R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPowiatCicha koalicja PiS i PO w powiecie pajęczańskim?

Cicha koalicja PiS i PO w powiecie pajęczańskim?

Tomasz Borgul został wybrany na stanowisko drugiego wiceprzewodniczącego w Radzie Powiatu Pajęczańskiego. Awans radnego budzi jednak wiele kontrowersji.

Ostatnie obrady radnych powiatowych przyniosły niespodziewaną zmianę w prezydium Rady Powiatu Pajęczańskiego. Po rozpoczęciu sesji radny Jacek Lewera z klubu EPJ zawnioskował o dodanie do porządku obrad podpunktu dotyczącego wyboru drugiego wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Pajęczańskiego. W głosowaniu niejawnym udział wzięło 17 radnych. 12 głosami za i 5 przeciw zdecydowano, że funkcja drugiego wiceprzewodniczącego przypadnie Tomaszowi Borgulowi.

Dla wielu obserwatorów lokalnego życia politycznego jest to duże zaskoczenie.
Zarówno Tomasz Borgul, jak i Jacek Lewera należą do klubu EPJ, jednak są aktywnymi członkami Platformy Obywatelskiej. Pojawiają się głosy, że doszło do cichej koalicji pomiędzy PO i mającym większość w radzie PiS. Radni odpierają jednak te zarzuty:

Nie weszliśmy w koalicję z PiS. W prezydium Rady Powiatu jest przedstawiciel PiS, PSL i tylko klub Radnych EPJ nie miał swojego reprezentanta. Zawsze przy okazji zmian osobowych w radzie zgłaszałem wniosek o wybór drugiego wiceprzewodniczącego. Jak do tej pory nie nie było akceptacji ze strony radnych. Dzisiaj radni zaakceptowali nasz wniosek i Tomasz Borgul został wiceprzewodniczącym – komentuje Jacek Lewera.

Dla Tomasza Borgula awans w radzie ma również wymiar finansowy. Radny powiatowy otrzymuje dietę w wysokości 1200 zł, jako przewodniczący może liczyć na ponad 2000 zł miesięcznie.

Pełniąc funkcję wiceprzewodniczące Rady Powiatu działam na rzecz
i reprezentuję cały powiat. Od początku kadencji staliśmy na stanowisku, że każdy klub powinien być reprezentowany w prezydium to jest tego konsekwencja – kwituje Tomasz Borgul.

Pajęczańskie PO nie wydało jeszcze oświadczenia w tej sprawie. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy, że członkowie PO w powiecie pajęczańskim – delikatnie mówiąc – nie akceptują decyzji radnych. Na najbliższym zebraniu koła PO w powiecie będą chcieli usłyszeć wyjaśnienia od dwójki radnych.

Zmiany w prezydium podsumował radny Maksymilian Drab:
Uważam, że struktury pajęczańskiego PiSu weszły w układ koalicyjny z PO zapewne wcześniej dostając zielone światło na taki ruch. Jestem bardzo zaskoczony ich postępowaniem i takim układem politycznym. Zapytałem jednego z liderów pajęczańskiego PiSu dlaczego zdecydowali się wejść w koalicję z PO. Otrzymałem odpowiedź: „Dzisiaj my im dajemy stanowiska… jutro oni nam”. Dla mnie takie zachowanie jest nie do przyjęcia i odbieram to jako oszukiwanie wyborców.

 

R e k l a m a

85 KOMENTARZE

guest

85 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Wojtek
Wojtek
1 rok temu

kur*a kur*ie głowy nie urwie

Last edited 1 rok temu by Wojtek
Wyborca
Wyborca
1 rok temu

Co można po takich osobach się spodziewać. To już nie samorząd tylko mafia

Konfederat
Konfederat
1 rok temu

A nie mówiłem 🤣 ojej jakie zaskoczenie

Kuń
Kuń
1 rok temu

A ja się nie dziwię ile można przy kuniach robić

Grześ
Grześ
1 rok temu

Chciałem tylko przypomnieć że pod panowaniem PIS zwolniono bez podania przyczyny wiele kompetentnych i wartościowych osób tylko po to aby powsadzać na te stanowiska swoich z legitymacją partyjną. Mierny, bierny ale wierny. Brak kwalifikacji i jakichkolwiek zasad moralnych. Aby przyjąć takie osoby trzeba było obniżyć wymogi kwalifikacyjne, zrezygnować z konkursów. Takiej czystki kadrowej żaden poprzedni rząd nie zrobił. Miałem nadzieje że dzisiejsza opozycja czegoś się w końcu nauczyła. Pomyliłem się. Ale nadal uważam że każda osoba która dostała pracę za popieranie tych rządów powinna zostać zwolniona i rozliczona. Trzeba będzie oczyścić każdy urząd, każdą instytucją z tej pisowskiej ośmiornicy. I… Więcej »

Banan
Banan
odpowiedział na komentarz  Grześ
1 rok temu

Taka ruda dycha to za co ma stanowisko? Za donoszenie i zlosliwosci i jeszcze inne dokonania.

Aldona
Aldona
odpowiedział na komentarz  Banan
1 rok temu

No te inne dokonania są najciekawsze.

Kajtek
Kajtek
odpowiedział na komentarz  Grześ
1 rok temu

Gratuluję takiego myślenia,twoje rozumowanie prowadzi do domowej wojny .Wstyd.

Kapral
Kapral
odpowiedział na komentarz  Kajtek
1 rok temu

Wojna jest nieunikniona, pisiorów normalnie od koryta się nie oderwie.

Oficer
Oficer
odpowiedział na komentarz  Kapral
1 rok temu

Na Ukrainę na wojnę jedź kapralino

Generał
Generał
odpowiedział na komentarz  Oficer
1 rok temu

Pojedziesz, pojedziesz. Twój Mateuszek już cię tam wyśle.

Pffff
Pffff
odpowiedział na komentarz  Kajtek
1 rok temu

Wstyd to jest pasożytować. Tak jak robią to wyznawcy PIS-U. Najlepiej nic nie robić i ciągnąć te wszystkie plusy. Tacy z Was patrioci. Gęba pełna frazesów , ale jak trzeba rano wstać do roboty , to już za ciężko.

MAP
MAP
odpowiedział na komentarz  Grześ
1 rok temu

A to ciekawe spostrzeżenie, tyle, że nie trafne. Pamiętamy, że Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Pajęczańskiej powstało za czasów PZPR i z ich członków. Obecnie w strukturach są ludzie z Samoobrony, SLD, PSL i inne pomazańce różnej maści czysto lewicowi. Jak spojrzeć na rady Powiatu Pajęczańskiego i Gminy Pajęczno, to widać, że to są ludzie ze Stowarzyszenia Rozwoju Ziemi Pajęczańskiej i o jakiej tu koalicji mowa?. Kto tu jest z PiS w radzie?. PiS Pajęczno został wydymany bez mydła.

Niwiscok
Niwiscok
1 rok temu

No. A radny od Kukiza wybitnym znawcom sceny politycznej jest,!!!!!!!!!!

Kawka
Kawka
1 rok temu

No i wszystko jasne. Koryta się trzymamy dno pogłębiamy. Druga Magdalenka. Tak wyglądają rządy od 1989 roku a głupi naród ich wybiera. Pisiory widzą że władza się kończy i się zabezpieczaja. Żadna partia nie była tak łapówkarska jak pis. Nagrany Kukiz wyłożył kawę na lawe. W powiecie to samo, samoobrona, psl, czerwoni rządzą. Aby kasa szła.

Pffff
Pffff
odpowiedział na komentarz  Kawka
1 rok temu

Dziadostwo. Boją się , żeby po przegranych wyborach do pierdla nie iść. W tym kraju nikt nikogo nie rozliczy za ten syf , jaki jest.

Radca
Radca
odpowiedział na komentarz  Pffff
1 rok temu

Jak się wybierze normalnych nie umoczonych ludzi to poprzedników się rozliczy, ale jak się znowu wybierze przekrętasów i złodziei to nic z tego nie będzie. Przypominam, że ten co służy złodziejom też jest winny. A przy okazji to posłanka Stąd zakończyła już sprawę karną za starostowanie?

Huny
Huny
odpowiedział na komentarz  Radca
1 rok temu

No jak tam z tym procesem posłanki, jest prawo i sprawiedliwość czy nie?

Zgaga
Zgaga
1 rok temu

To hybrydowe rządy w powiecie, aby przy korycie. Samoobrona, psl, sld itd.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
1 rok temu

Czas oddać głosy na zupełnie nowe osoby z nowymi pomysłami, bo tutaj oprócz dzielenia się stołkami i podwyższaniem diet i pensji starostów nic się nie dzieje.

Last edited 1 rok temu by Mieszkaniec
Robert
Robert
odpowiedział na komentarz  Mieszkaniec
1 rok temu

No i jeszcze szkodzą innym, donoszą, dawają zlecenia.

Gambor
Gambor
odpowiedział na komentarz  Robert
1 rok temu

Wiadomo kto to jest, jak np. ruda złośliwa dycha.

Aga
Aga
1 rok temu

Minimilian nie żartuj stary pisowcu

Zenon
Zenon
odpowiedział na komentarz  Aga
1 rok temu

Pisowce to złodzieje kradną wypłaty emerytury a sami doją.

obserwator
obserwator
1 rok temu

Minimilan teraz chyba pójdzie do Hołowni albo do Pisu bo jego ojciec chrzesny
nie ma szans zaistnieć.,po prostu skukizował się.

Zyziek
Zyziek
odpowiedział na komentarz  obserwator
1 rok temu

Po zawiazaniu koalicji pis PO w powiecie podobno Tusk ma przyjechać do Pajeczna. Oj to pisiorki pozakladaja koronkowe majtki na takie spotkanie. Na pewno ruda dycha.

Marek
Marek
odpowiedział na komentarz  Zyziek
1 rok temu

Znowu rogacz będzie musiał prać.

Kawka
Kawka
odpowiedział na komentarz  Zyziek
1 rok temu

Taka koalicja, to Tusk na pewno nie omieszka odwiedzić Pajęczna. Lokalni politycy to są tam gdzie władza i kasa. a to w samoobronie, sld, psl, pis a teraz szykują grunt do PO. Dalej głosujcie na nich i róbcie im dobrze a oni się śmieją i kasę doją.

Wyborca
Wyborca
1 rok temu

Widzieliście wczoraj, Poseł Beata Mateusiak- Pielucha zagłosowała przeciw ustawie lex Kaczyński, czyli pogrzebała swoje szanse na kolejną kadencję. Prezes okropnie wkurzony, posłanka już nic nie załatwi. To koniec lokalnej pisiarni. Może dlatego kumają się z PO aby zbałamucić ludzi i zostać przy korycie. Oj będą się wióry sypać. Nieudaczników za burtę.

Anetka
Anetka
odpowiedział na komentarz  Wyborca
1 rok temu

Kogo to obchodzi

Waldi
Waldi
odpowiedział na komentarz  Anetka
1 rok temu

Anetka ciebie to to powinno szczególnie obchodzić. Co to będzie jak posłanka straci wpływy? Nie wystarczy być Wielkim czytelnikiem Kulis.

Stanisław
Stanisław
odpowiedział na komentarz  Waldi
1 rok temu

Największa czytelniczka Kulis w regionie. Nikt jeszcze tyle nie kupił.

Brnard
Brnard
odpowiedział na komentarz  Wyborca
1 rok temu

Pielucha u Jarka ma już pozamiatane. Jej pretorianie są w kłopocie, i słusznie, bo niczego pozytywnego nie wnoszą, tylko szkodzą partii.

Jasia
Jasia
odpowiedział na komentarz  Wyborca
1 rok temu

Wg informacji z Nowogrodzkiej Jaro ma podobno dość Pieluchy, a to źle wróży na przyszłość w regionie dla pislandu.

Zenon
Zenon
odpowiedział na komentarz  Jasia
1 rok temu

Problemem w naszym kraju jest to, że wyborcy polityków nie monitorują ich pracy, nie śledzą co robią, jak głosują, jak ich praca wpływa na nasze życie. Rozliczanie przy urnie wyborczej to za mało. Jak się pojawia jakaś krytyka to zaraz ktoś mówi, że pomówienie. Polityk jest skazany na oceny, czasem na krytykę. To jest normalne. Kto się boi krytyki niech siedzi w domu na dupie i nie zawraca innym głowy.

MAP
MAP
odpowiedział na komentarz  Zenon
1 rok temu

Jak to nie monitorują polityków! Przecież ty zenuś podobno masz najlepszą donosicielkę – Rudą Dychę. A tak się chwalisz!!!!

Zenon
Zenon
odpowiedział na komentarz  MAP
1 rok temu

To prawda, że monitoruje totalnie, nawet moją rodzinę. To wyjątkowy złośliwiec. Uważajcie.

MAP
MAP
odpowiedział na komentarz  Zenon
1 rok temu

No a wcześniej pisałeś, że nie monitorują!!! Zmieniłeś zdanie? Jesteś z PO bo to do nich podobne.

Czech
Czech
1 rok temu

Kto odpowie za straty jakie poniesie Polska za Turów.? Dlaczego PIS w 2017 roku nie dostosował się do prawa – brak decyzji środowiskowej. Wiadomo kto wtedy rządził Gieksą, koleżka Pieluchy, która go wspierała. Kto zwróci te miliony? Pielucha co ty na to, jesteś prawa i sprawiedliwa czy nie? To skandal.

Znawca
Znawca
odpowiedział na komentarz  Czech
1 rok temu

Polska jeszcze zapłaci kary do tsue, dużo milionów. Brawo pis i pielucha. Katastrofa z tymi pisiorami. Kogo za to wsadza?

Hania
Hania
1 rok temu

Kasa czyni cuda i nawet można się sprzedać… .Wstyd

Zenon
Zenon
odpowiedział na komentarz  Hania
1 rok temu

Ruda dycha wie co to znaczy się sprzedać za kasę.

MAP
MAP
odpowiedział na komentarz  Zenon
1 rok temu

Ty Zenon masz już fobię na punkcie rudej.Weź człowieku umów się z nią albo co? albo już nie truj i nie męcz!!!!!

Zenon
Zenon
odpowiedział na komentarz  MAP
1 rok temu

Trzeba męczyć i innych ostrzegać przed wyjątkowym zlosliwcem i donosicielem.

MAP
MAP
odpowiedział na komentarz  Zenon
1 rok temu

Aleś się uczepił jak pijany Zenek płotu!!!!

Bęben
Bęben
odpowiedział na komentarz  MAP
1 rok temu

Z rudą się umówić, podaj argumenty?

Dlaczego
Dlaczego
odpowiedział na komentarz  Bęben
1 rok temu

Ha ha ha

MAP
MAP
odpowiedział na komentarz  Bęben
1 rok temu

Właśnie po to!!!

Wyborca
Wyborca
odpowiedział na komentarz  Zenon
1 rok temu

Wy to już macie jakieś obsesję albobwina rudej albo pieluchy .powinny was podać do sądu za pomówienia ja to robią niektórzy i byłby spokój

Alibaba
Alibaba
odpowiedział na komentarz  Wyborca
1 rok temu

A kto to jest Ruda? 😂😂😂

Wielus
Wielus
odpowiedział na komentarz  Alibaba
1 rok temu

To jest ta złośliwa, szkodząca donosicielka. Nie udawaj że nie wiesz.

Lewy
Lewy
odpowiedział na komentarz  Wielus
1 rok temu

To wyjątkowa złośliwość w regionie. Uważajcie donosi na wszystkich. W PRL to był TW. PIS odziedziczył metody. Dla nich tylko kasa się liczy.

Prawy i sprawiedliwy
Prawy i sprawiedliwy
odpowiedział na komentarz  Wyborca
1 rok temu

Jeśli coś jest nieprawda czy pomowieniem to proszę bardzo. Przy okazji wiele spraw by ujrzało światło dziennie. Najlepiej byłoby zamknąć ludziom geby na kłódke i samemu doic. To wam się marzy Wyborco.

Wicek
Wicek
odpowiedział na komentarz  Prawy i sprawiedliwy
1 rok temu

Masz rację polityk nie powinien bać się krytyki. Prawdziwego polityka to wzmacnia, miernoty się boją i straszą.

Wyborca
Wyborca
odpowiedział na komentarz  Wicek
1 rok temu

Różnie bywa z tą krytyka .niektórzy się boją

Szymek
Szymek
odpowiedział na komentarz  Wyborca
1 rok temu

Jak się boją to znaczy, że mają coś na sumieniu. Człowiek prawy nie boi się krytyki.

Wyborca
Wyborca
odpowiedział na komentarz  Prawy i sprawiedliwy
1 rok temu

Nie .nie to mi się marzy .I tak jak piszesz jeśli masz coś do tych osób to pozwij ich złóż wniosek do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa oskarż o co chcesz a nie wylewasz żale na forum .To Nic nie zmieni

Damian
Damian
odpowiedział na komentarz  Wyborca
1 rok temu

Chyba żartujesz z tą prokuratura. Sprawa będzie wlokła się latami. Masz przykład ze sprawą karna poslanki za starostowanie. Idzie 9 rok i co. Jak nie było prawa i sprawiedliwości tak nie ma albo jest jeszcze gorzej.

Bęben
Bęben
odpowiedział na komentarz  Damian
1 rok temu

Rządy PIS sprawiają wrażenie normalności a jaka jest rzeczywistość niech ludzie ocenią

Yarek
Yarek
odpowiedział na komentarz  Bęben
1 rok temu

Tylko wrażenie i do siebie dojenie. Złodzieje wszechczasów.

Antek
Antek
odpowiedział na komentarz  Yarek
1 rok temu

Ale wiecie że jak PO wygra wybory to i tak nikt z Was (opozycja) nie znajdzie pracy w PGE Bełchatów ??
PISowców nie zwolnią więc nie cieszcie się…

Marcin
Marcin
odpowiedział na komentarz  Antek
1 rok temu

Prokuratura będzie miała dużo roboty jak na Śląsku.

Marian
Marian
odpowiedział na komentarz  Bęben
1 rok temu

Ludzie w większości to głupki i jest jak jest.

Becik
Becik
1 rok temu

PIS znowu załatwił Polskę w sprawie Turowa. Polacy zaplaca za dziadostwo rządzących. A rządzi PIS i wielmozna Pielucha.

Bill
Bill
1 rok temu

Kolejny raz bolszewicko rząd bohatersko zwalczył problem, który sam stworzył. Kosztowało nas to ponad 100 baniek
!

Generał gorniczy
Generał gorniczy
odpowiedział na komentarz  Bill
1 rok temu

A gdzie odszkodowanie dla gmin tutejszych z powodu szkód górniczych? Pielucha gdzie?

Becik
Becik
odpowiedział na komentarz  Generał gorniczy
1 rok temu

Przecież Pielucha jest Stąd jak było na plakatach a co teraz, szkody gmin w powiecie nie liczą się?

Marian
Marian
odpowiedział na komentarz  Bill
1 rok temu

Ruski ład i rajd szkodnika tysiąclecia trwa w najlepsze. Teraz frustrat docisnął gaz i pędzi z 38 milionami ludzi na pokładzie na ścianę lub jakieś drzewo. Jest na ścieżce?Zmieści się?
!

Pffff
Pffff
odpowiedział na komentarz  Bill
1 rok temu

Przez komunistów nie przystąpiliśmy do Planu Marshala , a pisiory już coś przebąkują że nie przystąpimy do europejskiego planu odbudowy. Zresztą pisiory to też komuchy. Popierają ich głównie emeryci , którzy żyli w tamtym ustroju i widocznie im tęskno.

Czerwony pis
Czerwony pis
odpowiedział na komentarz  Pffff
1 rok temu

Przecież czołówka pajęczańskich pisiorów to wypisz wymaluj czysta komuna. Popatrzcie z jakich czerwonych domów pochodzą.

Rudy ryjek
Rudy ryjek
1 rok temu

Najgorsze jest to, że wszystko wskazuje na to, że lokalny PIS ślizgiem przepływa do PO aby utrzymać się przy korycie. To pokazuje dziadostwo niby dobrej zmiany.

Diagnoza
Diagnoza
odpowiedział na komentarz  Rudy ryjek
1 rok temu

Pis się kończy to trzeba szukać nowego koryta.

Gimbał
Gimbał
odpowiedział na komentarz  Diagnoza
1 rok temu

Ruda dycha z samoobrony poprzez pis już płynie do PO. Aby koryto i kasa.

Bono
Bono
odpowiedział na komentarz  Gimbał
11 miesięcy temu

Że też takich zdrajców ludzie wybierają.

Jasia
Jasia
1 rok temu

Ale notowania Pieluchy na Nowogrodzkiej lecą na łeb na szyję, oj w regionie żałoba.

Generał
Generał
1 rok temu

Oj to pis a w tym Pielucha załatwiły Polskę. KE nalicza kary w milionach. Gdzie są winni, bo są. A koleżka Pieluchy co rządził gieksą co na to? Poseł RP powinien pilnować interesów kraju. Tak ja to rozumiem.

Yaro
Yaro
odpowiedział na komentarz  Generał
11 miesięcy temu

Ale musi być posłem a nie posłańcem, a to wielka różnica.

Czarek
Czarek
11 miesięcy temu

No to do pracy. Stan dróg powiatowych przypomina te z lat słusznie minionych,wojewódzkich też. Wracamy do „normalności „.

Magda
Magda
odpowiedział na komentarz  Czarek
11 miesięcy temu

Drogi powiatowe są w fatalnym stanie a co na to zarząd powiatu?

Gregory
Gregory
odpowiedział na komentarz  Czarek
11 miesięcy temu

Z drogami powiatowymi to katastrofa. Za co ten zarząd bierze pieniądze?

Koryto
Koryto
11 miesięcy temu

Widać, że pajęczański pis przesuwa się w stronę PO, aby zostać przy korycie.

Grześ
Grześ
odpowiedział na komentarz  Koryto
11 miesięcy temu

Pajęczańskie PO powinno zrobić to co po wygranych wyborach zrobił PIS.
Kopnąć ich w dupę i zapomnieć o tych ludziach…

Michał
Michał
odpowiedział na komentarz  Grześ
11 miesięcy temu

No i rozliczyć za te lody.

Rafaelo
Rafaelo
odpowiedział na komentarz  Michał
11 miesięcy temu

No np główną lodziarę powiatową.

Mersi
Mersi
11 miesięcy temu

Lokalny PIS zajmuje się sobą, przymila się do PO aby jakoś zostać przy korycie. Nie zajmują się sprawami ludzi, dziury na drogach totalne, cyberataki bo nie mają pojęcia ile kosztuje fachowiec i zabezpieczenie, wiedzą tylko ile samemu nadoić. Katastrofa.