R e k l a m a
Strona głównaWiadomościRegionKurczak z Biedronki i czekoladowe wyroby Kinder wycofane

Kurczak z Biedronki i czekoladowe wyroby Kinder wycofane

Główny Inspektorat Sanitarny nakazał wycofać ze sklepów serię szkodliwych dla konsumentów produktów. W mięsie kurczaków sprzedawanych w Biedronce wykryto Salomnelle. Podjęto również prewencyjną decyzję o wycofaniu ze sprzedaży niektórych słodyczy marki Kinder, w tym popularnego „jajka-niespodzianki”.

Uwaga na kurczaka z Biedronki

Główny Inspektorat Sanitarny wydał komunikat, w którym poinformował o wycofaniu drobiu, a konkretnie partii świeżej ćwiartki kurczaka oraz świeżego filetu z piersi kurczaka, wyprodukowanych dla Jeronimo Martins Polska S.A., czyli właściciela sieci dyskontów Biedronka przez Przedsiębiorstwo Drobiarskie „DROBEX” Sp. z o.o..

Mięso drobiowe jest przeznaczone do spożycia po obróbce cieplnej, co minimalizuje ryzyko zakażenia w tym przypadku, jednak ryzyko przeniesienia bakterii z mięsa na inne powierzchnie, niewystarczająca temperatura lub zbyt krótki czas obróbki może prowadzić do zakażenia człowieka i wystąpienia salmonellozy – czytamy w komunikacie GIS.

Główny Inspektorat Sanitarny przestrzega przed spożywaniem produktów z partii wskazanej w komunikacie. W przypadku wystąpienia objawów zatrucia pokarmowego po spożyciu wyżej wymienionych produktów należy skontaktować się z lekarzem.

Ostrzeżenie dotyczy produktów:

1. Świeża Ćwiartka Vacum
Numer partii: 215622
Termin przydatności do spożycia: 10.04.2022

2. Świeży filet z piersi kurczaka map
Numer partii: 215622
Termin przydatności do spożycia: 11.04.2022

Słodycze Kinder

Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany o dobrowolnym wycofaniu prowadzonym przez Ferrero Polska Commercial producenta popularnych słodyczy Kinder. Ze względu na potencjalne powiązanie z ogniskiem zatruć pokarmowych wywołanych Salmonella typhimurium wycofane zostają poniższe produkty:

Kinder Schokobons – opakowania o gramaturach 46 g, 125 g i 200 g, wszystkie partie z datą minimalnej trwałości między 25 maja 2022 r. a 23 sierpnia 2022 r.;
Kinder Niespodzianka Maxi 100 g – cztery partie (L355R03, L356R03, L004L03, L006L03) z datą 21 sierpnia 2022 r.;
Kinder Niespodzianka Maxi 100 g – partia z oznaczeniem L356R03 z datą minimalnej trwałości między 17 września 2022 r. a 18 września 2022 r.;
Kinder Maxi Mix 133 g – pięć partii (L322RWPJ, L323RWPJ, L354RWPJ, L013LWPJ, L039LWPJ) z datą 21 sierpnia 2022 r.

W polskich „kinderkach” nie wykryto salmonelli, jednak bakterię stwierdzono w próbkach produktów produkowanych w Belgii. Istnieje podejrzenie, że dostępne u nas słodycze mogły mieć styczność z tym ogniskiem zatruć.

R e k l a m a

6 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

6 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Czym nas karmią
Czym nas karmią
2 lat temu

Samo wycofanie produktów nie wystarczy powinny za tym pójść duże kary finansowe proszę przebadać dokładnie mięso oraz zwrócić uwagę na daty przydatności produktów

Ciekawe
Ciekawe
2 lat temu

W innych sklepach też są słodycze od Kinder czy w pozostałych sklepach też będą kontrole…. No i czy wrócą na sklepowe półki po przebadaniu 🤔

Ola
Ola
odpowiedział na komentarz  Ciekawe
2 lat temu

Pracuje w zakładzie produkcji spożywczej. Dla biedronki mamy osobna linie. Produkty mają się zmieścić w danej cenie. Jakość jest nieważna.
Oj dużo by tu pisać.
Pozdrawiam

Iwon
Iwon
2 lat temu

W Polin trzeba Polaków zatruć. Każdy sposób dobry aby nas zniszczyć. Takie rządy pisiorow, zdrajców i zaprzancow.

Polak
Polak
2 lat temu

Żyjemy w Polin!. Polska została wrogo przejęta 32 lata temu. Trzy dekady dywersji psychologicznej zrobiło swoje.
Piekna historia dumnego narodu skończyła się w najstraszliwszy sposób; nie pokonano nas, nie „wyrżnięto”-zostaliśmy zapluci, zalani szambem,celebrycko-medialnym ściekiem.

Teodor
Teodor
2 lat temu

Padlinę dali