R e k l a m a
Strona głównaWiadomościSymbole Światowych Dni Młodzieży

Symbole Światowych Dni Młodzieży

Wysoki na 3,8m krzyż i ikona Matki Boskiej Salus Populi Romani to dwa symbole Światowych Dni Młodzieży, które w miniony czwartek zawitały do  Zespołu Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Pajęcznie oraz  Zespołu Szkól im. Marii Skłodowskiej Curie w Działoszynie.
Do szkół przyjechała także grupa wolontariuszy ŚDM, która w swojej krótkiej prezentacji starała się pokazać zgromadzonej młodzieży, na czym polega miłość do Boga i drugiego człowieka.
Wszystko za sprawą przygotowań do Światowych Dni Młodzieży, które w 2016 roku odbędą się w Krakowie.

Nieście go po całej ziemi jako znak miłości Pana Jezusa do całej ludzkości i głoście wszystkim, że zbawienie i odkupienie jest tylko w Chrystusie umarłym i zmartwychwstałym – powiedział, przekazując młodzieży Krzyż Roku Świętego Jan Paweł II.

Od 1984 roku krzyż pielgrzymuje po całym świecie. Wędrował po Europie, dotarł do obu Ameryk, Azji, Afryki i Australii, był obecny podczas każdych międzynarodowych obchodów Światowych Dni Młodzieży. W 2003 roku dołączył do niego drugi symbol ikona Matki Boskiej Salus Populi Romani również przekazany przez Jana Pawła II. Krzyż Światowych Dni Młodzieży oraz ikona Matki Bożej Salus Populi Romani obecne będą podczas centralnych wydarzeń spotkania młodych z papieżem w Krakowie.

R e k l a m a

14 KOMENTARZE

guest

14 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Mateusz
Mateusz
8 lat temu

To jest szkoła, czy kościół? Spędzanie młodych ludzi na modlitwę i klękanie w sali gimnastycznej to jakiś cyrk. Była uroczystość w kościele i fajnie. Kto chciał to przyszedł i się pomodlił. Ale wpychanie się Kościoła na chama do szkoły, to już totalne pranie mózgów na siłę…

nie_mogę
nie_mogę
8 lat temu

na co to komu? po co to?

krytyczny
krytyczny
8 lat temu

Fajnie, że młodzież jest taka religijna, ale od modłów są kościoły.

michał
michał
8 lat temu

paranoja z tym kosciolem dwa w pajecznie to jeszcze pchaja sie na sile do szkoly

rumak
rumak
8 lat temu

Ś D M – ślubuje dyskretnie maturze 🙂

mlody
mlody
8 lat temu

Zgadzam sie z poprzednikami. Zyjemy w wolnym kraju i kto chce sie modlic ma do tego swoje miejsce ( kosciol ) ale widze ze ta instytucja probuje sie wepchac wszedzie. Szkola jest od nauki a nie od modlow, lapy precz, macie swoje koscioly i to wam wystarczy!!!

xd
xd
8 lat temu

Chciałbym zaznaczyć że ten kto chciał zostawał w szkole i się uczył. A kto chciał iść to szedł nic nie było na siłe

krytyczny
krytyczny
odpowiedział na komentarz  xd
8 lat temu

Mam rozumieć, że hala sportowa, to już nie szkoła, tylko miejsce modlitwy ? Uważasz, że zajęcia wf odbywały się normalnie ? W tej szkole salę gimnastyczną dzieli się na pół, żeby dwie grupy mogły ćwiczyć, a wyłączenie sali spowodowane ,no właśnie czym?.. uniemożliwia te zajęcia

hmmm
hmmm
odpowiedział na komentarz  xd
8 lat temu

Tylko takie dzielenie uczniów powoduje niepotrzebne podziały i wytykanie palcami tych, którzy nie chcą w czasie pobytu w publicznej szkole uczestniczyć w modłach.

sdm
sdm
8 lat temu

słyszałem, że to pierwsze przymiarki, żeby w ZS powstało seminarium duchowe

Anowi
Anowi
8 lat temu

Hahaha zabawne te komentarze……Dementuję plotki związane z powstaniem seminarium duchownego w Pajęcznie , proszę ich nie słuchać 🙂 a troszczącym się o zajęcia wf – informuję że w ZS w Pajęcznie oprócz sali gimnastycznej jest jeszcze wiele miejsc gdzie takie zajęcia mogą się odbywać i odbywają się:) to salka aerobiku, salka fitness, salka do ping- ponga,siłownia, boisko zewnętrzne do piłki nożnej i koszykówki, siatkówki oraz powiatowa pływalnia. Proszę więc nie ubolewać nieszczerze nad jedną godziną zajętą na sali na inne cele. Nikomu krzywda się przecież nie stała:) wręcz przeciwnie wszyscy byli zadowoleni ! pozdrawiam.

hmmm
hmmm
odpowiedział na komentarz  Anowi
8 lat temu

Ciekawe czy Kościół Katolicki zapłacił za wynajem sali i pokrył np. koszt oświetlenia? 😀

Janek
Janek
8 lat temu

Podobno wybierali tylko te szkoły, które szczególnie wymagają modlitwy 🙂

Myśląca
Myśląca
8 lat temu

Symbole religijne w publicznej, opłacanej z podatków szkole – skandal !
Pamiętam jak na religię chodziło się w soboty do sali katechetycznej – wtedy uczęszczali ci, którzy naprawdę utożsamiali się z wyznaniem.
Teraz księża/katecheci/zakonnice dostają pensje od podatników i plątają się po przedszkolach i szkołach.
Czy to jest państwo wyznaniowe, jak np. Iran?!