R e k l a m a
Strona głównaWiadomościRegionUwaga na silny i porywisty wiatr

Uwaga na silny i porywisty wiatr

Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW ostrzega, że w weekend na terenie powiatu pajęczańskiego może pojawić się silny wiatr osiągający w porywach do 115 km/h.

Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW wydało ostrzeżenie drugiego stopnia. W sobotę 29 stycznia od godz. 18:00 do niedzieli do godz. 18:00 prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 40 km/h do 50 km/h, w porywach do 100 km/h.

W drugiej części nocy i nad ranem lokalnie osiągającego w porywach do 115 km/h, z zachodu i północnego zachodu. Miejscami możliwe burze. W związku z dynamicznymi warunkami pogodowymi, ostrzeżenie może ulec zmianie. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska WCZK ocenia na 90%.

Porywisty wiatr może powodować zniszczenia w energetyce, rolnictwie, budownictwie, leśnictwie i utrudniać ruch na drogach. W przypadku wiatru przekraczającego 70 kilometrów na godzinę nie zaleca się wychodzić z domu. Należy unikać przebywania pod drzewami, tablicami reklamowymi oraz liniami energetycznymi. Jeśli planujemy podróż samochodem to lepiej ją przełożyć do czasu poprawy pogody. Warto również przestawić samochód spod drzewa, tablicy reklamowej oraz słupa energetycznego.

R e k l a m a
Subscribe
Powiadamiaj o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments