R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPowiatTrwa nabór do żłobka w Działoszynie

Trwa nabór do żłobka w Działoszynie

Na tę chwilę czekało wielu świeżo upieczonych rodziców. W Gminie Działoszyn ruszył nabór do miejskiego żłobka. Na maluchy czeka łącznie 60 miejsc.

Opieką w nowo powstającym żłobku mogą zostać objęte dzieci od 20 tygodnia życia do 3 lat. Maluchy przyjmowane są w oparciu o punktowane kryteria. Wnioski o przyjęcie mogą składać mieszkańcy powiatu pajęczańskiego, jednak pierwszeństwo podczas rekrutacji mają rodzice z terenu Gminy Działoszyn. Koszt pobytu dziecka w placówce oscylował będzie na poziomie 2 zł za godzinę.

Jak zapewnia burmistrz Miasta i Gminy Działoszyn Rafał Drab, żłobek ułatwi rodzicom powrót do pracy zawodowej, a także pozwoli uniknąć zwolnień wśród nauczycieli podczas przeprowadzanej reformy oświaty.

Otrzymywałem sporo sygnałów od mieszkańców o potrzebie stworzenia takiej placówki. Żłobek jest szansą dla rodziców na powrót do pracy zawodowej, dlatego cieszę się, że będziemy mogli już od tego roku w taki sposób pomóc – mówi burmistrz Drab.

Łączny koszt inwestycji oscyluje w granicy 2,8 mln złotych. Urząd pozyskał na ten cel niemal 800 tysięcy dofinansowania z projektu „Maluch Plus”. Planowany termin uruchomienia żłobka to początek listopada tego roku. Znajdzie się w nim miejsce dla 60 maluchów. Wnioski należy składać w sekretariacie w Zespole Szkolono-Przedszkolnym w Działoszynie przy ul. Szkolnej 4.

R e k l a m a

1 KOMENTARZ

guest
1 Komentarz
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Jerry
Jerry
4 lat temu

Świetna robota