Uroczyste obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Działoszynie

4

Zbiórką pocztów sztandarowych, delegacji szkół, instytucji, organizacji oraz mieszkańców miasta przed pomnikiem Niepodległości i odśpiewaniem hymnu państwowego przy akompaniamencie Orkiestry Dętej Cementowni „Warta” S.A. rozpoczęły się obchody 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Działoszynie.

W dalszej części uroczystości uczniowie z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Raciszynie zaprezentowali program o charakterze patriotycznym. Po części artystycznej przedstawiciele samorządu na czele z burmistrzem Rafałem Drabem złożyli kwiaty i znicze pod pomnikiem Niepodległości. Ksiądz Jan Skibiński wspólnie z licznie zgromadzonymi mieszkańcami odmówił modlitwę w intencji Ojczyzny.

W asyście orkiestry barwny pochód przyozdobiony szarfami i kotylionami przemaszerował do Kościoła p.w. Św. Marii Magdaleny gdzie odbyła się uroczysta Msza Święta, która zakończyła oficjalną część uroczystości 3-majowych.

R e k l a m aslideslideslideslideslideslideslideslide

4
Odpowiedz

avatar
1 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
do PAWEŁJarKaczRTDPaweł Recent comment authors
najnowsze najstarsze najpopularniejsze
Paweł
Paweł

I co posłanki, mieszkanki gminy nie było?

RTD
RTD

To po prostu pokazuje kto u nas w Pajęcznie realnie rządzi. Nazwijmy to “przyjaznym klimatem politycznym” . Tak łatwiej.

JarKacz
JarKacz

Ale jaja, swoją gminę ma gdzieś.

do PAWEŁ
do PAWEŁ

Dobrze mówisz – gminy, bo w składzie na 1 zdjęciu miasta nie ma.