R e k l a m a
Strona głównaWiadomościDziałoszyn: Tragiczna śmierć 55-latka

Działoszyn: Tragiczna śmierć 55-latka

Policja pod nadzorem wieluńskiej prokuratury bada sprawę tragicznego wypadku, do jakiego doszło w piątek 15 maja na terenie Cementowni Warta w Trębaczewie.

Tragedia rozegrała się w godzinach porannych podczas wykonywania prac remontowych. Z niewyjaśnionych dotąd przyczyn, 55-letni robotnik spadł na ziemie z metalowej konstrukcji służącej do przemieszczania pomiędzy kondygnacjami hali, na której pracował. Jeszcze przed przyjazdem pogotowia ratownicy zatrudnieni przez cementownie podjęli niezwłocznie akcję reanimacyjną. Niestety upadek z wysokości około 5 metrów okazał się śmiertelny. Mężczyzna był pracownikiem firmy zewnętrznej z terenu woj. śląskiego, która na terenie cementowni wykonywała prace remontowe.

Dokładne okoliczności wypadku ustalają funkcjonariusze KPP Pajęczno pod nadzorem wieluńskiej prokuratury. Sprawą zajmuje się również Państwowa Inspekcja Pracy.  W toku wszczętego śledztwa badane są przyczyny tragedii, przeprowadzono oględziny na miejscu zdarzenia oraz zabezpieczono dokumentację dotyczącą zatrudnienia 55-latka pod kątem przebytych szkoleń i uprawnień. Prokurator zdecydował o przewiezieniu ciała do prosektorium w celu wykonania sekcji zwłok. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że nie było naocznych świadków zdarzenia.

R e k l a m a
Subscribe
Powiadamiaj o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments