Strzelnica w Sulmierzycach powstanie jeszcze w tym roku

19
fot.: Zdjęcie ilustrujące / Flickr

Mamy bardzo dobrą wiadomość dla lokalnych miłośników strzelectwa. Budowa strzelnicy sportowej w Sulmierzycach zostanie ukończona jeszcze w tym roku.

Gmina Sulmierzyce co roku znajduje się wśród liderów inwestycji. Władze zdają sobie sprawę, że duże pieniądze unijne wkrótce się skończą i wykorzystują każdą okazję do pozyskania zewnętrznych dotacji. Jednym z takich projektów, na który pozyskano dofinansowanie, jest budowa strzelnicy sportowej z prawdziwego zdarzenia. Niewątpliwie jest to bardzo dobra wiadomość dla lokalnych miłośników strzelectwa, ponieważ pomimo rosnącego zainteresowania tą dyscypliną sportu w naszym powiecie, nie powstał dotychczas profesjonalny obiekt, a najbliższe oddalone są o kilkadziesiąt kilometrów.

Na początku roku ruszyły pierwsze prace na placu budowy. Budynek wykonany będzie z użyciem najnowszych technologi, szczelnie zamknięta konstrukcja, zastosowanie wentylatorów oraz systemów wygłuszających sprawi, że strzelnica nie będzie generowała hałasu na zewnątrz. W środku znajdziemy 6 stanowisk strzeleckich z możliwością oddania strzału na odległość do 100 metrów. Dodatkowo w budynku powstanie kilkanaście garaży komunalnych, część z nich zostanie przekazana na użytek dla lokalnych stowarzyszeń.

Cieszę się, że w końcu udało nam się rozpocząć prace budowlane, ponieważ cała procedura wydania pozwolenia na budowę okazała się trudna, na szczęście otrzymaliśmy niezbędne dokumenty. Mam nadzieję, że cały obiekt, czyli zarówno strzelnica, jak i system garaży będzie nam dobrze służył – mówi wójt gminy Sulmierzyce Gabriel Orzeszek.

Strzelnica będzie gotowa jeszcze w tym roku, planowany termin zakończenia inwestycji to przełom września i października. Co ważne obiekt będzie działał na zasadach komercyjnych, więc będzie przynosił dochód do gminnej kasy. Budowa strzelnicy to jedna z wielu inwestycji realizowanych w ramach projektu, który ma na celu poszerzenie oferty turystycznej gminy Sulmierzyce. Urząd pozyskał na ten cel niemal 5 milionów złotych dofinansowania.

19
Odpowiedz

avatar
5 Comment threads
14 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
17 Comment authors
EpjadhdAaeNazwaAae Recent comment authors
najnowsze najstarsze najpopularniejsze
Prezes
Prezes

Dobra robota Panie Wójcie, gratulacje dla radnych. Tak trzymać.

XCX
XCX

Ciekawe czy jest jakiś plan prowadzenia? Opłaty za wejście? Sklepik z amunicją? Ktoś cokolwiek wie czy po prostu będzie stało i niszczało.

Objektywny
Objektywny

Przeczytaj tekst ze zrozumieniem… A reszty nie będzie trzeba tłumaczyć 😉

RTD
RTD

@XCX Poczytaj, to nawet w naszym języku: “Co ważne obiekt będzie działał na zasadach komercyjnych, więc będzie przynosił dochód do gminnej kasy.”. 😉

Radny
Radny

To dobra propozycja dla zainteresowanych, których w naszej gminie jest coraz więcej. Głównym powodem tej inwestycji i pozyskania środków jest budowa garaży i zaplecza dla naszej służby komunalnej. Nasz sprzęt komunalny stoi pod chmurką, brak warsztatu i technicznych pomieszczeń. Dobrze że to się zmieni.

Rząśnia
Rząśnia

No proszę nie to co Rząśnia i jest jeszcze bogatsza od Sulmierzyc. W centrum Rząśni jaka tam jest rozwalona droga od hałasu tych przejeżdżających tirów po tych nie równościach.Nie da się tam mieszkać nie wspomnę o jedzie po tej drodze! Tak wiem że to jest droga powiatowa ale na tak bogatą gminę na jej prestiż to w centrum Rząśni wójt powinien zrobić tą drogę od dino do kościoła bo ma na to pieniądze

Daros
Daros

A “powiat” będzie się chwalił, że zrobił inwestycję, jak z drogą na Będków, rondo… cuda, cuda…. się zdarzają

Nazwa
Nazwa

Cuda, cuda. Obiecanki, cacanki… a potem CBA.
Panie Wice. Zniszczysz Pan powiat!!

Pajęczak
Pajęczak

Pieluchowcy potrafią wszystko zniszczyć i nic nie zrobić. Tylko kasa i prywata się liczy. To wyjątkowo nieodpowiedzialni ludzie. Co za idioci na takich głosują.

Popiel
Popiel

Głosują ci co są tacy sami i przykładają rękę do tej patologii.

kuń pajęczański
kuń pajęczański

Dokładnie. Pajęcoki to debile i wyborcy Pieluchy i Lichockiej 🙂 Taka prawda nie buldoczcie się

Państwo teoretyczne
Państwo teoretyczne

A później mają środkowy palec.

kuń pajęczański
kuń pajęczański

W tyłku hahahhahaha. A po rondzie jak śmigają 🙂 Aż targowica się zapadnie 🙂

Jacek
Jacek

Ta…śmijają…chyba ci z CBA…

Aae
Aae

Sulmierzyce inwestują w przyszłość,a w Rząśni niema nawet gdzie wyjść.

Nazwa
Nazwa

Co w Sulmierzycach otworzyła gmina żebyś miał gdzie wyjść? Tancbudę jakąś? Kino? Kawiarnię? To chyba ludzie stąd po prostu zaryzykowali taka działalność gospodarczą?

Aae
Aae

Ale można chyba ułatwić ludziom otwarcie jakiegoś interesu.

adhd
adhd

Można było wydzierżawić komuś stołówkę po byłym gimnazjum

Epj
Epj

Strzelnica to przyszłość???chyba dla Ciebie przyszłość to strefy przemysłowprzemysłowe praca dla ludzi z gminy bo kopalnia i elektrownia się kończy dzięki której większość ludzi z gminy tam pracuje a w tym kierunku władza raczej nic nie robi ale będzie strzelnica co niektórzy sobie poradzą