R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPowiatWychłodzony 60-latek znaleziony na łące w Ostrołęce

Wychłodzony 60-latek znaleziony na łące w Ostrołęce

Mieszkaniec Ostrołęki najprawdopodobniej uratował życie 60-letniego mężczyzny, który leżał wychłodzony na łące.

W poniedziałek 9 listopada o godzinie 10:00 policjanci otrzymali informację od mieszkańca Ostrołęki, który na łące niedaleko swojej posesji znalazł leżącego mężczyznę. Początkowo wydawało się, że mężczyzna może znajdować się pod działaniem alkoholu. Przybyli na miejsce funkcjonariusze szybko ustalili, że to nie alkohol był przyczyną stanu w jakim znajduje się mężczyzna.

60-letni mieszkaniec gminy Kiełczygłów miał problem z poruszaniem się i widoczne objawy wychłodzenia organizmu na co wskazywały silne drgawki, nie był wstanie powiedzieć skąd się tam wziął, jaki mamy dzień tygodnia i jak pokonał dystans około 20 km od swojego miejsca zamieszkania. Wychłodzony mężczyzna został natychmiast zabrany przez karetkę i przewieziony do szpitala – relacjonuje przebieg zdarzenia rzecznik prasowy KPP w Pajęcznie mł. asp. Marcin Pawełoszek.

Dzięki czujności 39-letniego mieszkańca Ostrołęki starszy mężczyzna został uratowany przed wychłodzeniem. Gratulujemy obywatelskiej postawy!!!

Policja przypomina, że na wychłodzenie organizmu szczególnie narażeni są bezdomni, osoby starsze i osoby nietrzeźwe. Jeśli widzimy takiego człowieka, nie wahajmy się zadzwonić na numer alarmowy 112, aby powiadomić o tym funkcjonariuszy. Każde takie zgłoszenie jest natychmiast sprawdzane. Jeden telefon może uratować ludzkie życie.

R e k l a m a
Subscribe
Powiadamiaj o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments