R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPowiatZginął niosąc pomoc. Tragiczna śmierć 26-letniego strażaka

Zginął niosąc pomoc. Tragiczna śmierć 26-letniego strażaka

Niestety pomimo długiej walki lekarzom nie udało się uratować 26-letniego druha OSP KSRG Makowiska Piotra Krycha. W czwartek 6 stycznia odbędą się uroczystości pogrzebowe.

Wieloletni strażak OSP KSRG Makowiska Piotr Krych znany był z tego, że chętnie i bezinteresownie niósł pomoc potrzebującym. Tak było też tragicznej nocy 19 grudnia. Kiedy wspólnie z mamą i siostrą udzielał pomocy poszkodowanej kobiecie – której samochód wpadł do rowu – wjechał w nich inny pojazd. Śmierć na miejscu poniosła 60-letnia kobieta, natomiast Piotr z rodziną trafił do szpitala. 

Niestety lekarzom nie udało się uratować życia młodego mężczyzny. Po niemal dwóch tygodniach walki Piotr zmarł. Tragiczny wypadek w Makowiskach odbił się echem w całej Polsce, a śmierć młodego strażaka niosącego pomoc poruszył lokalną społeczność. OSP KSRG Makowiska wystąpi o pośmiertne przyznanie Piotrowi „Medalu za zasługi dla pożarnictwa”. W mediach społecznościowych koledzy z jednostki zamieścili wzruszający wpis w którym żegnają swojego kolegę.

W czwartek 06 stycznia 2022 roku o godz. 13:30 odbędzie się pogrzeb naszego kolegi ś.p. druha Piotra Krycha (lat 26).

Ś.P. Piotr Krych od wczesnych lat swojej młodości związany był z Ochotniczą Strażą Pożarną w Makowiskach. W roku 2011 wstąpił do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Następnie od 2014 roku po ukończeniu szkolenia dla strażaków – ratowników OSP brał czynny udział w wielu akcjach ratowniczo – gaśniczych prowadzonych na terenie naszego powiatu. Podczas swojej 10-letnjej społecznej służby reprezentował również kilkakrotnie jednostkę OSP Makowiska podczas zawodów sportowo – pożarniczych, wchodząc w skład drużyny sportowej. 

Strażakiem – ratownikiem jest się zawsze nie tylko gdy jest alarm i wyjazd ze strażnicy. Tak było tego tragicznego wieczora w dniu 19 grudnia 2021 roku, kiedy to nasz kolega druh Piotrek  bezinteresownie pospieszył udzielić pomocy osobie po kolizji drogowej… Niestety nie zdążył udzielić tej  pomocy ponieważ sam w ułamku sekundy został ciężko ranny. 

Drogi Piotrze jadąc do zdarzenia nie spodziewaliśmy się, że przyjdzie nam ratować właśnie Ciebie naszego kolegę.😭  Cały czas mięliśmy nadzieję, że wyjdziesz  z tego i jeszcze przyjedziesz na zbiórkę, że jeszcze wyjedziesz z nami na alarm……

Stawimy się wszyscy w komplecie aby oddać Ci ostatnią posługę, na którą w pełni zasłużyłeś Cześć Twojej Pamięci 

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w czwartek 6 stycznia o godz 13:30 w kościele św. Józefa Oblubieńca NMP w Makowiskach.

R e k l a m a

9 KOMENTARZE

9 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Pno
Pno
2 lat temu

Nie dawno słyszałem że tak młoda dziewczyna 19 letnia popełniła samobójstwo, 😟😟

Mati
Mati
odpowiedział na komentarz  Pno
2 lat temu

Niestety…

Plotka
Plotka
odpowiedział na komentarz  Pno
2 lat temu

Co za nieodpowiedzialność powtarzać gdzieś zasłyszane plotki. Czy zdajecie sobie sprawę, co one mogą wyrządzić innym? Informacja, o której „słyszałeś”, jest nieprawdziwa. Jakie to przykre, że ludzie dalej szukają sensacji.

Strażak
Strażak
2 lat temu

Cześć jego Pamięci

Wojtek
Wojtek
2 lat temu

nie sądźcie abyście nie byli sądzeni

Kropka
Kropka
2 lat temu

Tak samo ty mogłeś spowodować ten tragiczny wypadek , nawet kierowca ,, perfekcyjny ” może popełnić błąd w takich trudnych warunkach na drodze

Fasola
Fasola
2 lat temu

Pomysl też co przechodzi teraz ta dziewczyna. Trochę empatii

Gość1
Gość1
2 lat temu

A ja odniosę się tylko do jednego,zamiast siedzieć przed ekranami telefonu pisać te wszystkie komentarze,lepiej byście się pomodlili za duszę Piotrka a jeśli już tego nie chcecie robić to chociaż sie powstrzymać od krytykowania innych,bo do tego to jest każdy mądr i zdolny ale żeby spojrzeć komuś w twarz i to powiedzieć to by nikogo nie było,każdy by wtedy przeszedł obojętnie bez komentarza.Dziekuje tyle w temacie