R e k l a m a
Strona głównaWiadomościNowy Radny przypomina "stare sprawy"

Nowy Radny przypomina „stare sprawy”

Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Strzelce Wielkie, wybrany w wyborach uzupełniających Edward Koch złożył oficjalną przysięgę i już jako pełnoprawny radny uczestniczył w obradach. Koch zasiadał w Radzie Gminy już 8 lat temu i właśnie o umowie sprzed ośmiu lat przypomniał podczas sesji, która odbyła się w minioną środę (25 marca).

Sprawa tyczy się działek przejętych przez gminę podczas budowy drogi dojazdowej do budynku szkoły w Strzelcach Wielkich. Gminie zabrakło miejsca na wybudowanie chodnika i zapadła decyzja, aby zwrócić się do mieszkańców o odsprzedanie dwumetrowego pasa z ich działek. Edward Koch jako ówczesny radny został upoważniony do pertraktacji z właścicielami działek. Mieszkańcy nie chcieli sprzedać ziemi, jednak ostatecznie udało się sprawę załatwić w inny sposób. W zamian za działki, Urząd Gminy miał postawić na granicy ich posesji ogrodzenie. Niestety ostatecznie ogrodzenie nie powstało.

Z chwilą, kiedy ja odszedłem z rady, zostało to zawieszone w próżni. Przez te ostatnie 8 lat to do mnie zwracali się mieszkańcy, czasem bardzo arogancko. Ja ręczyłem za to swoim nazwiskiem i swoją osobą, a do tej pory nie zostało to zrobione. Zwracam się do przewodniczącego komisji budżetowej Marka Kowalskiego, dlaczego to nie zostało zrobione przez ostatnie 8 lat!!!
Po prostu myśmy tych ludzi oszukali. Oni oddali nam swoje działki, a nic w zamian nie dostali – mówił wyraźnie zbulwersowany sprawą Edward Koch.

– Miło mi, że Pan radny pamięta taką sprawę. Trzeba było nam w trakcie kadencji powiedzieć – jak pan nie był radnym – żeby to kończyć – odpowiedział przewodniczący komisji budżetowej Marek Kowalski.
– To było zapisane, te pieniądze były wydzielone, Pan też świadczył swoją osobą, że to zostanie zrobione. Ja już wtedy nie byłem radnym i nie miałem do tego prawa wglądu – wtrącił radny Koch.
– Wyjaśnimy sprawę, przejrzymy dokumenty i odpowiem przy najbliższej okazji – zakończył Kowalski.

Głos w sprawie zabrali też pozostali radni.

Gmina ot, tak nie może wybudować ogrodzenia na prywatnej posesji. Trzeba to zrobić tak, aby to było zrobione zgodnie z prawem. […] To kwestia tego, aby nikt ze społeczeństwa nie zarzucił radzie, czy wójtowi, że gmina komuś ot, tak postawiła płot – dodał do dyskusji radny Jarosław Szczypior.

Skoro jest sytuacja taka jak przedstawił radny Koch, należy tę sytuację wyjaśnić i naprawić to wszystko […] Poza tym ten płot poprawi wizerunek tego miejsca i naszej gminy. – apelował radny Andrzej Duchowski.
– Nie możemy poprawiać po kimś coś, co było obiecane 8 lat temu, bo za chwile się okaże, że przez najbliższe 3 lata nic nie zrobimy. Musimy pociągnąć do odpowiedzialności tego, kto nie dotrzymał tamtego planu, a nie podnośmy takiego tematu, że to już trzeba robić. Trzeba zrobić kanalizację, bo spadła na nas, trzeba zrobić płot, trzeba zrobić drogę, żeby nie było tak, że cały czas trzeba robić coś za kogoś i w końcu nie zrobimy nic. – zauważył radny Tomasz Kucharski.

– Niech się Pan zastanowi, jak by się pan czuł, gdyby to Panu tak zabrano działkę. – skwitował krótko Koch.

Dyskusję na temat budowy płotu zakończył wójt gminy Marek Jednak.

Był u mnie reprezentant mieszkańców tych bloków, on przypomniał mi o tym, że chodził do poprzedniego wójta w tej sprawie, ale był po prostu zbywany i bardzo źle traktowany. […] Nie wyobrażam sobie, abyśmy tego nie zrobili, ale to wy państwo radni podejmiecie decyzje. Nie możemy tych ludzi zawieść, bo jak byśmy wyglądali? Nie możemy powracać do tych złych wzorców, które były praktykowane poprzednio. – podsumował całą dyskusję wójt Marek Jednak.

Jakie decyzję podejmie w tej sprawę rada i czy mieszkańcy doczekają się obiecanego ogrodzenia, dowiemy się zapewne na najbliższych sesjach Rady Gminy.

R e k l a m a
Poprzedni artykuł
Następny artykuł

7 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

7 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Zuza
Zuza
9 lat temu

Z tego z co wiem, to mieszkańcy „bloków” dostali za ten dwumetrowy pas pieniądze! Proszę Radę o sprawdzenie

magister
magister
odpowiedział na komentarz  Zuza
9 lat temu

Co z tego ze dostali kase
Przeciez im sie nalezala bo to byla ich dzialka
Nie znam nikogo kto za darmo oddaje
Zreszta takie ogrodzenie to niewielkie pieniadze wiec radni opozycyjni z radnym Kowalskim niech oddadzą na ten cel diety i będzie ok chyba bo to oni nie dotrzymali słowa wiec niech becalują

rolnik
rolnik
odpowiedział na komentarz  magister
9 lat temu

Jeżeli dogadali się z gminą że w zamian za działki gmina postawi im ogrodzenie, a później dostali za te działki pieniądze to z jakiej racji teraz ten płot ma im gmina fundować? Takie moje zdanie.

Poranna Kawa
Poranna Kawa
9 lat temu

Panie Kucharski w pierwszej kolejności to należy zrobić porządki po poprzednikach .Tak jest wszędzie jak przychodzi nowa sklepowa do sklepu to towar na półce układa po swojemu i wprowadza nowe zasady ,jak przychodzi nauczyciel nowy do szkoły to też uczy po swojemu nie kontynuuje metod nauczania swojego poprzednika .Tak więc do działa Panie Tomaszu naprawiajcie wszystko to co poprzednicy zepsuli

magister
magister
9 lat temu

Jak patrze na te foty z sesji.to się zastanawiam czym się ludzie kierują przy wyborze. Jeden śpi inny nie wie co się dzieje i nad czym wogóle glosuje a jeszcze inny nie potrafi dobrze czytać
Ale za to wiedzą jak „zdobyć” poparcie

radny
radny
odpowiedział na komentarz  magister
9 lat temu

A ty czym się kierujesz.

zorro
zorro
9 lat temu

Ciekawe czy radny Szczypior oddałby ot,tak sobie kawałek swojej działki.