R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPowiatUroczyste poświęcenie wozu strażackiego OSP Kolonia Lisowice

Uroczyste poświęcenie wozu strażackiego OSP Kolonia Lisowice

W sobotę 6 maja przed remizą w Kolonii Lisowice odbyło się poświęcenie nowego wozu ratowniczo-gaśniczego dla jednostki OSP Kolonia Lisowice.

Wydarzenie zainaugurowała uroczysta zbiórka wszystkich jednostek OSP z terenu Miasta i Gminy Działoszyn. W intencji strażaków odprawiona została msza święta w kościele pw. św. Marka, którą sprawował proboszcz ksiądz Marcin Mońka.

Bezpośrednio po nabożeństwie na placu jednostki OSP Kolonia Lisowice nastąpiło oficjalne poświęcenie nowego wozu, któremu nadano imię „Maniuś”. Podczas uroczystości Burmistrz Miasta i Gminy Działoszyn Rafał Drab wraz z Zastępcą Łódzkiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Pawłem Malinowskim oraz Komendantem Powiatowym Państwowej Straży Pożarnej w Pajęcznie bryg. Konradem Ujmą odznaczyli medalami resortowymi zasłużonych druhów jednostki OSP Kolonia Lisowice.

Wśród zaproszonych gości obecni byli także Radny Sejmiku Województwa Łódzkiego Edward Kiedos, Przewodniczący Rady Miejskiej w Działoszynie Kazimierz Środa, Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Danuta Cieśla oraz Sołtys Sołectwa Kolonia Lisowice Halina Maciołek. Uroczystość uświetnił występ Orkiestry Dętej ze Strzelec Wielkich.

Wóz dla jednostki OSP Kolonia Lisowice został zakupiony w 2022 roku. W styczniu ubiegłego roku wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Maciej Wąsik zatwierdził zestawienie jednostek OSP przewidzianych do dofinansowania na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych w 2022 roku.

Zgodnie z wnioskiem złożonym przez burmistrza Draba na liście znalazł się również nowy wóz ratowniczo-gaśniczy dla jednostki OSP Kolonia Lisowice.

Po modernizacji wszystkich budynków OSP przyszła kolej na doposażenie jednostek w nowoczesny sprzęt. Stawiamy na bezpieczeństwo, dlatego bardzo się cieszę, że udało się pozyskać kolejne duże dofinansowanie i wzmocnić jednostkę OSP z terenu gminy Działoszyn, która dzięki temu jeszcze lepiej będzie dbała o naszych mieszkańców. Serdecznie gratuluję druhom z jednostki OSP Kolonia Lisowice – mówił podczas uroczystości Burmistrz Rafał Drab.

Wydatki na jednostkę OSP Kolonia Lisowice wyniosły:
w roku 2021:
– termomodernizacja budynku jednostki – 207.459,68 zł
– kotłownia na pellet – 307.810,79 zł
w roku 2022:
– zakup wozu – wkład własny Miasta i Gminy Działoszyn plus ubezpieczenie – 545.896,00 zł.
Koszt pojazdu to 940 tys. zł, z czego 400 tys. zł to środki pozyskane z WFOŚiGW w Łodzi oraz Państwowej Straży Pożarnej.

Nowy nabytek to średni samochód ratowniczo-gaśniczy MAN TGM 13.290. Decyzja o przyznaniu kilkuset tysięcy środków zewnętrznych była możliwa dzięki zapewnieniu w budżecie Miasta i Gminy Działoszyn środków finansowych na wkład własny – podkreślił Burmistrz Rafał Drab.

To czwarty po OSP Działoszyn, OSP Raciszyn i OSP Szczyty nowy wóz ratowniczo-gaśniczy, który trafił do jednostki OSP na terenie gminy Działoszyn. Następną jednostką, która otrzyma nowy wóz, będzie jednostka OSP Trębaczew.

źródło i fot.: UMiG Działoszyn

R e k l a m a

4 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

4 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Czarek
Czarek
1 rok temu

Drogę asfaltową zrob do siostrzanych Lisowicych.Wstyd że jej jeszcze nie ma.

Michał
Michał
1 rok temu

Brawo władze samorządowe, tak trzymać.

Miasteczko
Miasteczko
1 rok temu

Niedobrze mi. Zniszczyli miasto.

Marek
Marek
1 rok temu

A ta zielona to już nawet z lodówki wyskakuje 😂😂😂