R e k l a m a
Strona głównaPorady ekspertaDobry materac w Piotrkowie - jak dobrać odpowiedni model dla osób...

Dobry materac w Piotrkowie – jak dobrać odpowiedni model dla osób z bólami pleców?

W dzisiejszych czasach na ból kręgosłupa skarży się mnóstwo osób – zarówno starszych, jak i młodszych. Przyczyny takich dolegliwości mogą być różne, jednak w wielu wypadkach problemy z kręgosłupem są wynikiem zbyt małej ilości ruchu i pracy siedzącej. Czy ty również zmagasz się z bólem pleców? Jeśli tak, to koniecznie upewnij się, że korzystasz z odpowiedniego materaca do spania. Ale jakie materace najlepiej sprawdzają się u osób z bólami kręgosłupa? Oto kilka podpowiedzi, które pomogą ci wybrać dobry materac w Piotrkowie!

Miękki czy twardy – jaki materac wybrać?

Czy spotkałeś się już ze stwierdzeniem, że najzdrowsze są twarde materace? To mit! Materac powinien przede wszystkim być dopasowany do twoich indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Zarówno zbyt miękki, jak i zbyt twardy materac może niekorzystnie wpływać na twoje zdrowie i pogłębiać ból pleców. Ogólnie rzecz biorąc, twardość materaca należy dobrać uwzględniając swoją wagę. Lżejsze osoby mogą sięgać po bardziej miękkie modele oznaczone jako H1 i H2. Z kolei użytkownicy, którzy mają większą masę ciała, powinni wybierać materace średnio twarde – H3 – lub twarde – H4. Dlaczego dobór właściwej twardości materaca ma tak duże znaczenie? Odpowiednio twardy materac zapewni należyte podparcie dla twojego ciała, w tym dla pleców. Będzie utrzymywał twój kręgosłup w zdrowej, anatomicznej pozycji, a także wspierał wszystkie wrażliwe punkty nacisku.

Miękki czy twardy – jaki materac wybrać?

Piankowe i sprężynowe materace na bolące plecy

Wiesz już, jak istotny jest dobór właściwej twardości podłoża do snu. Ale jaki materac wybrać? Na rynku dostępne są rozmaite modele, które różnią się od siebie konstrukcją, materiałem wykonania i zastosowaną technologią. Niezależnie od tego, jakie są twoje preferencje, pamiętaj, że materac na bolące plecy powinien być jak najwyższej jakości. Jeśli interesuje cię solidny materac w Piotrkowie, dobrym wyborem będzie model Hilding Cha-Cha. Zastosowana konstrukcja kieszeniowa sprawia, że każda sprężynka materaca reaguje osobno. Co za tym idzie, podłoże idealnie dopasowuje się do pozycji ciała, zapewniając jednocześnie doskonałe wsparcie dla chorego kręgosłupa. Jeśli jesteś fanem materacy piankowych, postaw na model z pianki termoelastycznej lub wysokoelastycznej – a najlepiej taki, który łączy oba te tworzywa. Dla przykładu model Hilding Rumba wyprodukowany z pianki Velvet Touch oraz pianki Visco reaguje zarówno na ułożenie, jak i temperaturę ciała. Sprzyja dogłębnej regeneracji mięśni w czasie snu, czego efektem jest złagodzenie porannego bólu pleców.

Materac ortopedyczny – dobry wybór dla każdego

Czy zmagasz się z częstym i intensywnym bólem kręgosłupa? Jeśli tak – zastanów się, czy dobrą inwestycją nie będzie materac ortopedyczny. Oczywiście nie usunie on twojego problemu całkowicie, może jednak przynieść znaczną ulgę i poprawić komfort twojego życia. Niejeden materac w Piotrkowie posiada status wyrobu medycznego, co oznacza, że przeszedł szereg restrykcyjnych testów i badań. Kupując model z odpowiednim oznaczeniem lub certyfikatem możesz mieć pewność, że dany materac w rzeczywistości będzie zdrowy dla twojego kręgosłupa. Zwróć uwagę na produkt Hilding Fandago, który stworzony został specjalnie z myślą o potrzebach osób cierpiących na bóle pleców. Jego podwyższona twardość idzie w parze ze sprężystością i elastycznością, dzięki czemu materac łatwo dopasowuje się do budowy ciała. Materace ortopedycznie nie są jednak zalecane tylko osobom z bólami kręgosłupa. Tak naprawdę nadają się dla wszystkich osób, które chcą poprawić jakość swojego snu i zadbać o stan swoich kości i stawów w trakcie nocnego wypoczynku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

R e k l a m a