R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPowiatStracił prawo jazdy i 2500 zł

Stracił prawo jazdy i 2500 zł

Funkcjonariusze pajęczańskiej drogówki zatrzymali 49-letniego kierowce dostawczego busa, którzy w obszarze zabudowanym jechał 121 km/h. Mężczyzna stracił stracił prawo jazdy i otrzymał wysoki mandat karny.

Z nowym rokiem zaczął w naszym kraju obowiązywać nowy taryfikator mandatów. Wprowadzono wysokie kary dla kierowców, którzy łamią przepisy ruchu drogowego. O tym, jak dotkliwe są nowe stawki przekonał się 49-letni mieszkaniec powiatu częstochowskiego.

W piątek 28 stycznia w miejscowości Kruplin (gmina Nowa Brzeźnica) na drodze krajowej nr 42, policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego Fiatem Ducato. Mężczyzna przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 71 km/h. Skutkiem wykroczenia był mandat w kwocie 2500 zł, 10 punktów karnych oraz zatrzymanie prawa jazdy na trzy miesiące.

Policja apeluje o przestrzeganie przepisów wszystkich uczestników ruchu drogowego. Od 1 stycznia 2022 weszły w życie nowe przepisy, które wprowadziły wzrost wysokości grzywien i to w niektórych przypadkach bardzo drastycznie. Przekroczenie prędkości powyżej 30 km/h to mandat w wysokości 800 zł, a im szybciej tym wysokość mandatu jest wyższa. Nieprzestrzeganie obowiązujących przepisów, lekceważenie ograniczeń prędkości nie tylko obciąży nasz budżet domowy ale również jest przyczyną wielu wypadków drogowych, które w niektórych przypadkach kończą się tragicznie.

R e k l a m a

4 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

4 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
marssIIIII
marssIIIII
2 lat temu

Brawo 🙂

Antek
Antek
2 lat temu

I dobrze !

Pablo
Pablo
2 lat temu

Sam nie jestem aniołkiem i zwykle przekraczam dozwoloną prędkość, ale 120km/h w tej i pododobnych miejscowościach to naprawdę duże przegięcie.

Krystian
Krystian
2 lat temu

Jakby to nie było norma dla lokalnej społeczności. DW483 polecam nieoznakowane radiowozy przynajmniej przez miesiąc. Znak STOP w Nowej Brzeźnicy, 40 w Dubidzach, 40 w Ważnych Młynach. Same niewiniątka.