R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPowiatStrzelnica w Sulmierzycach powstanie jeszcze w tym roku

Strzelnica w Sulmierzycach powstanie jeszcze w tym roku

Mamy bardzo dobrą wiadomość dla lokalnych miłośników strzelectwa. Budowa strzelnicy sportowej w Sulmierzycach zostanie ukończona jeszcze w tym roku.

Gmina Sulmierzyce co roku znajduje się wśród liderów inwestycji. Władze zdają sobie sprawę, że duże pieniądze unijne wkrótce się skończą i wykorzystują każdą okazję do pozyskania zewnętrznych dotacji. Jednym z takich projektów, na który pozyskano dofinansowanie, jest budowa strzelnicy sportowej z prawdziwego zdarzenia. Niewątpliwie jest to bardzo dobra wiadomość dla lokalnych miłośników strzelectwa, ponieważ pomimo rosnącego zainteresowania tą dyscypliną sportu w naszym powiecie, nie powstał dotychczas profesjonalny obiekt, a najbliższe oddalone są o kilkadziesiąt kilometrów.

Na początku roku ruszyły pierwsze prace na placu budowy. Budynek wykonany będzie z użyciem najnowszych technologi, szczelnie zamknięta konstrukcja, zastosowanie wentylatorów oraz systemów wygłuszających sprawi, że strzelnica nie będzie generowała hałasu na zewnątrz. W środku znajdziemy 6 stanowisk strzeleckich z możliwością oddania strzału na odległość do 100 metrów. Dodatkowo w budynku powstanie kilkanaście garaży komunalnych, część z nich zostanie przekazana na użytek dla lokalnych stowarzyszeń.

Cieszę się, że w końcu udało nam się rozpocząć prace budowlane, ponieważ cała procedura wydania pozwolenia na budowę okazała się trudna, na szczęście otrzymaliśmy niezbędne dokumenty. Mam nadzieję, że cały obiekt, czyli zarówno strzelnica, jak i system garaży będzie nam dobrze służył – mówi wójt gminy Sulmierzyce Gabriel Orzeszek.

Strzelnica będzie gotowa jeszcze w tym roku, planowany termin zakończenia inwestycji to przełom września i października. Co ważne obiekt będzie działał na zasadach komercyjnych, więc będzie przynosił dochód do gminnej kasy. Budowa strzelnicy to jedna z wielu inwestycji realizowanych w ramach projektu, który ma na celu poszerzenie oferty turystycznej gminy Sulmierzyce. Urząd pozyskał na ten cel niemal 5 milionów złotych dofinansowania.

R e k l a m a

19 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

19 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Prezes
Prezes
4 lat temu

Dobra robota Panie Wójcie, gratulacje dla radnych. Tak trzymać.

XCX
XCX
4 lat temu

Ciekawe czy jest jakiś plan prowadzenia? Opłaty za wejście? Sklepik z amunicją? Ktoś cokolwiek wie czy po prostu będzie stało i niszczało.

Objektywny
Objektywny
odpowiedział na komentarz  XCX
4 lat temu

Przeczytaj tekst ze zrozumieniem… A reszty nie będzie trzeba tłumaczyć 😉

RTD
RTD
odpowiedział na komentarz  XCX
4 lat temu

@XCX Poczytaj, to nawet w naszym języku: „Co ważne obiekt będzie działał na zasadach komercyjnych, więc będzie przynosił dochód do gminnej kasy.”. 😉

Radny
Radny
4 lat temu

To dobra propozycja dla zainteresowanych, których w naszej gminie jest coraz więcej. Głównym powodem tej inwestycji i pozyskania środków jest budowa garaży i zaplecza dla naszej służby komunalnej. Nasz sprzęt komunalny stoi pod chmurką, brak warsztatu i technicznych pomieszczeń. Dobrze że to się zmieni.

Rząśnia
Rząśnia
4 lat temu

No proszę nie to co Rząśnia i jest jeszcze bogatsza od Sulmierzyc. W centrum Rząśni jaka tam jest rozwalona droga od hałasu tych przejeżdżających tirów po tych nie równościach.Nie da się tam mieszkać nie wspomnę o jedzie po tej drodze! Tak wiem że to jest droga powiatowa ale na tak bogatą gminę na jej prestiż to w centrum Rząśni wójt powinien zrobić tą drogę od dino do kościoła bo ma na to pieniądze

Daros
Daros
odpowiedział na komentarz  Rząśnia
4 lat temu

A „powiat” będzie się chwalił, że zrobił inwestycję, jak z drogą na Będków, rondo… cuda, cuda…. się zdarzają

Nazwa
Nazwa
odpowiedział na komentarz  Daros
4 lat temu

Cuda, cuda. Obiecanki, cacanki… a potem CBA.
Panie Wice. Zniszczysz Pan powiat!!

Pajęczak
Pajęczak
odpowiedział na komentarz  Nazwa
4 lat temu

Pieluchowcy potrafią wszystko zniszczyć i nic nie zrobić. Tylko kasa i prywata się liczy. To wyjątkowo nieodpowiedzialni ludzie. Co za idioci na takich głosują.

Popiel
Popiel
odpowiedział na komentarz  Pajęczak
4 lat temu

Głosują ci co są tacy sami i przykładają rękę do tej patologii.

kuń pajęczański
kuń pajęczański
odpowiedział na komentarz  Popiel
4 lat temu

Dokładnie. Pajęcoki to debile i wyborcy Pieluchy i Lichockiej 🙂 Taka prawda nie buldoczcie się

Państwo teoretyczne
Państwo teoretyczne
odpowiedział na komentarz  kuń pajęczański
4 lat temu

A później mają środkowy palec.

kuń pajęczański
kuń pajęczański
odpowiedział na komentarz  Państwo teoretyczne
4 lat temu

W tyłku hahahhahaha. A po rondzie jak śmigają 🙂 Aż targowica się zapadnie 🙂

Jacek
Jacek
odpowiedział na komentarz  kuń pajęczański
4 lat temu

Ta…śmijają…chyba ci z CBA…

Aae
Aae
4 lat temu

Sulmierzyce inwestują w przyszłość,a w Rząśni niema nawet gdzie wyjść.

Nazwa
Nazwa
odpowiedział na komentarz  Aae
4 lat temu

Co w Sulmierzycach otworzyła gmina żebyś miał gdzie wyjść? Tancbudę jakąś? Kino? Kawiarnię? To chyba ludzie stąd po prostu zaryzykowali taka działalność gospodarczą?

Aae
Aae
odpowiedział na komentarz  Nazwa
4 lat temu

Ale można chyba ułatwić ludziom otwarcie jakiegoś interesu.

adhd
adhd
odpowiedział na komentarz  Nazwa
4 lat temu

Można było wydzierżawić komuś stołówkę po byłym gimnazjum

Epj
Epj
odpowiedział na komentarz  Aae
4 lat temu

Strzelnica to przyszłość???chyba dla Ciebie przyszłość to strefy przemysłowprzemysłowe praca dla ludzi z gminy bo kopalnia i elektrownia się kończy dzięki której większość ludzi z gminy tam pracuje a w tym kierunku władza raczej nic nie robi ale będzie strzelnica co niektórzy sobie poradzą