R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPowiatZginął niosąc pomoc. Tragiczna śmierć 26-letniego strażaka

Zginął niosąc pomoc. Tragiczna śmierć 26-letniego strażaka

Niestety pomimo długiej walki lekarzom nie udało się uratować 26-letniego druha OSP KSRG Makowiska Piotra Krycha. W czwartek 6 stycznia odbędą się uroczystości pogrzebowe.

Wieloletni strażak OSP KSRG Makowiska Piotr Krych znany był z tego, że chętnie i bezinteresownie niósł pomoc potrzebującym. Tak było też tragicznej nocy 19 grudnia. Kiedy wspólnie z mamą i siostrą udzielał pomocy poszkodowanej kobiecie – której samochód wpadł do rowu – wjechał w nich inny pojazd. Śmierć na miejscu poniosła 60-letnia kobieta, natomiast Piotr z rodziną trafił do szpitala. 

Niestety lekarzom nie udało się uratować życia młodego mężczyzny. Po niemal dwóch tygodniach walki Piotr zmarł. Tragiczny wypadek w Makowiskach odbił się echem w całej Polsce, a śmierć młodego strażaka niosącego pomoc poruszył lokalną społeczność. OSP KSRG Makowiska wystąpi o pośmiertne przyznanie Piotrowi „Medalu za zasługi dla pożarnictwa”. W mediach społecznościowych koledzy z jednostki zamieścili wzruszający wpis w którym żegnają swojego kolegę.

W czwartek 06 stycznia 2022 roku o godz. 13:30 odbędzie się pogrzeb naszego kolegi ś.p. druha Piotra Krycha (lat 26).

Ś.P. Piotr Krych od wczesnych lat swojej młodości związany był z Ochotniczą Strażą Pożarną w Makowiskach. W roku 2011 wstąpił do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Następnie od 2014 roku po ukończeniu szkolenia dla strażaków – ratowników OSP brał czynny udział w wielu akcjach ratowniczo – gaśniczych prowadzonych na terenie naszego powiatu. Podczas swojej 10-letnjej społecznej służby reprezentował również kilkakrotnie jednostkę OSP Makowiska podczas zawodów sportowo – pożarniczych, wchodząc w skład drużyny sportowej. 

Strażakiem – ratownikiem jest się zawsze nie tylko gdy jest alarm i wyjazd ze strażnicy. Tak było tego tragicznego wieczora w dniu 19 grudnia 2021 roku, kiedy to nasz kolega druh Piotrek  bezinteresownie pospieszył udzielić pomocy osobie po kolizji drogowej… Niestety nie zdążył udzielić tej  pomocy ponieważ sam w ułamku sekundy został ciężko ranny. 

Drogi Piotrze jadąc do zdarzenia nie spodziewaliśmy się, że przyjdzie nam ratować właśnie Ciebie naszego kolegę.😭  Cały czas mięliśmy nadzieję, że wyjdziesz  z tego i jeszcze przyjedziesz na zbiórkę, że jeszcze wyjedziesz z nami na alarm……

Stawimy się wszyscy w komplecie aby oddać Ci ostatnią posługę, na którą w pełni zasłużyłeś Cześć Twojej Pamięci 

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w czwartek 6 stycznia o godz 13:30 w kościele św. Józefa Oblubieńca NMP w Makowiskach.

R e k l a m a

9 KOMENTARZE

9 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Pno
Pno
10 miesięcy temu

Nie dawno słyszałem że tak młoda dziewczyna 19 letnia popełniła samobójstwo, 😟😟

Mati
Mati
odpowiedział na komentarz  Pno
10 miesięcy temu

Niestety…

Plotka
Plotka
odpowiedział na komentarz  Pno
10 miesięcy temu

Co za nieodpowiedzialność powtarzać gdzieś zasłyszane plotki. Czy zdajecie sobie sprawę, co one mogą wyrządzić innym? Informacja, o której „słyszałeś”, jest nieprawdziwa. Jakie to przykre, że ludzie dalej szukają sensacji.

Strażak
Strażak
10 miesięcy temu

Cześć jego Pamięci

Wojtek
Wojtek
10 miesięcy temu

nie sądźcie abyście nie byli sądzeni

Kropka
Kropka
10 miesięcy temu

Tak samo ty mogłeś spowodować ten tragiczny wypadek , nawet kierowca ,, perfekcyjny ” może popełnić błąd w takich trudnych warunkach na drodze

Fasola
Fasola
10 miesięcy temu

Pomysl też co przechodzi teraz ta dziewczyna. Trochę empatii

Gość1
Gość1
10 miesięcy temu

A ja odniosę się tylko do jednego,zamiast siedzieć przed ekranami telefonu pisać te wszystkie komentarze,lepiej byście się pomodlili za duszę Piotrka a jeśli już tego nie chcecie robić to chociaż sie powstrzymać od krytykowania innych,bo do tego to jest każdy mądr i zdolny ale żeby spojrzeć komuś w twarz i to powiedzieć to by nikogo nie było,każdy by wtedy przeszedł obojętnie bez komentarza.Dziekuje tyle w temacie