R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPożar domu jednorodzinnego

Pożar domu jednorodzinnego

Osiem zastępów straży pożarnej brało udział w gaszeniu pożaru, do którego doszło w środę 22 kwietnia na terenie gminy Strzelce Wielkie.

Około godziny 21 dyspozytor PSK w Pajęcznie otrzymał zgłoszenie o pożarze domu jednorodzinnego w miejscowości Marzęcice. Na miejscu zjawiły się trzy zastępy PSP Pajęczno oraz OSP z Makowisk, Strzelec Wielkich, Marzęcic, Wistki i Woli Jankowskiej.

Pożar rozpoczął się od przewodu kominowego na piętrze budynku i to tam strażacy skupili swoje działania. Na szczęście dzięki szybkiej reakcji strażaków, ogień został stłumiony, a cała akcja gaśnicza zakończona po niecałych dwóch godzinach działań. Dokładne przyczyny pożaru ustala KPP Pajęczno.

R e k l a m a

14 KOMENTARZE

guest

14 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
K.
K.
7 lat temu

Dobrze, że w Marzęcicach jest OSP blisko świetlicy młodzieżowej. Wyjazd od syreny w 1 minutę. Jak przyjechała PSP, to OSP Marzęcice wylały już 5000 litrów wody na pożar.

z OSP
z OSP
odpowiedział na komentarz  K.
7 lat temu

Bardzo dobrze chłopaki, szybka akcja 🙂 OSP niestety jest nie dofinansowana , nie mają sprzętu do gaszenia pożarów wewnętrznych. Pożary mieszkań i poddasza gasi się przeważnie od środka 😉 . Pozdrawiam .

Młody
Młody
odpowiedział na komentarz  z OSP
7 lat temu

Straż może i niedoinwestowana, ale posiada naprawdę dobrze wyszkolonych, młodych ambitnych chłopaków którzy angażują się w to co robią. Z wieloma z nich znam się dobrze z kursów jakie organizuję PSP w Pajęcznie i wiem jaka jest u nich sytuacja. Może nie posiadają sprzętu do każdego rodzaju akcji, ale posiadają wiedzę która może im ułatwić obsługę takich urządzeń w przyszłości.

z OSP
z OSP
odpowiedział na komentarz  Młody
7 lat temu

I to najważniejsze 🙂 Powodzenia 🙂

anty strażak
anty strażak
odpowiedział na komentarz  K.
7 lat temu

Ta i zalały całe piętro człowiekowi

lol
lol
odpowiedział na komentarz  anty strażak
7 lat temu

Czyli co lepiej żeby się zjarało?
Ogarnij się człowieku!!!

rolnik
rolnik
odpowiedział na komentarz  lol
7 lat temu

Niektórym nie dogodzisz… Spaliła by się chałupa, źle bo straż 300 metrów obok. Ugasili szybko, źle bo zalali dom… Pojęcia nie ma o czym pisze, ale się udziela.

dzikiGrzbiet
dzikiGrzbiet
odpowiedział na komentarz  rolnik
7 lat temu

ano taka to mentalnosc Polaka!

Janko Muzykant
Janko Muzykant
7 lat temu

OSP zawsze pierwsza !

człowiek WÓDKa
człowiek WÓDKa
odpowiedział na komentarz  Janko Muzykant
7 lat temu

Pierwsza do kielona

Druh K.
Druh K.
7 lat temu

Widzę że niektórzy potrafią hejtować tych którzy pomagają innym i nie chcę nic w zamian. A ty człowieku WÓDka żyjesz chyba jeszcze w czasach w których za 20 zł nic się nie załatwiło ale za flaszkę już wszystko. Teraz życie w OSP wygląda inaczej. Chłopaki poświęcają swój czas na szkolenia i na utrzymanie jednostek w jak najlepszym stanie często nawet ze środków własnych. Więc nie wiem na jakiej wsi mieszkasz że straż kojarzy Ci się tylko z kieliszkami, ale wyrazy współczucia.

Realista
Realista
odpowiedział na komentarz  Druh K.
7 lat temu

Druhu K jesteś druhem chyba tylko z nazwy. Pokaż mi jednostkę (konkretną) gdzie „chłopaki poświęcają czas na szkolenia i na utrzymanie jednostek w jak najlepszym stanie często nawet ze środków własnych”. Orientujesz się w tematyce szkoleń dla jednostek OSP w PSP ? Jeśli tak to wiedziałbyś ile jeszcze jest ludzi, którzy nie mają nawet kursu I i II stopnia (choć jest to teraz jednoetapowe). Co to finansowania z własnej kieszeni to chyba nie wyobrażasz sobie , że „chłopaki” kupują paliwo za swoją kasę…. Żal .. nie znasz realiów i się wypowiadasz …

Druh K.
Druh K.
odpowiedział na komentarz  Realista
7 lat temu

Prosił bym o nie wypowiadanie się w ten sposób bo znam parę przykładów w naszym powiecie gdzie chłopaki zbierają się i robią coś na rzecz jednostki nie licząc że ktoś im postawi za to coś do wypicia. Doskonale wiem jak to jest z kursami bo sam w nie jednym uczestniczyłem i wiem że akurat u nas nie jest z nimi aż tak źle. Nie wiem czy liczysz na to że przeszkolony ma zostać każdy mieszkaniec wsi w której działa OSP. Jeżdżąc ochotniczo do akcji widuje się wśród chłopaków często te same twarze które widziało się kiedyś na szkoleniu. Teraz rozwinę… Więcej »

Realista
Realista
odpowiedział na komentarz  Druh K.
7 lat temu

Ciągle widzę coraz większy brak konkretów. Piszesz „znam parę przykładów w naszym powiecie gdzie chłopaki zbierają się i robią coś na rzecz jednostki nie licząc że ktoś im postawi za to coś do wypicia” tzn.konkretnie gdzie? Dalej… ” Nie wiem czy liczysz na to że przeszkolony ma zostać każdy mieszkaniec wsi w której działa OSP. Jeżdżąc ochotniczo do akcji widuje się wśród chłopaków często te same twarze które widziało się kiedyś na szkoleniu” – tych po przeszkoleniu na palcach dwóch rąk możesz policzyć bo to druhowie z jednostek KSRG. Jak jesteś ochotnikiem po szkoleniach to wiesz, że do akcji bez… Więcej »