R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPowiatZa handel narkotykami trafią do aresztu

Za handel narkotykami trafią do aresztu

Kryminalni z wieluńskiej komendy zatrzymali 5 mężczyzn w wieku od 23 do 32 lat związanych z narkotykowym procederem. Wśród nich są mieszkańcy powiatu pajęczańskiego. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie ponad 370 gramów metamfetaminy, kilkadziesiąt porcji marihuany oraz 3 tabletki ekstazy.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego wieluńskiej komendy pozyskali informacje, iż osoby poruszające samochodem marki Skoda mogą posiadać środki odurzające. We wtorek 12 listopada w godzinach wieczornych w Wieluniu w rejonie parku miejskiego policjanci zauważyli wytypowany samochód. Nerwowe zachowanie młodych ludzi potwierdziło podejrzenia policjantów, którzy podjęli interwencję.

W samochodzie siedziało pięciu młodych mężczyzna, a z kabiny unosiła się wyraźna woń marihuany. W kieszeni kurtki jednego z nich policjanci znaleźli woreczek foliowy z suszem marihuany oraz szklaną lufkę z nadpaloną marihuaną. Kolejną dilerkę z tzw. kryształem znaleziono podczas przeszukania samochodu. Należał on do 32-letniego mieszkańca powiatu pajęczańskiego. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzut posiadania środków odurzających, przy czym ten pierwszy odpowie również za ich udzielanie trójce znajomym, którzy siedzieli razem z nim w samochodzie.

Wieluńscy kryminalni analizując materiał dowodowy ustalili, że z tą sprawą związane są również inne osoby. Funkcjonariusze już następnego dnia zatrzymali kolejnych dwóch mężczyzn. Byli to 23-letni mieszkaniec powiatu pajęczańskiego oraz 25-letni mieszkaniec Wielunia. Jak ustalili policjanci, to od nich młodzi ludzie nabyli zakazane prawem substancje.

W trakcie przeszukania w domu 25-latka łącznie zabezpieczono 370 gramów tzw. kryształu. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że to metamfetamina. Ponadto policjanci zabezpieczyli dwie małe wagi elektroniczne oraz pieniądze. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty udzielania innym osobom środków odurzających w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Dodatkowo 25-latek odpowie za posiadanie narkotyków.

Do kolejnego zatrzymania doszło 14 listopada 2019r. Kryminalni ustalili, iż związek z tą sprawą miał również 24-letni mieszkaniec powiatu pajęczańskiego. W miejscu zamieszkania mężczyzny zabezpieczono kilkadziesiąt porcji marihuany, 3 tabletki ekstazy, oraz pieniądze. 24-latek usłyszał zarzuty posiadania oraz udzielania innym osobom środków odurzających w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Wieluniu. Prokurator wobec 24-latka i 25-latka planuje skierować wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Za handel narkotykami grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło i fot.: KPP Wieluń
R e k l a m a

11 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

11 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Steczyk
Steczyk
4 lat temu

Tylko dwie rzeczy sa nieskonczone. Wszechświat i ludzka głupota…

Juto
Juto
4 lat temu

D

Ja wiem
Ja wiem
4 lat temu

Czyli, że panowie z ul. Przemysłowej,Przedszkolnej mieniący się piłkarzami ,sportowcami, pakerami różnej maści stracili dostawców, chyba że….. przejmą interes, albo już przejęli. Brawo 👮 policja , brać się za śmieci.👏👏👏

(nie)Miły Pan'tofel
(nie)Miły Pan'tofel
odpowiedział na komentarz  Ja wiem
4 lat temu

Ciekawe czy zajmą się też sprawa kierowców bez prawa jazdy jeżdżących po sulmierzycach…🤔 Tylko idiota z uprzedzeniem może wypisywać takie bzury

Policmen
Policmen
odpowiedział na komentarz  (nie)Miły Pan'tofel
4 lat temu

Kontrolujemy. I są efekty. Alkohol głównym czynnikiem zatrzymań.

domowe przedszkole
domowe przedszkole
odpowiedział na komentarz  (nie)Miły Pan'tofel
4 lat temu

Nie wiem co gorsze czy pijani za kierownicą wracający po pracy do domu czy ci bez uprawnień 🙂 a jeszcze gorzej wypadają ci po ziole 🙂 jedno jest pewne handlarzy narkotyków powinni zamykać w więzieniach tam jest ich miejsce i to o tym jest artykuł .

(nie)Miły Pan'tofel
(nie)Miły Pan'tofel
odpowiedział na komentarz  domowe przedszkole
4 lat temu

Trafna uwaga, jednak niepotrzebnie obraża ktoś bezpodstawnie mieszkańców tychże akurat osiedli

domowe przedszkole
domowe przedszkole
odpowiedział na komentarz  (nie)Miły Pan'tofel
4 lat temu

Tym komentarzem zaprzeczasz sam sobie pomawiając w wcześniejszym wpisie mieszkańców Sulmierzyc . Warto warzyć słowa …

Kawka
Kawka
odpowiedział na komentarz  Ja wiem
4 lat temu

Młodzieży brak zajęć. Autorytetów no i uważam że dobrego wychowania. Luz w d….ie całe życie.

Michał
Michał
4 lat temu

Mama da jeść, mama da pić i w głowie się pi…oli. Spodni rurek nakupić, jaja w nie wcisnąć,a potem skakać po mieście. Według mnie służba wojskowa powinna być obowiązkowa. Najwyżej dobrej wódki by się po żołdzie napili( dla wszystkich rurków: żołd to wypłata w wojsku) Pozdro dla autora (nie) Miły Pan’tofel.

Michał
Michał
4 lat temu

Chyba daje do myślenia pod którym komentarzem jest najwięcej +