R e k l a m a
Strona głównaWiadomościRegionGaz ziemny: Ciepło i poczucie bezpieczeństwa

Gaz ziemny: Ciepło i poczucie bezpieczeństwa

EWE: PRZYŁĄCZ SIĘ DO SIECI KORZYŚCI!

WSZYSCY CHCEMY CZUĆ SIĘ BEZPIECZNIE

Jeśli ogrzewamy dom, chcemy, by było w nim nie tylko ciepło i przytulnie, lecz również bezpiecznie. Gaz ziemny jako paliwo grzewcze daje nam taką pewność – mamy pełną kontrolę zarówno nad wydatkami, jak też nad całym procesem grzewczym, co pozwala zapewnić naszemu domostwu i naszej rodzinie 100% bezpieczeństwa.

TECHNOLOGIE, KTÓRYM MOŻEMY ZAUFAĆ

Gaz ziemny jest bezpiecznym paliwem. Oczywiście, jak w przypadku każdego źródła ciepła, warunkiem jest odpowiedzialne korzystanie z urządzeń grzewczych. Nowoczesne kotły gazowe idealnie się do tego nadają! Większość z nich wyposażona jest w czujniki płomienia, temperatury wody czy czujniki automatycznie wyłączające urządzenie w razie braku odpływu spalin.

Gdy kocioł jest regularnie serwisowany, mamy gwarancję, że przez długie lata nasze źródło ciepła będzie pracowało bezpiecznie, wydajnie, z optymalnym zużyciem paliwa i praktycznie… bezobsługowo! Przypomnijmy, że do właściwego funkcjonowania kotła wymagany jest jedynie krótki i niedrogi przegląd raz na rok.

GAZ ZIEMNY NIE JEST TRUJĄCY

Wbrew powszechnym opiniom sam gaz ziemny nie jest trujący. Użytkownicy obawiają się np. zaczadzenia, a tymczasem przypadki zaczadzeń zdarzają się najczęściej podczas korzystania z tradycyjnych paliw stałych, które nie spalają się w pełni, tworząc groźny, bo pozbawiony zapachu, tlenek węgla. Natomiast gaz ziemny w prawidłowo wykonanej instalacji i przy odpowiednim systemie wentylacyjnym spala się całkowicie, bez groźnego tlenku węgla.

NIC NAS NIE ZASKOCZY

Gaz ziemny to bardzo bezpieczne paliwo, dużo bezpieczniejsze niż gaz propan-butan, który jest cięższy od powietrza i w przypadku rozszczelnienia gromadzi się w dolnych partiach pomieszczeń, dlatego nie zostanie usunięty przez wentylację. Gaz ziemny jest specjalnie nawaniany substancją zwaną THT, bardzo wyraźnie wyczuwalną dla człowieka. Nie sposób jej przeoczyć nawet w bardzo małym stężeniu.

BEZPIECZEŃSTWO W CAŁEJ SIECI

EWE jako dostawca gazu ziemnego troszczy się nie tylko o bezpieczeństwo swoich gazociągów, lecz również o bezpieczeństwo odbiorców końcowych. Sieci gazowe budowane według najnowszych technologii są poddawane cyklicznym przeglądom. Dodatkowo co roku przeprowadzane są okresowe kontrole polegające na tzw. przewonieniu sieci gazowej, dzięki czemu można szybko wykryć, czy istnieją w niej rozszczelnienia – dotyczące przyłączy lub instalacji wewnętrznej.

KONTROLA I CZUJNOŚĆ PRZEZ CAŁĄ DOBĘ

Pogotowie gazowe EWE działa 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku i nadzwyczaj sprawnie reaguje na ewentualne zagrożenia.

Sieć gazociągów EWE znajduje się pod stałym nadzorem Działu Technicznego. Wszystkie strategiczne stacje gazowe są monitorowane w sposób ciągły przy wykorzystaniu systemu Telexus, służącego do nadzoru nad siecią. Sieć dostarczająca gaz ziemny do odbiorców indywidualnych posiada szereg zabezpieczeń, np. reduktory i zawory odcinające, umiejscowione w stacjach gazowych i dodatkowo – bezpośrednio w skrzynkach gazowych u odbiorców.

Ponadto EWE corocznie w miejscowościach przy sieci prowadzi szkolenia dla straży pożarnej z zasad postępowania w przypadku wystąpienia zagrożenia, tak aby mieszkańcy czuli się jeszcze bardziej bezpiecznie.

NIE MARTWMY SIĘ RÓWNIEŻ O DOSTAWY!

Gaz ziemny to także bezpieczeństwo dostaw. Zwłaszcza w EWE, które posiada najnowocześniejszą i jedną z najbardziej niezawodnych sieci gazowych. Monitorowany przez Urząd Regulacji Energetyki tzw. średni czas przerwy w dostawie na jednego klienta był w sieci EWE blisko 10-krotnie krótszy niż u innych dostawców!

Nasi odbiorcy nie muszą się obawiać, że gazu zabraknie. Gaz ziemny transportowany jest podziemnymi gazociągami, a nie transportem naziemnym, więc niekorzystne warunki atmosferyczne, mogące np. powodować oblodzenie dróg, nie utrudniają jego dostaw. Indywidualni użytkownicy gazu ziemnego mogą więc nie martwić się ani o bezpieczeństwo swojego domu i domowników, ani o bezpieczeństwo dostaw” – mówi Marek Szymoniak, dyrektor Działu Dystrybucji i Obrotu Sieciowego Gazem EWE.

EWE to działający od ponad 19 lat w Polsce niezależny dostawca gazu, posiadający aż 1659 km własnych sieci gazowych. Dostarcza gaz dla klientów indywidualnych, jak i firm w 49 gminach na terenie 6 województw. Wszystkie informacje dotyczące korzystania z gazu ziemnego znajdą Państwo na stronie www.ewe.pl i pod numerem infolinii 801 100 800.

 

 

 

 

 

R e k l a m a
Subscribe
Powiadamiaj o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments