WKG w dialogu z Komisją Budżetową Miasta i Gminy Działoszyn

4

Podczas ostatniego posiedzenia Komisji Budżetowej Rady Gminy w Działoszynie zarząd spółki przedstawił plany rozwoju WKG i wynikające z tego korzyści dla gminy oraz jej mieszkańców. Na spotkaniu padła propozycja powołania zespołu roboczego składającego się z ekspertów gminy oraz spółki.

Zespołowi ma być postawione zadanie wypracowania zasad współistnienia, współpracy i maksymalizacji trójstronnych korzyści oraz szczegółowego harmonogramu działań nastawionych na korelacje w czasie rozwoju spółki z postępami zabudowy mieszkaniowej w Raciszynie. – Takie rozwiązanie uzyskało wstępną aprobatę. Widzę, że radni Działoszyna mają świadomość korzyści, jakie wynikają z obecności nowoczesnego zakładu, w którym pracuje tak wiele osób, w większości mieszkańców tej gminy, ale również podnoszą aspekty, które muszą być właściwie uzgodnione i zrealizowane. Z naszej strony zapewniam gotowość i pełne zaangażowane w prace w zespole – mówi Zbigniew Rybakiewicz, prezes grupy WKG, który był obecny podczas ostatniego posiedzenia Komisji Budżetowej.

Efektywna współpraca – więcej korzyści

– Liczymy, że efektywne prace członków zespołu roboczego rozpoczną się już niebawem i jak najszybciej zobaczymy ich wyniki, które będą mogły stać się filarami długoterminowej strategii rozwoju gminy, prowadzącej do wzrostu standardu życia mieszkańców i ich osobistych dochodów. Wierzymy, że prace te będą przebiegały w dobrej atmosferze, która zawsze sprzyja najlepszym rozwiązaniom – powiedział Zbigniew Rybakiewicz.

Korzyści w nowej strefie zabudowy jednorodzinnej i nie tylko…

Porozumienie dotyczące zmian w studium przestrzennym gminy Działoszyn ma szansę przynieść korzyści zarówno dla mieszkańców, spółki, jak i gminy. Prace na rozszerzonym złożu w Raciszynie, które są przedmiotem dostosowania studium, sprawią, że budżet gminy zostanie zasilony dodatkowymi wpływami wynikającymi z tej działalności. Ze wstępnych wyliczeń wynika, że w przypadku ujawnienia nowej udokumentowanej części złoża Raciszyn będzie to kwota rzędu 20 mln zł. Z tego ponad 7 mln zł wpłynie do budżetu gminy z opłat za wydobycie, a kolejne prawie 13 mln zł to podatki od nieruchomości oraz udział gminy w podatkach PIT i CIT. Za takie pieniądze gmina będzie mogła zrealizować dodatkowe inwestycje komunalne z myślą o poprawie jakości życia mieszkańców. – Być może będzie to moment, w którym w gminie będzie można rozważyć powstanie takich inicjatyw, na które zwykle brakuje środków, a które mogłyby bezpośrednio podnieść standard życia mieszkańców. Wpływy te również mogłyby być np. źródłem finansowania przyszłej budowy kanalizacji czy doprowadzenia prądu – inwestycji niezbędnych na nowych terenach planowanych do zabudowy jednorodzinnej – podsumowuje Zbigniew Rybakiewicz.

Będziemy sobie pomagać

Przedstawicielom spółki zależy, aby prace eksploatacyjne wykonywane na tym terenie miały jak najmniejszy wpływ na życie mieszkańców okolicznych działek, dlatego prowadzą otwarty dialog z przedstawicielami gminy i czynią starania, by wypracować rozwiązania dające maksimum korzyści mieszkańcom, spółce oraz gminie, a co równie ważne – wiążący harmonogram ich realizacji. Im szybciej WKG otrzyma zgodę na rozpoczęcie prac, tym szybciej surowiec zostanie wydobyty, w rezultacie eksploatacja najbliżej położonych działek budowlanych zostanie zakończona jeszcze przed wprowadzeniem się pierwszych mieszkańców. Dzięki temu wpływ działalności WKG na ich życie będzie zniwelowany do minimum.

– Zgoda buduje. Porozumienie w sprawie wydobycia surowców w gminie Działoszyn jest potrzebne i korzystne dla wszystkich: dla władz gminy i jej mieszkańców oraz spółki. Budżet gminy dzięki wspólnie wypracowanemu porozumieniu otrzyma potężny zastrzyk finansowy, który znajdzie odbicie w zmodernizowanej infrastrukturze gminnej lub innych rozwiązaniach najbardziej potrzebnych mieszkańcom – mówi Zbigniew Rybakiewicz.
Wapienne skały występujące na terenie Raciszyna to naturalne bogactwo tej ziemi. Wydobycie prowadzone jest tu od lat 70-tych. Od tego czasu kilkakrotnie zmienili się właściciele kopalni. WKG prowadzi prace wydobywcze w nowoczesny sposób, bowiem spółka zainwestowała w technologie, które to umożliwiają.
R e k l a m a
guest
4 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
4 miesięcy temu

[…] marek dostępne są również u krajowych dystrybutorów. Produkcja niezwykle trwałych oraz (https://www.twojepajeczno.pl/wiadomosci/powiat/wkg-w-dialogu-z-komisja-budzetowa-miasta-i-gminy-dzia&#8230😉 modnych kompletów mebli zyskuje stopniowo na znaczeniu również w Polsce. Coraz więcej […]

trackback
4 miesięcy temu

[…] ten link i zobacz tam uwagi na nasz temat. Gdy wynikną jakieś pytania, to szybko Ci na nie […]

trackback
4 miesięcy temu

[…] zewnętrznych wymagane są specjalne materiały, jak chociażby śruby nierdzewne ceny oraz (https://twojepajeczno.pl/wiadomosci/powiat/wkg-w-dialogu-z-komisja-budzetowa-miasta-i-gminy-dzialosz&#8230😉 środki do impregnowania drewna. Wykorzystanie starannie wybranych materiałów oraz dodatków […]

trackback
4 miesięcy temu

[…] spojrzałeś na opublikowane w tym serwisie teksty, to oprócz tego zerknij na opracowanie, które też najprawdopodobniej przypadnie Ci do […]