R e k l a m a
Strona głównaPorady ekspertaKotły przemysłowe na biomasę - jak wybrać?

Kotły przemysłowe na biomasę – jak wybrać?

Produkcja kotłów przemysłowych zasilanych biomasą to dosyć niszowy temat. W poniższym wpisie podpowiemy czym kierować się przy wyborze takiego kotła?

Biomasa staje się coraz popularniejszym paliwem do zasilania kotłów grzewczych. Głównie za sprawą działań proekologicznych mających na celu zmniejszenie emisji szkodliwych pyłów i dwutlenku węgla. Niestety w porównaniu do paliw węglowych, efektywne spalanie biomasy jest dosyć trudne. Dlatego tak, ważne jest, aby wybrać kocioł producenta z dużym doświadczeniem. 

Jednym z rozwiązań wpływających na efektywne spalanie biomasy jest zastosowanie tzw. wkładu szamotowego. Dzięki takiemu rozwiązaniu znacząco podniesiemy temperaturę spalania w palenisku przez co uzyskujemy zjawisko pirolizy oraz wypalenia i odparowania wilgoci z biomasy. Dużą zaletą tej technologi jest znaczące przedłużenie żywotność kotła.

Kolejną rzeczą na którą należy zwrócić uwagę jest użycie palnika rynnowego ze stałym rusztem wodnym lub żeliwnym. Dodatkowo dobrze byłoby, aby kotły przemysłowe wyposażone był w podajnik ślimakowy o zmiennym skoku. Takie rozwiązanie pozwoli w sposób efektywny spalać biomasę rozdrobnioną, taką jak pellet, zrębkę czy trocinę razem z biomasą wielkogabarytową.

Jednym z producentów, który spełnia te wymagania jest firma Kotły Koch, która od wielu lat produkuje wysokiej jakości  kotły na biomasę. Zlokalizowany w województwie łódzkim producent posiada ponad 30 letniedoświadczenie w produkcji kotłów centralnego ogrzewania. Firma specjalizuje się w wytwarzaniu kotłów o dużej i średniej mocy od 80 do 1500 KW. Piece charakteryzują się dużą żywotnością, niezawodnością działania oraz oszczędną i czystą – ekologiczną pracą.

R e k l a m a
Subscribe
Powiadamiaj o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments