić pod adresem: https://airly.org/map/pl/#51.219056,19.04362,i40270 za pomocą aplikacji na telefon lub na poniższym widgecie.
źródło: UG Rząśnia
R e k l a m a

3 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

3 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Edek
Edek
3 lat temu

Phiii!! Takie coś to w Pajęcznie jest już od dwóch tygodni. Jeszcze wcześniej było w Dworszowicach Kościelnych. https://airly.org/map/pl/#51.147143,19.000805,i40269

RTD
RTD
odpowiedział na komentarz  Edek
3 lat temu

Ja się tam nie znam, ale jak coś czytam to że zrozumieniem. TP napisało w ramach jakiego programu to jest i logiczne chyba, że nie zaklaładają tego w jeden dzień. A że w naszym Pajęcznie informują jak informują to już referendum miało być 😄

Edek
Edek
odpowiedział na komentarz  RTD
3 lat temu

Właśnie to zrozumienie czytanej treści można z Pańskiej wypowiedzi odczytać. 😛