Komendant Powiatowy Policji podpisał kolejne porozumienie na tzw. służby ponadnormatywne. Tym razem będą to patrole na terenie miasta Pajęczno.
W Urzędzie Gminy i Miasta w Pajęcznie podpisano porozumienie w sprawie zorganizowania służb ponadnormatywnych policjantów ze środków samorządu pajęczańskiego. Porozumienie na dodatkowe patrole policyjne podpisał Burmistrz Gminy i Miasta Pajęczno Dariusz Tokarski i Komendant Powiatowy Policji w Pajęcznie podinsp. Grzegorz Czubakowski. Zgodnie z nim policjanci będą pełnić służbę patrolową na terenie miasta w dniach ustalonych z władzami miasta. Należy zaznaczyć, że przedmiotowe służby policjanci będą pełnić w ramach swojego wolnego czasu.
Ponadnormatywne służby mają na celu przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa i porządku na terenie miasta. Policjanci podczas tych służb będą pieszo częściej niż zwykle patrolować rejony grupowania się tzw. elementu przestępczego. Będą również zwalczać zachowania szczególnie uciążliwe dla mieszkańców miasta, pozyskiwać informacje o zjawiskach patologicznych, zabezpieczać imprezy, kontrolować miejsca sprzedaży i spożywania alkoholu, co ma na celu ujawnianie osób naruszających przepisy ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.
Pieszo haha… do biedronki autem muszą jechać bo nie chce się iść! Tylko żeby jeszcze widzieli to co maja wiedzieć a nie udawać że nic nie widzą i porządnych ludzi się czepiać.
Są to kroki do bezpieczniejszego Pajęczna. Oczywiście zawsze spotkamy się z krytyką ale bez metody prób i błędów, nie będziemy mogli wywnioskować co należy poprawić.
A patrol pieszy jest bardzo dobrym pomysłem!
niech sie w koncu za robote wezma ,ostatnio 25 minut czeklame az laskawie ktos przyjedzie i meneli z osiedla przepedzi
czyli w budżecie jest za mało pieniędzy z mandatów za spożywanie alkoholu w parkach…. JEDYNY POWÓD dla którego Tokarski to podpisał
Najpierw sprawdź gdzie idą pieniądze z mandatów wystawianych przez policję…
To straż miejska (gminna) jest maszynką do zarabiania pieniędzy, policja nie przekazuje kasy burmistrzowi.
W Polsce jest centralizacja i policja podlega pod kom. woj w Łodzi, a ogólnie pod Warszawkę.
Hahaha już to widzę jak będzie bezpieczniej 😀 Szkoda,że dzisiaj na orliku na Liceum po godzinie 20 stał radiowóz patrząc się jak grają starsi oldboje ,pozdrawiam
A są młodzi oldboye? 😀 Najpierw sprawdź sens tego co piszesz.
Może policja czekała na picie w miejscu publicznym albo używanie wulgaryzmów w przestrzeni publicznej? 😀
To jeżeli Tokarski by tego nie podpisał to co by to oznaczało?
Że nie obchodzi go bezpieczeństwo.
Reasumując. Dobrze się stało, jak się stało.
chodzić – a nie siedzieć? pecie oni z wypłaty na cukierki i kawę na wynos nie wydolą … dzielne pajęczańskie yorki
Jestem JP mam tradycje CHWDP
Z patologią i menelami trzeba walczyć brawo!
W końcu osiedla staną się bezpieczne.
tak jak za Kowalczyka było bezpiecznie, to pewnie już nie będzie.
Niech oni się wezmą do uczciwej roboty i np. w godzinach szczytu ręcznie kierują ruchem na skrzyżowaniach Cmentarna/Wiśniowa/1 Maja i Kościuszki/1 Maja/Strażacka !
Wożą się po tym miasteczku, 10 ulic na krzyż, a oni ze Ściegiennej nad Ług itd.
A np. gnojków jeżdżących po 100 km/h przez Dylów Rz. to nie ma kto łapać !
brawo a mnelów ganiac