R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPowiatW Działoszynie powstanie liceum mundurowe

W Działoszynie powstanie liceum mundurowe

Pajęczańscy policjanci oraz przedstawiciele Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Działoszynie rozmawiali z rodzicami ośmioklasistów podczas wywiadówek szkolnych. Tematem przewodnim były kwestie dalszego wyboru ścieżki edukacyjnej ich dzieci. Mundurowi zachęcali do służby w policji i podjęcia nauki w liceum mundurowym.

Od przyszłego roku szkolnego 2023/2024 w Zespole Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Działoszynie powstanie liceum mundurowe. To będzie świetna okazja dla młodzieży, która ma zamiar w przyszłości związać się z mundurem i niejednokrotnie dla wielu jeszcze niezdecydowanych, może stać się drogowskazem przy wyborze przyszłego zawodu.

Pajęczańscy policjanci oraz przedstawiciele szkoły ponadpodstawowej z Działoszyna spotkali się z rodzicami uczniów klas ósmych w szkołach podstawowych w Siemkowicach, Trębaczewie, Raciszynie, Działoszynie, Kiełczygłowie oraz Białej. Rozmowy z rodzicami odbyły się podczas wywiadówek szkolnych.

Za kilka miesięcy młodzież szkolna stanie przed podjęciem ważnej decyzji – wybór dalszej szkoły. To również wyzwanie jakie spoczywa na rodzicach. Dla nich bardzo ważne jest szczęście i przyszła satysfakcja zawodowa pociech. Dokonanie właściwego wyboru to trudne decyzje.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, pajęczańscy policjanci podczas spotkań proponowali rodzicom, aby w czasie wspólnych rozmów, przemyśleń ze swoimi dziećmi, zastanowili się, czy służba w policji, nie jest tą właściwą drogą zawodową, którą można spróbować pokonać. Mundurowi poinformowali o atrakcyjności, konkurencyjności służby w policji. Zaznaczyli, że nie jest to łatwy zawód, ale daje wiele satysfakcji i może spełnić oczekiwania wielu młodych ludzi. Liceum mundurowe to świetna okazja do tego, aby już na tym etapie poznać bliżej charakterystykę służby w policji oraz innych formacji mundurowych.

tekst: mł. asp. Wioletta Mielczarek
R e k l a m a

6 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

6 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
xDDD
xDDD
1 rok temu

Będą szkolenia z pilnowania pomników i wlepienia mandatów za brak maseczki?

Łoopanie
Łoopanie
odpowiedział na komentarz  xDDD
1 rok temu

Kursy na podnośniki koszowe 😀

Bolo
Bolo
1 rok temu

W działoszynie? W miejscu gdzie młodzież tylko ćpa i pije po kątach ? Juz widze „rekrutów”…

kavka_is_dead
kavka_is_dead
odpowiedział na komentarz  Bolo
1 rok temu

w pajęcnie koło zagłoby albo tego bagna matusowca lepsza miejscówka XD oj boli że u kawek nic nie ma

Czarek
Czarek
1 rok temu

Ciekawy jestem czym ewentualnie chętni z Kielczyglowa i Siemkowic mieli by dojechać do szkoły. Najpierw pobudujcie normalną drogę może puszczą jakiś bus.

kavka_is_dead
kavka_is_dead
1 rok temu

w sumie państwo milicyjne, po co zawodówki.