R e k l a m a
Strona głównaWiadomościRegionTrzynaste emerytury w województwie łódzkim

Trzynaste emerytury w województwie łódzkim

565,2 tys. emerytów i rencistów z naszego regionu otrzymało już trzynastą emeryturę na łączną kwotę ponad 703 mln zł. Świadczenie w województwie łódzkim otrzyma w sumie 573,3 tys. osób.

Trzynaste dodatkowe świadczenie od ubiegłego roku jest przyznawane co roku a jego wysokość wynosi tyle, ile wysokość najniższej emerytury obowiązującej 1 marca. W tym roku jest to 1250,88 zł brutto .

Aby otrzymać dodatkowe roczne świadczenie nie trzeba składać żadnego wniosku. Otrzymają je osoby, które do 31 marca 2021 r. mają ustalone m.in. prawo do emerytury lub renty – informuje Monika Kiełczyńska, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS województwa łódzkiego.

Z dodatkowego rocznego świadczenia nie dokonuje potrąceń i egzekucji. 

Trzynastkę otrzymają osoby pobierające m.in. emerytury i renty, emerytury pomostowe, świadczenia i zasiłki przedemerytalne, renty socjalne i strukturalne, nauczycielskie świadczenia kompensacyjne, rodzicielskie świadczenia uzupełniające oraz renty inwalidów wojennych i wojskowych. Oraz osoby pobierające emerytury i renty rolników i służb mundurowych.

Świadczenie wypłacane jest wraz z kwietniowymi wypłatami podstawowych świadczeń. W całym województwie otrzyma je ponad 573 tys. osób. Dotychczas „trzynastki” odebrało już 98 proc. uprawnionych klientów ZUS w województwie. Na wypłatę czekają jeszcze m.in. osoby pobierające zasiłki i świadczenia przedemerytalne, których termin wypłaty przypada na 1 maja, ale ZUS wyśle je na tyle wcześnie, że trafia one do zainteresowanych jeszcze przed majówką.

Prognozowany koszt wypłaty dodatkowego rocznego świadczenia w całym kraju wynosi ponad 11 mld 220 mln zł. 

informacja prasowa
R e k l a m a

11 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

11 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
kamieni kupa
kamieni kupa
2 lat temu

No i dobrze za PO i państwa teoretycznego renciści i emeryci nie mieli nic

Monia
Monia
odpowiedział na komentarz  kamieni kupa
2 lat temu

jaki Ci dali 13-tkę to z czyich pieniędzy? z Twoich, z emerytów, rencistów i innych, którzy odprowadzają podatki, czyli z naszych, a za to są podwyżki wszystkiego, co się kupuje, odpadów, energii, wody i innych ubezpieczeń, kto nie widzi tego?… rząd nie ma swoich pieniędzy, my ich utrzymujemy , ich premie ogromne, bo im się należą…. włączyć myślenie

Hmm
Hmm
odpowiedział na komentarz  Monia
2 lat temu

A co PO dało z naszych pieniędzy 🤔

xzx
xzx
odpowiedział na komentarz  Monia
2 lat temu

*A uwaźasz, że jak rzadzilo PO to podwyzek nie bylo, byly , tylko że Ty bylaś jeszcze dzieckiem i Ciebie to nie dotyczyło. A pamiętasz jak mowił Pan minister Rostowski: Pieniedzy nie ma i nie będzie ” chodzilo o 500+, a jednak sie znalazły. Wtedy też płaciliśmy podatki i wszystko było drogie. Dlatego nie oceniaj , a szanuj to co masz!

Wkurwiony
Wkurwiony
odpowiedział na komentarz  kamieni kupa
2 lat temu

To może ta dojna zmiana po 6 latach rządzenia zmieni moją prognozę emerytalną?
Skoro tak hojnie dotuje się beneficjentów zmian z 1989 roku i wszystkich emerytów pracujących na rzecz PRL…
BO MOJA PROGNOZA po przepracowaniu 30 lat dla WOLNEJ POLSKI nie dorasta do pięt ludzi pracujących dla PRL. Wynosi 1450zł!!! O ile utrzymam wpływy w wysokości 4800 brutto

Wyborca
Wyborca
odpowiedział na komentarz  Wkurwiony
2 lat temu

Przekonałeś mnie by następnym razem zagłosować za PiS dla twojego lepszego samoPOczucia rozumiem że to jest wasz język POkoju 😁

xzx
xzx
odpowiedział na komentarz  Wyborca
2 lat temu

Napewno jezyk Pisu nie jest pelen agresji i jadu jakim posluguja się politycy PO i Pana bylego księdza Holowni !

***** ***
***** ***
odpowiedział na komentarz  kamieni kupa
2 lat temu

Pińcet plus, trzynosto emerytura, synek powidz mi kto tyle doł

Elo
Elo
odpowiedział na komentarz  kamieni kupa
2 lat temu

A wystarczy by nie zabierali podatku od emerytury izostanie więcej jak udają że dają.Podatek juz raz zabrali od wynagrodzenia.

Wyborca
Wyborca
2 lat temu

Popierajcie PIS czynem, umierajcie przed terminem.

xzx
xzx
odpowiedział na komentarz  Wyborca
2 lat temu

„Nie życz drugiemu, co Tobie niemiłe „- pozdrawiam .