Targi końskie i “końskie imprezy” w 2018 roku

0

Tradycją już jest, że każdego roku w Pajęcznie odbywają się “końskie imprezy”, poniżej prezentujemy szczegółowy harmonogram.

OGÓLNOPOLSKIE TARGI KOŃSKIE

12 maja (sobota) – Plac Targowy

Majowa edycja targów cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem nie tylko hodowców z Polski ale i całej Europy. Pajęczański Plac Targowy odwiedzają obywatele Holandii, Niemiec, Czech, Włoch czy Słowacji. W roku ubiegłym na placu targowym mogliśmy podziwiać kilkaset koni przeróżnej maści i rasy.

Zobacz relację z Targów Końskich w Pajęcznie.

WYSTAWA KONI ŚLĄSKICH i ZJAZD MIŁOŚNIKÓW KONI

9-10 czerwca (sobota, niedziela)  – Plac Targowy i Park 1000-lecia

Co roku barwna kawalkada koni oraz zaprzęgów w dostojnym kłusie paraduje pajęczańskimi ulicami, aby dotrzeć do Parku 1000-lecia, który tego dnia przemienia się w hipodrom. Uczestnicy biorą udział w konkursach m.in. w zręczności powożenia. Wybierany jest również najefektowniejszy jeździec i zaprzęg imprezy.

Podczas „Wystawy koni śląskich” hodowcy prezentują wyłącznie konie rasy śląskiej, zarejestrowane w Polskim Związku Hodowców Koni. Najlepsze okazy zostają nagrodzone pamiątkowymi pucharami oraz nagrodami finansowymi.

 

OGÓLNOPOLSKIE TARGI KOŃSKIE (jesień)

1 września (sobota) – Plac Targowy

Jesienna edycja targów cieszy się nieco mniejszym powodzeniem niż jej majowy odpowiednik. Jednak z roku na rok na pajęczańskim Placu Targowym gromadzi się coraz większą liczba zarówno koni, jak i sympatyków tych wyjątkowych zwierząt.

Kontakt w sprawach organizacyjnych - Jarosław Gruszka
 Inspektor ds. promocji
 Urząd Gminy i Miasta w Pajęcznie
 ul. Parkowa 8/12 98-330 Pajęczno
 tel. 34 311-15-23 wew. 252


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments