R e k l a m a
Strona głównaWiadomościZatrzymano kolejnego oszusta działającego metodą „na wnuczka”

Zatrzymano kolejnego oszusta działającego metodą „na wnuczka”

Pajęczańscy policjanci zatrzymali oszusta, który podając się za znajomego członka rodziny usiłował wyłudzić 15 tysięcy złotych. Gotówka miała być przeznaczona na likwidację skutków rzekomego wypadku drogowego. Śledczy badają skalę przestępczej działalności 47-latka.

W czwartek 3 kwietnia przed godziną 14:30, do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie zadzwoniła kobieta, która powiadomiła, że przed chwilą odbyła  bardzo podejrzaną rozmowę. Stwierdziła, że zadzwonił do niej mężczyzna podający się  za policjanta. Z treści rozmowy można było wywnioskować, że jej wnuczek spowodował wypadek samochodowy. W związku z tym zdarzeniem krewny prosi o pożyczkę w kwocie 15 tysięcy złotych aby zadośćuczynić pokrzywdzonemu, a po pieniądze podjedzie znajomy wnuczka.

Na szczęście kobieta wykazała się czujnością i zimną krwią informując o tym zdarzeniu policję. Sprawne działanie policjantów doprowadziło do zatrzymania oszusta. Fałszywy wnuczek został objęty dozorem policyjnym. Za przestępstwo to grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat.

O podobnej sprawie pisaliśmy na początku roku – Złapano oszustów działających metodą na wnuczka.

źródło: KPP Pajęczno
R e k l a m a
Subscribe
Powiadamiaj o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments