R e k l a m a
Strona głównaWiadomościRegionKoronawirus dotarł do Łodzi?

Koronawirus dotarł do Łodzi?

Niepokojące wiadomości docierają ze stolicy województwa łódzkiego. Do szpitala trafiła kobieta u której lekarze podejrzewają zakażenie pochodzącym z Chin koronawirusem 2019-nCoV.

We wtorek wieczorem do jednego z łódzkich hoteli wezwano zespół ratownictwa medycznego. Klientka hotelu, która niedawno przyleciała z Chin skarżyła się na wysoką gorączkę i objawy grypopodobne. Kobieta została przewieziona do Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala im. dr. Wł. Biegańskiego z podejrzeniem zakażenia koronawirusem 2019-nCoV. Pacjentka została odizolowana i poddana badaniom. Lekarze nie potwierdzają, że jest to koronawirus.

Polskie Ministerstwo Zdrowia już wcześniej wydało zalecenia, jakie trzeba zastosować w przypadku podejrzenia zarażenia wirusem. Osoby, które w ciągu ostatnich 14 dni były w Chinach lub miały kontakt z osobą, która tam przebywała i mają objawy, takie jak temperatura ciała powyżej 38 stopni oraz kaszel i duszność, powinny zgłosić się do szpitalnego oddziału chorób zakaźnych, najbliższego dla ich miejsca zamieszkania.

Aktualizacja: Do szpitala trafił kolejny pacjent z podejrzeniem zakażeniem koronawirusem 2019-nCoV. Mężczyzna przed kilkoma wrócił z Wuhan w Chinach. 

R e k l a m a
Subscribe
Powiadamiaj o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments