R e k l a m a
Strona głównaPorady ekspertaMaterace w Płocku 160x200 - czy to optymalny rozmiar materaca?

Materace w Płocku 160×200 – czy to optymalny rozmiar materaca?

Na komfort snu wpływa nie tylko twardość i rodzaj wypełnienia materaca, ale także jego wymiary. Nie może być on ani zbyt wąski, ani zbyt krótki. Musimy mieć miejsce na swobodne zmiany pozycji i wygodne ułożenie sylwetki. Czy materac 160×200 to optymalny rozmiar? Sprawdź, gdzie kupić dobry materac w Płocku.

Idealna szerokość i długość powierzchni do spania

Dobry i wygodny materac pozwala nam się wyspać i zapewnia odpowiednią regenerację. Jednak musimy też pamiętać o odpowiedniej ilości miejsca. Minimalna szerokość materaca dla jednej osoby to 70 cm, jednak eksperci polecają wybierać raczej nieco szersze łóżka. A co z długością materaca? Musi być ona większa przynajmniej o 15 cm od wzrostu użytkownika. Średnia wzrostu mężczyzn w Polsce wynosi ok. 177 cm (kobiety są zazwyczaj niższe), dlatego odpowiednia długość materaca dla większości osób to standardowy wymiar, czyli 200 cm.

Biorąc pod uwagę te wytyczne, można stwierdzić, że materac 160×200 będzie optymalnym rozwiązaniem dla większości osób. Są to najczęściej spotykane wymiary łóżek dwuosobowych, dlatego materac ten sprawdzi się doskonale dla par. Trzeba tylko pamiętać o odpowiednim wypełnieniu. Do łóżek dwuosobowych doskonale sprawdzą się modele kieszeniowe, które charakteryzują się dobrą elastycznością punktową. Przykładem takiego produkty jest materac Hilding Flamenco, od cenionej w wielu krajach firmy Hilding Anders.

Oczywiście, jeśli śpimy w pojedynkę i dysponujemy odpowiednio dużą sypialnią, nic nie stoi na przeszkodzie, aby również zaopatrzyć się w materac 160×200. Wielu użytkowników preferuje dużą powierzchnię do spania. Jest to doskonałe rozwiązanie zwłaszcza dla osób, które bardzo często zmieniają pozycję podczas snu.

A jeśli posiadasz już powierzchnię do spania, ale nie do końca odpowiada ona Twoim potrzebom, to dobrym rozwiązaniem może być materac nawierzchniowy 160×200, który służy jako uzupełnienie bazowej powierzchni.

Wybór odpowiedniego rozwiązania

Czy materac musi być dopasowany do stelażu?

Gdy materac jest większy lub mniejszy niż stelaż łóżka, będzie się przesuwał i niszczył. Nie dość, że narazimy się na dodatkowe koszty, to nasz sen będzie niekomfortowy. Dlatego materac musi być dokładnie dopasowany do wymiarów łóżka. Standardowe wymiary łóżek dwuosobowych to właśnie 160×200 lub 180×200, dlatego materace w takich rozmiarach będą optymalnym rozwiązaniem w większości przypadków.

Jaki materac 160×200 kupić w Płocku?

Jeśli szukasz wysokiej klasy materaca na terenie Płocka, koniecznie sprawdź sklepy z produktami Hilding w Twojej okolicy. Korzystając z wyszukiwarki na stronie producenta, możesz znaleźć dokładny adres każdego sklepu i sprawdzić, który z nich znajduje się najbliżej Ciebie. Na miejscu czekają specjaliści, którzy oferują pomoc w doborze materaca i dzielą się cennymi wskazówkami. W sklepach stacjonarnych możesz także przetestować na własnej skórze wybrane modele i zdecydować, który z nich w największym stopniu odpowiada na Twoje potrzeby.

Materac ma bezpośredni wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Jeśli sen będzie zaburzony, musimy liczyć się z tym, że prędzej czy później dopadną nas różnego rodzaju schorzenia, choroby, zmęczenie, a nawet stany depresyjne. Dlatego tak ważne jest, aby powierzchnia do spania była wygodna, pozwalała na zdrowe ułożenie kręgosłupa oraz miała odpowiedni rozmiar. Materac 160×200 to optymalny wybór zarówno dla par, jak i dla singli.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

R e k l a m a