R e k l a m a
Strona głównaPorady ekspertaJak zbadać jakość nasienia testem domowym?

Jak zbadać jakość nasienia testem domowym?

Powiększenie rodziny stanowi marzenie wielu osób. Nierzadko staranie się o dziecko staje się długim i żmudnym procesem, który potrafi napełnić wątpliwościami i lękiem. Aby uniknąć zbędnej frustracji i strachu, panowie mogą w prosty sposób zbadać jakość swego nasienia, która odgrywa kluczową rolę dla sprawy. Jak to zrobić? Oto kilka sprawdzonych porad!

Czym charakteryzuje się nasienie dobrej jakości?

Największe szanse na doczekanie się potomstwa mają panowie, których nasienie obfituje w dużą liczbę mocnych, ruchliwych plemników. Aby móc się nim cieszyć, należy przykładać dużą wagę do zdrowej, zbilansowanej diety, która powinna zawierać przede wszystkim:

  • selen,
  • cynk,
  • antyoksydanty,
  • witaminę C,
  • witaminę E,
  • kwasy omega-3.

Unikajmy z kolei wszelkich używek oraz przetworzonej żywności typu fast food. Rozsądnym pomysłem będzie również sięgnięcie po godne zaufania suplementy, które pomogą w uzupełnieniu ewentualnych niedoborów witamin i minerałów, których nie jesteśmy w stanie dostarczyć do organizmu wraz z pożywieniem. Jak sprawdzić jakość swojego nasienia? Możesz to zrobić, używając testu domowego. Cena testu SwimCount jest na tyle atrakcyjna, że czyni ten produkt dostępnym niemalże dla wszystkich, a jego wiarygodność na poziomie dziewięćdziesięciu sześciu procent sprawia, że jest opłacalną inwestycją.

Należy pamiętać, że o właściwym stanie nasienia decyduje też dobra kondycja fizyczna i psychiczna. Im mniej stresu, tym lepiej. Zwracajmy uwagę nawet na takie drobiazgi jak to, jakie spodnie zakładamy. Stały ucisk i wysoka temperatura mogą bowiem niekorzystnie oddziaływać na jądra. Regularne współżycie jest kolejnym czynnikiem poprawiającym jakość nasienia.

Wstępna diagnostyka jakości nasienia

Zanim wdrożymy w życie rozwiązania mające na celu poprawę jakości nasienia, warto upewnić się, że rzeczywiście istnieje taka konieczność. W tym celu konieczne będzie przeprowadzenie badania. Każdy mężczyzna może zrobić to w domowym zaciszu – wystarczy jedynie zaopatrzyć się w specjalny test sprzedawany w aptekach. To zestaw zawierający specjalne urządzenie, strzykawkę służącą do wykonania pomiaru i przeniesienia nasienia, kubeczek, w którym należy je umieścić oraz szczegółową instrukcję obsługi.

Całą procedurę rozpoczynamy od pobrania próbki do kubeczka, upewniając się, że sperma nie miała kontaktu z lubrykantami. Materiał odkładamy na trzydzieści minut, a następnie sięgamy po strzykawkę i nabieramy około 0,5 ml nasienia, uważając, by wraz z nim do środka nie dostało się powietrze. Wydzielinę przenosimy na przeznaczone do tego okienko na urządzeniu i aktywujemy je poprzez przesunięcie suwaka. Ponownie odliczamy pół godziny i znów przesuwamy suwak. Następnie wystarczy odczytać wynik określony przy pomocy jednego z trzech słów:

  • niski,
  • średni,
  • wysoki.

Co zrobić, gdy otrzymamy w ten sposób potwierdzenie obaw dotyczących problemów z nasieniem? Przeanalizujmy nasz tryb życia, ograniczmy negatywne emocje, dbajmy o wystarczającą ilość aktywności fizycznej oraz odwiedźmy lekarza. Konsultacja z andrologiem, który może zlecić dodatkowe badania, okaże się nieocenioną pomocą i pomoże uporać się z kłopotem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

R e k l a m a