R e k l a m a
Strona głównaPorady ekspertaPanele fotowoltaiczne – na jakie ogniwa solarne się zdecydować?

Panele fotowoltaiczne – na jakie ogniwa solarne się zdecydować?

Panele fotowoltaiczne to przyszłość architektury zrównoważonego nastroju. Dzięki nim każda osoba mieszkająca w domu może zapewnić sobie niezależność energetyczną. Na jakiej zasadzie działają poszczególne ogniwa oraz czy spółdzielnie energetyczne to przyszłość dla polskiego rolnictwa?

1. Działanie paneli słonecznych i spółdzielnie energetyczne

2. Rodzaje paneli fotowoltaicznych

3. Jak wybrać producenta ogniw słonecznych

Działanie paneli słonecznych i spółdzielnie energetyczne

Wszystkie moduły paneli fotowoltaicznych, które są montowane na dachach, mają za zadanie zamienić energię cieplną na prąd. Każda wiązka światła, czyli foton, która pada na ogniwa, jest pochłaniana przez krzem – główny budulec, przez co powstaje prąd stały. Zainstalowany falownik, czyli inwerter, pozwoli natomiast na zamianę energii na prąd zmienny, który możemy wykorzystać do domowych potrzeb.

Tego rodzaju rozwiązanie umożliwia nie tylko niezależność energetyczną, ale także brak dodatkowej emisji CO2. Stąd też Polska widzi w energii solarnej przyszłość. Spółdzielnie energetyczne obejmują swoim zasięgiem coraz większy teren. Być może wkrótce większość obszarów wiejskich będzie mogła samodzielnie produkować energię elektryczną.

Rodzaje paneli fotowoltaicznych

Najczęściej montowanymi panelami fotowoltaicznymi są płaskie modele z dolnym zabezpieczeniem wykonanym z folii. Jednak nie jest to jedyne rozwiązanie. Dzisiaj konsumenci mają znacznie szerszy wybór.

Nowymi, szeroko komentowanymi modelami są panele fotowoltaiczne szkło szkło. Mamy tutaj styczność z podwójną warstwą szkła hartowanego, która zabezpiecza zarówno spód, jak i część wierzchnią panelu. Jak się okazuje, takie rozwiązanie może być o wiele bardziej wydajne. Panele są także odporniejsze na działanie czynników zewnętrznych.

Innym przykładem jest dachówka fotowoltaiczna. Ta również może zwiększyć udział energii pozyskiwanej ze słońca. Co więcej, nie przybiera ona kształtu płaskich ogniw, ale stanowi naturalne pokrycie dachu. Dzięki temu zwiększamy walory estetyczne naszego domu.

Jak wybrać producenta ogniw słonecznych?

Przemysł fotowoltaiczny rośnie w Polsce od kilku lat. Dlatego też coraz więcej pojawia się nowych producentów, którzy oferują swoje usługi. Warto jednak kierować się doświadczeń wykonawcy i jego pozycji na rynku. Panele fotowoltaiczne Selfa powstają już od wielu lat. Sama firma jest zaś liderem w branży słonecznej. Ponadto oferuje kilka różnych baterii fotowoltaicznych.

Natomiast panele fotowoltaiczne Bruk Bet Solar słyną nie tylko z wysokiej jakości swoich wyrobów, ale także dzięki atrakcyjnym cenom. To właśnie przyczyniło się do ich pozycji największego eksportera ogniw słonecznych.

Zanim zdecydujemy się na panele fotowoltaiczne, warto przejrzeć dostępną ofertą oraz obliczyć koszt inwestycji. Dzięki temu będziemy wiedzieli, jak szybko ogniwa słoneczna zaczną nam przynosić zyski. Jedno jest pewne – samodzielność energetyczna to nie tylko wygoda, ale także troska o środowisko.

R e k l a m a