R e k l a m a

Rozbój po pijaku

Do zdarzenia doszło 9 maja około godziny 21:00. Dyżurny KPP Pajęczno otrzymał telefoniczne zgłoszenie, iż w miejscowości Dworszowcie Kościelne w gminie Nowa Brzeźnica dwóch mężczyzn w wyniku rozboju skradło  motorower o wartości 2000 złotych. Z relacji 15-letniego pokrzywdzonego ustalono, iż sprawcy którzy byli pod działaniem alkoholu chcieli aby ten zawiózł ich na imprezę do Częstochowy. Kiedy chłopiec odmówił, grożąc mu oraz uderzając wymusili aby ten zszedł z motoroweru, a następnie odjechali jednośladem w kierunku Częstochowy.

Patrol wyruszył za sprawcami rozboju. Pomiędzy miejscowościami Dworszowiece Kościelne, a Ważnymi Młynami mundurowi zauważyli mężczyznę wychodzącego z rowu, który na widok radiowozu podjął próbę ucieczki. Po krótkim pościgu  został zatrzymany. Okazało się, że  to jeden z poszukiwanych. 24-letni mieszkaniec gminy Nowa Brzeźnica kierował motorowerem w stanie nietrzeźwości mając niemal 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Pasażer i drugi sprawca rozboju po tym jak wjechali motorowerem do przydrożnego rowu złapał okazję i pojechał do domu gdzie został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Podczas badania alkomatem 20-latek wydmuchał ponad 2,6 promila.

Mężczyźni mieli czas na przemyślenia w czasie kiedy trzeźwieli w policyjnej izbie zatrzymań. Nie mieli wcześniej konfliktu z prawem. Teraz za swoje czyny odpowiedzą przed sądem. Za rozbój grozi im kara pozbawienia wolności do 12 lat, dodatkowo 24 latek odpowie za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.

źródło i tekst: KPP Pajęczno, asp. Mieczysław Botór
R e k l a m a

1 KOMENTARZ

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

1 Komentarz
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
miejscowy
miejscowy
9 lat temu

z jakiej miejscowosci sa te ASY! Wyczyn pierwsza klasa:) W rowie pewnie grzybów szukali:)