R e k l a m a
Strona głównaWiadomościRozpoczęcie roku szkolnego w Gimnazjum

Rozpoczęcie roku szkolnego w Gimnazjum [WIDEO]

W dniu 1 września 2014 roku w Publicznym Gimnazjum w Pajęcznie odbyło się rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015. Uroczystość połączona była z oddaniem do użytku obiektu szkoły po zakończeniu termomodernizacji i przebudowy, nadaniem szkole imienia oraz wręczeniem sztandaru.

Prace modernizacyjne trwały prawie 2 lata. Obejmowały wykonanie termomodernizacji budynku, zmianę konstrukcji i pokrycia dachu, przebudowę wejścia do budynku, budowę podjazdu dla niepełnosprawnych, budowę kanalizacji wraz z przykanalikami, modernizację instalacji c.o. Dodatkowo przebudowane zostało otoczenie budynku poprzez stworzenie miejsc parkingowych i skwerów zieleni. łaczna wartośc przeprowadzonych prac to niemal 4 miliony złotych. Kwotę 1,5 miliona pozyskano z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Oddanie do użyktu budynku po modernizacji było znakomitą okazją do zrealizowania 2 ważnych dla społeczności szkolnej wydarzeń: uchwałą Rady Miejskiej w Pajęcznie szkoła otrzymała imię „Polskich Noblistów”, a także szkole przekazany został sztandar.
W swoich wystąpieniach o znaczeniu wszystkich tych wydarzeń mówili: dyrektor szkoły Danuta Skoczylas, burmistrz Dariusz Tokarski oraz wicedyrektor szkoły Grażyna Trzeciak. Na zakończenie wszyscy przybli goście mogli obejrzeć przygotowaną przez nauczycieli i uczniów gimnazjum bardzo efektowną cześć artystyczną poświęconą patronom szkoły.
Poniżej galeria zdjęć oraz krótka wideorelacja.

 

Wykonanie utworu „Sen o Victorii” przez uczennice pajęczańskiego gimnazjum.

 

tekst: pajeczno.pl
R e k l a m a
Subscribe
Powiadamiaj o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments