R e k l a m a
Strona głównaPorady ekspertaPreparaty ortomolekularne - czym są oraz jak mogą nam pomóc?

Preparaty ortomolekularne – czym są oraz jak mogą nam pomóc?

Coraz więcej osób szuka rozwiązań wykraczających poza medycynę konwencjonalną. Wśród nich znaleźć można między innymi lekarzy i naukowców, którzy zauważają wady tradycyjnego leczenia. Dlaczego warto stosować preparaty ortomolekularne i komu najbardziej pomagają?

Medycyna ortomolekularna to dziedzina nauk medycznych opierająca się na badaniach potwierdzających, że pewne substancje dostarczane organizmowi w ściśle określonych proporcjach wspomagają go w walce z chorobami lub chronią przed ich wystąpieniem. Zgodnie z jej założeniami, w  stanach chorobowych należy zmienić koncentrację ortomolekuł występujących naturalnie w ludzkim organizmie. Odpowiednie i długotrwałe dozowanie tych substancji to kwestie kluczowe.

Nurt medycyny zdefiniowany przez noblistę

Pojęcie medycyny ortomolekularnej ustanowił w 1968 roku podwójny laureat Nagrody Nobla, Linus Carl Pauling. Ten amerykański fizyk i chemik nie był jednak jedynym naukowcem, który opowiadał się za tym, by w przypadku wystąpienia stanu chorobowego dążyć do przywrócenia równowagi biochemicznej w organizmie. Ważne jest, że zapotrzebowanie różnych osób na określone witaminy, enzymy, minerały, aminokwasy czy fitoskładniki jest odmienne. Dlatego niezbędne jest ustalenie odpowiednich proporcji tych składników w konkretnych przypadkach. Kobieta w ciąży powinna zatem dostarczać swojemu organizmowi innych substancji niż ktoś, kto choruje na zwyrodnienie stawów. Dobór tych substancji musi być staranny i zgodny ze specjalistyczną wiedzą z zakresu dietetyki i medycyny. Trzeba przy tym zaznaczyć, że decydując się na skorzystanie z osiągnięć medycyny ortomolekularnej, nie musimy rezygnować z tradycyjnego leczenia.

Czym są preparaty ortomolekularne?

Preparaty ortomolekularne to dietetyczne środki spożywcze oraz suplementy diety specjalnego przeznaczenia. Zawierają składniki odżywcze w odpowiednich proporcjach, dostosowanych do określonych potrzeb organizmu. Są to produkty w różnych formach i ze składem ściśle dopasowanym do potrzeb osób zmagających się z konkretnymi schorzeniami lub dolegliwościami. Niektóre z tych preparatów przeznaczone są dla osób zdrowych, chcących zachować dobrą kondycję, młodość i witalność na dłużej.

Najlepiej postawić na preparaty ortomolekularne, które powstają pod szyldem sprawdzonej marki. Warto zwrócić szczególną uwagę na produkty firmy Orthomol. Doskonała jakość i bardzo szeroka gama produktów to jej wyróżnik. Dzięki współpracy z tysiącami specjalistów z całego świata i za sprawą własnego ośrodka badawczego Orthomol wciąż się rozwija i wprowadza na rynek nowe preparaty. Co ważne, wszystkie produkty tej marki posiadają certyfikat jakości ISO 22000.

Opinia klientów jest dla właścicieli tej niemieckiej firmy niezwykle ważna, dlatego jej produkty są regularnie ulepszane po to, aby ich skuteczność była jeszcze wyższa. Zgodnie z założeniami medycyny ortomolekularnej, preparaty te mają skład dedykowany ściśle określonej grupie osób. Kobiety w okresie ciąży lub menopauzy, osoby narażone na silny stres, sportowcy i seniorzy skarżący się na bóle stawów, pacjenci po chemioterapii, chorzy na serce z pewnością znajdą preparaty Orthomol dostosowane do swoich wyjątkowych potrzeb. Jednak nie są to wszystkie grupy, którym polecane jest stosowanie tabletek, kapsułek czy granulatów tej firmy. Chcesz wzmocnić odporność swojego dziecka albo swoich rodziców? Na stronie https://www.apo-discounter.pl/orthomol-c-1050 można znaleźć preparaty ortomolekularne o bardzo różnym przeznaczeniu!

Zrównoważona dawka składników to klucz do sukcesu

Dostarczanie organizmowi dowolnej dawki witamin czy minerałów nie jest dobrym pomysłem. Przemyślany dobór składników i odpowiedzialne opracowanie ich stężeń to jedyna właściwa droga do tego, aby określony suplement diety przynosił wymierne korzyści osobie, która uzupełnia nim swoje codzienne menu. Zwolennicy medycyna ortomolekularnej kładą duży nacisk na to, by nie obciążać organizmu zbędnymi substancjami, dlatego dbają o to, by każda kuracja była zrównoważona.

Każdy może skorzystać, stosując preparaty ortomolekularne. Profilaktyka zdrowotna i leczenie w oparciu o te produkty przynosi nierzadko zaskakująco dobre rezultaty!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

R e k l a m a