R e k l a m a
Strona głównaWiadomościŚwięto plonów w Pajęcznie - Dożynki 2014

Święto plonów w Pajęcznie – Dożynki 2014 [WIDEO]

W ostatnią niedzielę sierpnia w pajęczańskiej parafii Narodzenia Pańskiego odbyły się „Dożynki Gminno-Parafialne”. Tłumnie przybyli goście z chęcią kosztowali lokalnych specjałów oraz świetnie bawili się podczas cześć artystycznej uroczystości. Święto plonów rozpoczęto Mszą Św. Dziękczynna w kościele Parafii Narodzenia Pańskiego w Pajęcznie. Starostowie Grażyna Lipińska i Arkadiusz Krzanowski  wraz z gospodarzami dożynek burmistrzem Dariuszem Tokarskim i księdzem proboszczem Szymonem Głuchowskim  podzielili wśród zgromadzonych gości,  upieczone z tegorocznego ziarna bochny chleba.

Nie tylko dla najmłodszych na scenie wystawiono humorystyczną wersję bajki o „Królewnie Śnieżce”, przedstawienie przygotowane przez aktorów amatorów spotkało się z bardzo pozytywnym przyjęciem. Nie zabrakło również pajęczańskiej Orkiestry Dętej  oraz zespołu folklorystycznego „Jankowskie Wolanki”. Swoimi umiejętnościami wokalnymi popisali się także: Wiktoria Leśniewska, Izabela Szafrańska i Arkadiusz Kowalczyk.
Dużym zainteresowaniem cieszyła się również loteria fantowa, której losowanie musiało odbyć się już w budynku kościoła, ponieważ imprezę zakończyła gwałtowna burza.

 

fot.:1-5 Jarosław Gruszka
R e k l a m a
Subscribe
Powiadamiaj o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments