R e k l a m a
Strona głównaWiadomościRegionUbezpieczenie OC - co to jest, jak znaleźć, jak zaoszczędzić

Ubezpieczenie OC – co to jest, jak znaleźć, jak zaoszczędzić

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej właścicieli pojazdu, OC auta, to rodzaj ubezpieczenia majątkowego, które daje ochronę ubezpieczeniową, gdy ubezpieczony będzie zobowiązany do naprawienia szkody wyrządzonej przez kierowany przez niego pojazd. W uproszczeniu oznacza to, że wszelkie szkody jakie musielibyśmy uiścić osobie poszkodowanej w zdarzeniu drogowym pokryje za nas ubezpieczyciel.

Od czego chroni ubezpieczenie OC w razie wystąpienia szkody?

OC komunikacyjne ochroni nas zarówno przed konsekwencjami wyrządzonych szkód osobowych jak i tych na mieniu np. uszkodzenie auta czy ogrodzenia. Warto jednak zaznaczyć, że ubezpieczenie OC pokryje szkody tylko osobie, której wyrządziliśmy szkodę, nie ma możliwości naprawnienia swojego samochdu z własnej polisy OC. Należy również pamiętać, iż polisa ubezpieczeniowa zawiera w sobie zapis o wyłączeniu odpowiedzialności zakładu ubezpieczeń. Ubezpieczyciel nie pokryje wyrządzonych przez nas szkód jeśli zbiegliśmy z miejsca wypadku lub kierowali pojazdem po spożyciu alkoholu.

Zakres ubezpieczenia OC regulowany jest ustawowo i jest taki sam w każdym towarzystwie w związku z tym, głównym kryterium stosowanym podczas wyboru polisy jest jej cena. Jeśli chcesz znaleźć najtańszą ofertę ubezpieczenia OC, wystarczy, że wprowadzisz niezbędne informacje do formularza na stronie internetowej Rankomat.pl. Porównywarka OC przeanalizuje Twoje dane i wyświetli najlepsze oferty kilkunastu towarzystw ubezpieczeniowych. Często zdarza się, że cena otrzymana z kalkulatora OC potrafi być dwu, a nawet trzykrotnie niższa, od kosztu zakupu dotychczasowej polisy. Warto wtedy zmienić ubezpieczyciela i zaoszczędzić kilkaset złotych. Należy jednak pamiętać, że przed zakupem nowej polisy konieczne jest wypowiedzenie umowy OC z dotychczasowym ubezpieczycielem wysyłając odpowiednie pismo. Zmianę towarzystwa ubezpieczeniowego warto rozważyć również zaraz po zakupie nowego pojazdu, ponieważ dotychczasowy ubezpieczyciel może dokonać rekalkulacji składki i zażądać dopłaty do wykupionej przez poprzedniego właściciela polisy.

R e k l a m a

3 KOMENTARZE

guest
3 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Katarzyna
Katarzyna
4 lat temu

Trzeba pamiętać, że aby wypowiedzenie było skuteczne, musi być złożone najpóźniej na dzień przed końcem obowiązywania starej polisy oraz musi zawierać własnoręczne podpisy wszystkich właścicieli pojazdu. Na stronie ubea.pl można znaleźć wzór takiego wypowiedzenia. Składając je, warto poprosić o potwierdzenie złożenia wypowiedzenia. Będziemy mieć wtedy dowód, że faktycznie OC wypowiedzieliśmy i ubezpieczyciel nie może żądać od nas zapłaty składki za kolejny rok.

Ulka
Ulka
4 lat temu

Ostatnio zainteresowałam się ofertą yanosika. Generalnie płacisz tyle na ile wycenią twój sposób jazdy – jeździsz bezpiecznie, płacisz mniej. Moja siostra jest zadowolona, bo wyszło jej kilka stówek taniej. Jeżdzę i czekam na ich ofertę, mam nadzieje, że bedzie tak samo dobra jak jej, choć ja czasem lubię sobie torchę bardziej dodać gazu xD

aaaaa
aaaaa
2 lat temu

Wzór do pobrania na wypowiedzenie umowy OC można pobrać stąd: https://ubezpieczamy24.com/wypowiedzenie-umowy-oc-pzu/ 🙂