Uwaga na telefonicznych oszustów!!!

4

Otrzymujemy sygnały, że oszuści działający metodą na „wnuczka” i „policjanta” ponownie obrali na cel teren powiatu pajęczańskiego. W ubiegłym roku mieszkanka gminy Działoszyn została oszukana w ten sposób na kwotę 60 tysięcy złotych.

W czwartek 15 października na terenie powiatu pajęczańskiego ponownie uaktywnili się oszuści wyłudzający pieniądze metodą na „wnuczka” i „policjanta”. Przestępcy dzwonią na numery stacjonarne i próbują oszukać starsze osoby, podając się za członków rodziny. Dzwoniący przedstawiają historię np. o rzekomym wypadku drogowym, który spowodowała lub miała w nim ucierpieć bliska osoba. Następnie informują o konieczności przekazania pieniędzy na leczenie lub wyciągnięcie z kłopotów.

Policja apeluje o czujność i rozsądek podczas rozmów telefonicznych z obcymi osobami. Przypomina również o uświadomieniu starszych osób o tym sposobie oszustwa. Pamiętajmy, że policja nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy i nigdy nie dzwoni z takim żądaniem. Przede wszystkim, gdy otrzymamy taki telefon, powinniśmy zachować zimną krew i zdrowy rozsądek. Nigdy nie przekazujmy pieniędzy obcym osobom bez względu na to, jakie historie będą nam opowiadać. W razie najmniejszych podejrzeń, że ktoś próbuje nas oszukać, należy kontaktować się z Policją, dzwoniąc pod numer alarmowy 112 lub 997.

Ostrzeżcie swoje rodziny, ponieważ niestety pomimo licznych akcji informacyjnych oszustwa nadal działa. Osoby działające w stresie pozbywają się w ten sposób oszczędności całego życia. Warto przypomnieć, że w listopadzie ubiegłego roku mieszkanka gminy Działoszyn straciła 60 tysięcy złotych.

R e k l a m a
guest
4 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
obatel
obatel
15 dni temu

Trzeba być nienormalnym by przekazać komuś 60 000 złotych !! Jakim cudem ktoś wie ,że taką sumę masz w domu. Chyba ,że prawdziwy wnuczek z kolesiami babcię załatwił !!!

Andrei
Andrei
odpowiedział na komentarz  obatel
15 dni temu

Dzialoszyn… A to mówi samo za siebie

yaga
yaga
odpowiedział na komentarz  Andrei
14 dni temu

Ptasi móżdżek, a to mówi za ciebie

balthazar
balthazar
14 dni temu

Zlikwidować staruszkom telefony stacjonarne i..po kłopocie!!sam tak zrobiłem i spokój!!