R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPowiatZakrapiany weekend na drogach powiatu pajęczańskiego

Zakrapiany weekend na drogach powiatu pajęczańskiego

W ciągu trzech dni policjanci wyeliminowali z dróg powiatu pajęczańskiego siedmiu nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich wsiadł za kierownicę pojazdu mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie i dodatkowo złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. 

W piątek 17 marca działoszyńscy stróże prawa zatrzymali 61-letniego mieszkańca powiatu kłobuckiego, który jeździł fiatem seicento po miejscowości Raciszyn „na podwójnym gazie”. Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość kierującego i okazało się, że miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.

Mężczyzna posiadał również sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Dzięki szybkiej i natychmiastowej reakcji policjantów z Działoszyna nikomu na szczęście nic się nie stało. Mężczyźnie grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka grzywna oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszy Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 10 tysięcy złotych.

Tego samego dnia funkcjonariusze pajęczańskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej 39-letniego mieszkańca tutejszej miejscowości, który zdecydował się wsiąść za kierownicę VW Passata mając w organizmie 0.38 promila alkoholu.

Podczas minionego weekendu mundurowi wyeliminowali z ruchu 5 nietrzeźwych kierujących rowerami. W każdym przypadku policjanci zdecydowali, że za swoje nieodpowiedzialne zachowanie sąd zdecyduje o ich odpowiedzialności.

źródło: KPP Pajęczno
R e k l a m a
Subscribe
Powiadamiaj o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments