R e k l a m a
Strona głównaWiadomościRegionW całym kraju zawyją syreny

W całym kraju zawyją syreny

W czwartek 1 sierpnia obchodzimy 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego – jednego z najbardziej krwawych zrywów w dziejach naszego Narodu. Przez 63 dni powstańcy warszawscy zmagali się z przeważającymi siłami niemieckich okupantów. Swą heroiczną walkę podjęli w obronie niepodległości Rzeczpospolitej, zagrożonej przez zbrodnicze totalitaryzmy – nazistowski i komunistyczny.

Punktualnie o godz. 17.00 na terenie całego kraju włączone zostaną syreny alarmowe. Uruchomienie ciągłego sygnału akustycznego będzie trwało minutę.
Włączenie syren ma na celu sprawdzenie skuteczności funkcjonowania systemu alarmowego ale przede wszystkim upamiętnienie 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

R e k l a m a
Poprzedni artykuł
Następny artykuł

4 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

4 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Normals
Normals
4 lat temu

Zniszczenie Warszawy na własne życzenie. Dlaczego nie świętujemy tak zwycięskich Powstań Śląskich lub Wielkopolskiego?

RTD
RTD
4 lat temu

My nie świętujemy. My składamy hołd pamięci bohaterom którzy walczyli i ginęli za wolność.

Emigrant
Emigrant
odpowiedział na komentarz  RTD
4 lat temu
Janek
Janek
4 lat temu

To nieobliczalne świry są, ci Polacy….. I choć jesteśmy największą zakałą i zawalidrogą Europy, jakoś nam się udaje to skromne klepisko utrzymać przy sobie. A przecież nie mamy żadnych atutów, argumentów, siły ani racjonalnych podstaw, by sądzić, że tak będzie nadal. No to tera wam powiem, dlaczego głośne i dumne celebrowanie Powstania nam się opłaci. Nie – dlaczego powinniśmy je czcić, nie – dlaczego jest to słuszne i chwalebne, ale właśnie – dlaczego nam to się opłaci. Tak po inżyniersku.
Bo jakoś nam wyszło, że przez tysiąc lat zostaliśmy Polakami w Polsce, pośrodku Wielkiej Niziny Europejskiej. W samym przeciągu. Ni w… Więcej »