R e k l a m a
Strona głównaWiadomościRegionRekonstrukcja historyczna "Bitwa pod Kluskami"

Rekonstrukcja historyczna „Bitwa pod Kluskami”

Wójt Gminy Pątnów oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Pątnowie zapraszają na – Rekonstrukcję historyczną „Bitwa pod Kluskami”. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 23 kwietnia o godzinie 15.00 w miejscowości Kluski – miejscu faktycznej bitwy.

Za organizację imprezy odpowiada Andrzej Łuszczyk – były dyrektor Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Pajęcznie, który aktualnie przewodzi w Gminnemu Ośrodkowi Kultury i Sportu w Pątnowie. Mieszkaniec Pajęczna prywatnie jest pasjonatem historii i militariów, zatem możemy być pewni co do wysokiego poziomu przedsięwzięcia. Rekonstrukcja strojami z epoki i XIX-wieczną bronią ma upamiętnić ówczesnych bohaterów i zaproponować wszystkim miłośnikom tej epoki żywą lekcję historii.

Szczegółowe informacje https://patnow.pl/2023/03/27/160-rocznica-wybuchu-powstania-styczniowego-w-gminie-patnow-rekonstrukcja-historyczna-bitwa-pod-kluskami/

R e k l a m a

16 KOMENTARZE

16 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
zbig
zbig
1 rok temu

Znacznie bliżej Pajęczna były dwie bitwy. Pod Radoszewicami i Kiełczygłowem oraz pod Wąsoszem. Dowódca dużego oddziału powstańczego, płk. Teodor Cieszkowski, spoczywa na cmentarzu w Chabielicach. niestety jego grób nie zachował się . I tu bojowe zadanie dla prawdziwych pasjonatów lokalnej historii – Odnaleźć mogiłę Cieszkowskiego. Jeśli kogoś interesuje historia regionu albo chciałby się podzielić swoimi wiadomościami ,zapraszam na fb grupę https://www.facebook.com/groups/472267261770560

Bartek
Bartek
1 rok temu

Ta osoba co minusuje w tak ważnej i prawdziwie ocenianej sytuacji jest zdrajca i kolaborantem. Masz odwagę się ujawnić?

Kaczor żoliborski
Kaczor żoliborski
odpowiedział na komentarz  Bartek
1 rok temu

Konfederosja weszła Ci za mocno synek

name
name
odpowiedział na komentarz  Bartek
1 rok temu

@Bartek minusa masz między innymi ode mnie. Zdrajcami Polski i kolaborantami jak to nazwałeś są wszyscy świadomie stający po stronie rosji w tym konflikcie, osobniki takie są zbyt głupie by dostrzec konsekwencje potencjalnej wygranej kiblokradów po wycofaniu wsparcia Ukrainy

Bartek
Bartek
odpowiedział na komentarz  name
1 rok temu

Tylko dlaczego nasze podatki mają iść na tych co mordowali bestialsko Polaków i uwielbiają Banderę i Szuchewycza. Nawet groby w Katyniu możemy odwiedzać a na Ukrainie nawet nie chcą o tym słyszeć. Przyszłość pokaże kto ma rację. Szkoda ze tyle narodu jest zbalamucone. Pozdrawiam.

Kaczor żoliborski
Kaczor żoliborski
odpowiedział na komentarz  Bartek
1 rok temu

Bo wolimy mieć za sąsiada niepodległą Ukrainę , niż jeszcze dłuższą granicę z ruską ochlaną dziczą , która nie wie co to pralka ani kibel.

Reniek
Reniek
odpowiedział na komentarz  Kaczor żoliborski
1 rok temu

Poczytaj historię, ukry gorsze od kacapow. Jeszcze nam bokiem wyjdą.

pol
pol
1 rok temu

to ,jest przesuniecie i odebranie granic,przez Rosje,swoich,terenow,a przez Polske ,swoich,po co prezydent pojechal na igrzyska na ktorych ,byl tez sam Putin,odpowiedzcie sobie sami,a wojna ,to tylko przykrywka,do robienia ineresow.

Tomek
Tomek
odpowiedział na komentarz  pol
1 rok temu

Nic tak nie bogaci i zeruje rachunkow jak wojna.

Bartek
Bartek
odpowiedział na komentarz  Tomek
1 rok temu

Polska w związku z ukraińską wojną ma wydatki a usa dochody. C,y wszystko jasne?

Ciekawy
Ciekawy
odpowiedział na komentarz  Bartek
1 rok temu

Za co Zelenski dostał order Orła Białego, największe polskie odznaczenie? Hańba. Może za Wołyń?

ech
ech
odpowiedział na komentarz  Ciekawy
1 rok temu

Jego Ekscelencja Wołodymir Zełeński został udekorowany Orderem Orła Białego. Dołączył tym samym do zacnego grona kawalerów tegoż odznaczenia. Wystarczy poczytać pełne zachwyty nad „historyczną wizytą” Zełeńskiego. Nad jego wielkim dziejowym przesłaniem. I nad rzekomym propolskim gestem, jakim było wygłoszenie kilku słów w naszym języku. Nie odciął się od ludobójców Wołynia,ostrzelanie naszego terytorium przez ukraińskie rakiety, tzw. incydent w Przewodowie.W końcu to z winy Ukraińców życie i mienie stracili obywatele Polski. Tych przeprosin jednak także się nie doczekaliśmy. Nic dziwnego. Przeprosiny oznaczają przyznanie się do winy, a to z kolei oznacza konieczność wypłaty odszkodowań.Zełeński doskonale wie, że durnych Polaków wystarczy publicznie… Więcej »

Prawda
Prawda
odpowiedział na komentarz  ech
1 rok temu

Ruski troll z Ciebie zbałamucony propagandą konfederosji. Wy najchetniej byście zrobili loda Putinowi. Piąta kolumna i opłacani zdrajcy narodu.

ech
ech
odpowiedział na komentarz  Prawda
1 rok temu

Nawet najlepsza proteza nie zastąpi mózgu.Kto nie zna prawdy,ten jest głupcem.

Piotr
Piotr
1 rok temu

Nie widzicie tego, że wojna na ukrainie jest dziełem, żydowskiego lobby z usa. Zaczęli w 2014 roku. Chcą wojny tylko nie swoimi rękami, jak zwykle usa, a nasz nierząd jest na ich smyczy. Kasa, kasa, kasa.

Wesley
Wesley
odpowiedział na komentarz  Piotr
1 rok temu

Hmm…🤔 Od kiedy putin jest amerykańskim żydem? Czy coś mnie ominęło?