R e k l a m a
Strona głównaSportWATAHA zdobywa 19 medali

WATAHA zdobywa 19 medali

Akademia Sportów Walki WATAHA już ma za sobą pierwszy turniej tego sezonu – Otwarte Mistrzostwa Polski ICO w Kickboxingu „Bitwa Mławska”.

Siedmioosobowa reprezentacja dała z siebie absolutne maksimum, przywożąc ze sobą aż 19 medali, w tym aż 13 złotych! Fantastyczny start Wilków pozwolił Akademii pierwszy raz w historii Watahy stanąć na podium w klasyfikacji generalnej wszystkich startujących klubów. Wataha zdobyła srebro! Poniżej wyniki zawodników.

Jan Stochniałek startował zarówno w swojej kategorii wiekowej – juniorów, jak i w wyższej – seniorów. W kategorii juniorów wywalczył 3 medale w konkurencjach walk: złoto w K1 – light – 80 kg, złoto w kick light -80 kg i złoto w pointfighting -185 cm. W walkach przerywanych seniorów stanął na drugi stopniu podium w kategorii wzrostowej -185 cm.

Marta Włodarczyk to nasza reprezentantka w kategorii juniorek. Start w turnieju może potraktować jako jeden ze swoich największych sukcesów. Wróciła z zawodów aż z 3 złotymi medalami z konkurencji walk: kick-light +55kg, K1 light +55 kg i pointfightin -170 cm.

Kadetka starsza Amelia Prus stanęła na najwyższym stopniu podium aż trzykrotnie, nie pozostawiając szans swoim rywalkom w żadnej z konkurencji walk. Wywalczyła złota w: K1 light -45 kg, kick light -45 kg oraz pointfighting -155 cm.

Najmłodsi wojownicy nie pozostali gorsi, wszyscy reprezentanci kategorii dzieci również wrócili z medalami!

Bartosz Cykowski w grupie dzieci młodszych zdobył złoto w walkach kalaki i w technikach szybkościowych.

Mateusz Borkowski to nasz najmłodszy reprezentant na Bitwie Mławskiej i jednocześnie podwójny srebrny medalista w kategorii wiekowej dzieci młodszych. Wywalczył medale z technik szybkościowych oraz walk kalaki.

Dawid Cykowski to również podwójny złoty medalista. Startował w kategorii dzieci starszych i wywalczył medale w konkurencji walk kalaki +145 cm oraz technik szybkościowych.

Dominik Tymura zdobył dwa srebra i jeden brąz. w konkurencji walk pointfighting dzieci starszych stanął na trzecim stopniu podium, natomiast drugie miejsce zajął zarówno w technikach szybkościowych dzieci starszych, jak i walkach kalaki dzieci starszych +145 cm.