R e k l a m a
Strona głównaWiadomościSulmierzyce i Rząśnia w czołówce rankingu gmin

Sulmierzyce i Rząśnia w czołówce rankingu gmin

Gminy Sulmierzyce i Rząśnia zajęły wysokie miejsca w kategorii gmin wiejskich w ogólnopolskim rankingu inwestycyjnym Pisma Samorządu Terytorialnego „Wspólnota”. 

Czasopismo „Wspólnota” już od kilkunastu lat publikuje ranking samorządów przeznaczających największe środki na infrastrukturę techniczną. W tegorocznej edycji zmieniono formułę i przy obliczaniu wskaźników brano pod uwagę całość wydatków majątkowych. Ranking obejmuje wszystkie samorządy w naszym kraju, z podziałem na województwa, powiaty i gminy. Dodatkowo gminy podzielono na miejskie oraz wiejskie. Wyniki zestawienia pokazują liderów inwestycji, którzy zaangażowali najwięcej środków i sił w poprawę jakości życia mieszkańców.

W powiecie pajęczańskim najlepiej wypadła gmina Sulmierzyce, która znalazła się na podium wśród gmin wiejskich, zajmując wysokie III miejsce spośród 1562 analizowanych gmin.

– Złożyło się na to wiele czynników. Przede wszystkim dobra kadra, która mając do dyspozycji pieniądze potrafiła je wykorzystać. Ogromne znaczenie ma również Rada Gminy, która potrafi współpracować. To jest klucz – mówi Gabriel Orzeszek, Wójt Gminy Sulmierzyce.

Równie dobrze poradziła sobie gmina Rząśnia, która w gronie gmin wiejskich uplasowała się na piątej pozycji. Rząśnia zdobyła także piąte miejsce w rankingu podsumowującym wykorzystanie funduszy UE na projekty społeczne. Jak w rankingu wypada powiat pajęczański oraz pozostałe gmin wchodzące w jego skład?

Powiat pajęczański zajął 216 pozycje na 314 analizowanych powiatów.

[vc_message css_animation=”left-to-right”]Gminy Miejskie (582 gminy)

233. Pajęczno
428. Działoszyn

 

 

[/vc_message]

[vc_message message_box_color=”warning” css_animation=”right-to-left”]Gminy Wiejskie (1563 gmin)

3. Sulmierzyce
5. Rząśnia
454. Kiełczygłów
554. Strzelce Wielkie
1428. Siemkowice
1510. Nowa Brzeźnica[/vc_message]

R e k l a m a

18 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

18 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Kierowca
Kierowca
7 lat temu

Nowa Brzeźnica 1510/1562 braaaawo dla wójta i wszystkich rządzących gminą. Brawo! Mam nadzieję,że to już ostatnia kadencja Panie wójcie!!!

Ewa
Ewa
odpowiedział na komentarz  Kierowca
7 lat temu

Nic nie szkodzi ,że takie dalekie miejsce. Premie i nagrody urzędnikom i tak się należą!!Może już maja na kontach? A co do gminy Rząśnia: cóż to za filozofia wydawać pieniądze? Sztuką jest je pozyskać i wydać z głową. A gdzie ta strefa ekonomiczna , o której tak dużo się mówiło?? Zostanie w sferze marzeń pana wójta??Nie bardzo rozumiem za co to wyróżnienie dla Rząśni. Za wydawanie pieniędzy?? A może za dobre wynagradzanie urzędników?? Innych pomysłów nie mam .

Jaaaa se
Jaaaa se
7 lat temu

Bo tymi gminami zarządzają madrzy i uczciwi ludzie, a nie wielbiciele koni…

Xyz
Xyz
odpowiedział na komentarz  Jaaaa se
7 lat temu

I tu się mylisz…☺

Edmund
Edmund
odpowiedział na komentarz  Jaaaa se
7 lat temu

Jak uczciwi jak Wójt Orzeszek jest oskarżony w sprawie karnej razem z panią posłanką Pielucha!! Sprawa toczy się w sądzie w Pajęcznie!! Ma postawione zarzuty!!

Wzrusza
Wzrusza
odpowiedział na komentarz  Edmund
7 lat temu

Noi co z tego, że ma zarzuty? Skazany nie jest. A oskarżają go o to, że działał na korzyść powiatu, paranoja! Poczytaj sobie o tym. To jedno a drugie gmina się rozwija niesamowicie. Niech se będzie jaki chce byleby rządził jak teraz.

Edmund
Edmund
odpowiedział na komentarz  Wzrusza
7 lat temu

Jak na korzyść Powiatu?!! Za działanie na korzyść Powiatu CBA!!!! POSTAWIŁA IM ZARZUTY?! Dodatkowo od inwestycji w gminie miał kolegę z aktu oskarżenia Pana Jamoroza!! No super idąc twoim tokiem rozumowania to można mieć proces karny o zmarnowanie kilku milionów złotych i mówić ze się działało na korzyść!! Dodatkowo brał miliony od PO i z UE?! a on przecież pisór jest?!

10warta
10warta
odpowiedział na komentarz  Edmund
7 lat temu

Co Ty pierd… o braniu od PO i z UE. Z UE brał to chyba dobrze. A jak PO będzie dawać taką kasę to będą lepsi od 500+ 🙂 🙂 🙂

Wzrusza
Wzrusza
odpowiedział na komentarz  Edmund
7 lat temu

Edmund deklu, CBA weszła do starostwa po kontroli zleconej przez Urząd Marszałkowski a chodziło o dotacje na liceum, którą starostwo musiało zwrócić. Nie wiem czy się zmarnowało czy nie. Inwestycja została wykonana. Sprawa trwa więc nie opluwaj człowieka przed wyrokiem. A argument, że pisiur brał kasę od UE i PE to debilizm i nie ma sensu komentować nawet. Może Tokarski z Jarząbkiem też pisóry i się brzydzą unijnej kasy?

Adam13
Adam13
7 lat temu

Gratulacje dla Pana Wójta, Rady Gminy oraz wszystkich którzy przyczynili się do tego sukcesu. Sulmierzyce to przykład co można zrobić gdy współpraca między organami władzy układa się poprawnie. Trzymam kciuki i życzę dalszych sukcesów.

Fiona
Fiona
7 lat temu

Ale wstyd na 633 takich gmin miejsko-wiejsckich Pajęczno ma 233. Sulmierzyce na 1599 ma 3, brawo dla tej gminy. Może wójt Sulmierzyc przejmie rządy od rodzinno koleżeńskiej ekipy pajęczańskiej, bo inaczej Tokuś to swą chciwością lansowania władzą doprowadzi to miasto na dno.Zaś wg.rankingu najbardziej zadłużonych miast Powiatowych w Polsce na 265 miejsc Pajęczno ma 75 lokatę…..w robieniu długów idzie mu lepiej:)

Miki
Miki
odpowiedział na komentarz  Fiona
7 lat temu

Za rządów Tokarskiego w poprzednich latach Pajęczyno też było w tym rankingu w pierwszej dziesiątce pod względem ilości inwestycji. Nie można ciągle inwestować. A Fiona jakoś wyjątkowo nie lubi Burmistrza. A ja znam ludzi z Pajęczna i nie mogę się tej Rodziny w Urzędzie doszukać. Chyba, że Polacy to jedna Rodzina.☺

gzik
gzik
odpowiedział na komentarz  Miki
7 lat temu

Dobra dobra, powiedz jakie to inwestycje są robione od ostatnich wyborów samorządowych. Ja rozumiem, że najpierw inwestujemy, a później trochę stopujemy, ale jakoś ten boom inwestycyjny w Pajęcznie bardzo delikatny

gsmx
gsmx
7 lat temu

Witam Widzac jak jestem w pajęcznie 1.5-2lata i co burmistrz wyprawia i pakuje pajeczno w jedną z najbardziej zadłóżonych miast jaki powiatów to aż sercie się kraja jaka jest tu lipa … ale niestety nie wszystko da się zrobić ktoś mi powie co w tym roku obiecywał ??bo już niewiem sam … Ale jak widze jak się wozi autem w tą i spowrotem … zamiast zająść się pracą jaką ma powieżaną to widocznie ma to w d..ie wiec wole się nie wypowiadać dalej .. Niech ktoś powie ile i co się dorobił nasz kochany burmistrz . nikt chyba nie jest… Więcej »

palot
palot
odpowiedział na komentarz  gsmx
7 lat temu

To w końcu ile tutaj jesteś ? Nie wiesz czy 1,5 czy 2 lata ? Napisz co Ci się nie podoba a nie udawaj mieszkańca . Polityka nawet w takim grajdole…szkoda gadać…

coma
coma
7 lat temu

Co się dzieje z gminą Nowa Brzeźnica, czy wójt myśli tylko o jednym (ej) personie. Rozumiem ze inwestycje w gminie to administracja i podstawówka. Można niżej, zostaje 50 oczek. Krzyczenie i bieganie z forsa za KGW ZWM Lelą i tym podobnych bzdurach zaprowadziło nas na dno. Szacun. Może tak w podstawówce po 1,5 etatu, tylko wyrzućcie wcześniej kogoś żeby było że oszczędzamy. Ci radni to albo durni albo tacy cwani kwitują abolutorium. Proponuje inwestycję po troche z działki kultury, pomnik głupoty (właściwie już jest – dom kultury w komisariacie). Cytat do tej sytuacji Miałeś, chamie, złoty róg, miałeś, chamie, czapkę… Więcej »

Paweł
Paweł
7 lat temu

Gratulacje za spryt i bezkompromisowe, nieetyczne dążenie do celu.
Niekwestionowane III miejsce – pytanie czyim kosztem?
Sposób przecież się nie liczy bo cel uświęca środki.
Czy było warto?
„Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje” – Marek Aureliusz

Wzrusza
Wzrusza
odpowiedział na komentarz  Paweł
7 lat temu

Znalazł się filozof z d..y 🙂 Wiesz o czym piszesz czy piszesz co wiesz? Może pominąłeś ostatnie dawki leków czy coś…