R e k l a m a
Strona głównaKomentowaneZawady. Samochód wjechał w pielgrzymów

Zawady. Samochód wjechał w pielgrzymów

W sąsiadujących z powiatem pajęczańskim Zawadach samochód osobowy wjechał w grupę pielgrzymów. W wyniku zdarzenia obrażeń ciała doznało 15 osób.

Do wypadku doszło około godziny 13:20 na ul. Częstochowskiej w miejscowości Zawady (gmina Popów, powiat Kłobucki). W grupę pielgrzymów z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej wjechał samochód osobowy marki Dacia Duster.

15 osób zostało poszkodowanych, dziewięć z nich trafiło do szpitala. Ich stan jest stabilny, a życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Główne obrażenia to otarcia, dwie osoby mają złamania – powiedział PAP oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku st. sierż. Kamil Raczyński.

W wyniku wypadku najbardziej ucierpiały dwie osoby, które ze złamaniami nóg przewieziono do szpitala w Częstochowie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że w pielgrzymów wjechał samochód kierownika pielgrzymki. Sprawca został zatrzymany i przesłuchany przez policję, w chwili zdarzenia był trzeźwy.

Kierowca nie zastosował się do polecenia zatrzymania pojazdu, wydawanego przez kierujących ruchem i wjechał w grupę pielgrzymów. Na razie nie wiadomo, dlaczego. To osoba z obsługi pielgrzymki – dodał st. sierż. Raczyński.

Stan poszkodowanych jest stabilny, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo, a obrażenia,to głównie stłuczenia i otarcia. U dwóch osób zdiagnozowano złamania. Szczegółowe okoliczności wypadku badają teraz śledczy z Kłobucka i częstochowska prokuratura.

R e k l a m a

6 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

6 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
adsdwdasd
adsdwdasd
7 lat temu

te pielgrzymki to skaranie boskie, niech sobie chodzą leśnymi ścieżkami a nie ruch tamują!

poza tym coś słabo się musieli ci pielgrzymi modlić, że ich takie rzeczy spotkały… z drugiej strony nie musieli się tyle namęczyć żeby dotrzeć do Częstochowy…

Zodiak
Zodiak
odpowiedział na komentarz  adsdwdasd
7 lat temu

Widać że z modlitwą to u ciebie kiepsko skoro tak pojmujesz tragedię ludzka…chyba nie byłeś nigdy pielgrzymem,prawda?

o.Misjonarz
o.Misjonarz
odpowiedział na komentarz  Zodiak
7 lat temu

No właśnie – gdyby się szczerze i oddanie modlili do tej swojej królewny to by ona ich miała w swojej opiece… Kato-Hipokryci

o.Misjonarz
o.Misjonarz
7 lat temu

Umiłowani Siostry i Bracia! We wsi Zawady gm. Popów pod Kłobuckiem auto osobowe wjechało w grupę pielgrzymów zmierzających do Częstochowy. http://www.tvn24.pl/katowice,51/zawady- … 67899.html +++++++++++ Pątnicy zmierzali pokutnie do Niekopulanej zawsze Dziewicy aby oddać się pod jej wiekuistą opiekę. Teraz się hipokryci modlą o zdrowie tych poszkodowanych a przecież wcześniej oddali się w opiekę Opatrzności i modlili o szczęśliwe czyli bezpieczne dotarcie. Widocznie modlitwy te były nieszczere skoro nie wysluchane. Zawiedli też Aniołowie Stróżowie. Kierownik pielgrzymki autem dacia duster wjechał w pątników. Kilkanaście osób rannych. Poprawność polityczna w tym “klęcznikowym ciemnogrodzie” nakazuje zmilczeć, że sprawca jest ksiądz – kierownik tej pielgrzymki.… Więcej »

Jan
Jan
7 lat temu

Kierownik pielgrzymki to ksiądz, ale jakby to wyglądało ksiądz rozjechał 14 pielgrzymów.