R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPajęcznoBurmistrz mija się z prawdą?

Burmistrz mija się z prawdą?

Na płocie wokół byłej szkoły w Starych Gajęciach zawisły nowe transparenty skierowane do burmistrza Piotra Mielczarka.

Po raz kolejny wraca temat byłej szkoły w Starych Gajęcicach. Przypomnijmy, że w 2018 roku Urząd Miejski w Pajęcznie nie mogąc znaleźć kolejnego dzierżawcy na niszczejący budynek, zdecydował o zbyciu obiektu.  Nieoficjalnie mówiło się, że zakupem zainteresowany był duży przedsiębiorca z powiatu pajęczańskiego, który docelowo miał tam stworzyć kilkanaście nowych miejsc pracy.

Ostatecznie budynek nie został jednak sprzedany, ponieważ nowy burmistrz Piotr Mielczarek zdecydował o wycofaniu budynku ze sprzedaży, dając mieszkańcom złudną nadzieję na ponowne zagospodarowanie marniejącej szkoły. Niestety na obietnicach się skończyło i obiekt przez kolejne miesiące stał pusty.

W październiku 2019 roku na płocie przed byłą szkołą w Starych Gajęcicach zawisł baner o treści „Burmistrzu Obiecałeś Szkołę co DALEJ!!!”.

Podczas jednej z ubiegłorocznych sesji Rady Miejskiej o niszczejącej szkole przypomniała sobie Jadwiga Krysztofek. Radna zapytała burmistrza Piotra Mielczarka, co zamierza zrobić w tej sprawie. Włodarz dał do zrozumienia, że szanse na ponowne otworzenie szkoły są niemal zerowe:

[…] Szkoła publiczna nie ma tam uzasadnienia, natomiast były rozmowy w sprawie utworzenia szkoły społecznej. Problem z kolei jest taki, że dostosowanie tego budynku, który już budynkiem szkolnym nie jest, wymagałoby przynajmniej setek tysięcy złotych […] – mówił na sesji Mielczarek.

Przed kilkoma tygodniami na płocie szkoły zawisły nowe banery – „Burmistrzu mówiąc że nieczego nie obiecywałeś mijasz się z prawdą!!!”.

Zdesperowani mieszkańcy Starych Gajęcic, którzy liczyli na przywrócenie szkoły do życia czują się oszukani przez burmistrza Mielczarka. Niestety wszystko wskazuje na to, że budynek popadnie w ruinę.

Komentarza w tej sprawie nie otrzymamy. Piotr Mielczarek nie odpisuje na przesłane wiadomości. Najwyraźniej burmistrz zapomina, że pytania które otrzymuje od portalu są tak naprawdę pytaniami mieszkańców gminy Pajęczno.  Można z tego wysnuć smutny wniosek, że włodarz uważa, iż mieszkańcom tłumaczyć się nie musi. Pozostaje nam mieć nadzieję, że ten pokaz arogancji w stosunku do wyborców, kiedyś się skończy i burmistrz nawet na piętrzące się trudne pytania zacznie w końcu odpowiadać.

R e k l a m a

20 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

20 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Ciekawy
Ciekawy
4 lat temu

Po co otwierać szkołę skoro jest zdalne nauczanie w czasie zagrożenia koronawirusem 🤔

Z.
Z.
4 lat temu

Oho pani K. obrończyni Pana P.M. zabrała głos…. Woooow…. Niech teraz pani się wypowie o super inwestycji masztowej przed gminą. Podoba się Pani? – według mnie jest super, Pajęczno prze ten maszt wypiękniało i jest nie do poznania.

Zenek krul disko
Zenek krul disko
4 lat temu

Sprzedać póki całkiem się nie zapadło.

Ola
Ola
4 lat temu

Ta szkoła jest tam przecież niepotrzebna, a niektórzy nadal robią sobie nadzieję. Minęło tyle lat, że większość osób już chodzi do innych szkół lub je skończyło. Po co męczyć temat:)

Tylko PiS
Tylko PiS
odpowiedział na komentarz  Ola
4 lat temu

Temat był potrzebny tylko do wygranej Mielczarka w wyborach na burmistrza. Teraz to już nie ważne – proszę się rozejść…

Pocisk
Pocisk
4 lat temu

Jeden wybrany nauczyciel w Pajecznie drugi w Kiełczygłowie i sa tego efekty

Patryk
Patryk
odpowiedział na komentarz  Pocisk
4 lat temu

To jest tak jak słuchają się Pieluchy

Marcin P
Marcin P
odpowiedział na komentarz  Patryk
4 lat temu

Pielucha nawet wyższego wykształecnia niema.

Paweł
Paweł
odpowiedział na komentarz  Marcin P
4 lat temu

Prawa jazdy też chyba nie ma

jak cie złapie
jak cie złapie
4 lat temu

Tak patrzę i czytam i dochodzę do wniosku, że te transparenty to jakiś świr wiesza, bo chyba nie wszyscy z tej wioski stoją za ty murem. Kto by chciał w dzisiejszych czasach otwierać tam szkołę? Tylko ktos niespełna rozumu, chyba że chodzi mu o jego własne interesy. Skąd wy weźmiecie dzieci do tej szkoły, chyba z łapanki ;D

Asia
Asia
odpowiedział na komentarz  jak cie złapie
4 lat temu

z łapanki w chinach …..

swojak@wp.pl
swojak@wp.pl
4 lat temu

Moze sie uzbiea z 26 uczniów w róznym przedziale wielowym , czyli po kilku w klasie wiec nie widze uzasadnienia otwierania szkoły. Zamknieto ją chyba 8 lat temu, teraz wykonac remont wg nowych przepisów to sa miliony, a szkoła ogromna dla 26 osób, a jeszcze ja wyposażyc to kolejne niemałe pieniadze. Zauwazcie ze dzieci juz chodza do makowisk lub konstatynowa wiec rodzice ich raczej nie przeniosa. wiec komu ta szkola potrzebna. przeciez pozniej ja trzeba utrzymac, a subwecje sa za male i gmina musi spora czesc dokladac, tylko z czego. Bydunek mozna wykorzystac np jakis garnizon,albo dom dla starszych osób.… Więcej »

Zbyszek
Zbyszek
4 lat temu

ten baner to prawdziwa wizytówka burmistrza. niespełnione obietnice przedwyborcze w pełnej krasie. Pani Jadwiga się nabrała, mieszkańcy się nabrali. W sprawie szkoły w Gajęcicach, w sprawie ekoregionu, w sprawach sportu.

Borysek
Borysek
odpowiedział na komentarz  Zbyszek
4 lat temu

Człowieku nie wypowiadaj się bo się kompromitujesz tylko ludzie z inteligencją taka jak Pani Jadwiga ubzdurało sobie że tam będzie szkoła. Włącz myślenie

Boronek
Boronek
odpowiedział na komentarz  Borysek
4 lat temu

Co kłuje prawda w oczy? Chcesz protokoły z sesji jak atakował Tokarskiego i był najwekszym orędownikiem utrzymania tej szkoły. Mściwy typ bez kręgosłupa i tyle. No i skoro to nieprawda to może złożyć sprawę do sądu, żeby ściągnęli te banery bo szkalują pana tysiąc obietnic ijednego masztu

Rudy ryjek
Rudy ryjek
4 lat temu

Ale PiS doi panstwo

sumienny baner
sumienny baner
4 lat temu

Dajcie spokój z tymi banerami, może i naobiecywał, może i okłamał wyborców, ale tak się nie robi, bo tych niespełnionych obiecanek jest więcej i zaraz całe miasto będzie w banerach. Dobrze, że chociaż bez zdjęcia są

Antoni
Antoni
4 lat temu

Pomysł z banerami tego typu w pełni popieram. Wszystkie obietnice niespełnione powinny być wytykane. I nie dotyczy to tylko p.Mielczarka , ale wszystkich rządzących. Przypominam że to dzięki obietnicom zdobyli jakąś część głosów. Arogancja i unikanie odpowiedzi mam nadzieję wyjdą im „na dobre” przy najbliższych wyborach.

Pajęczak
Pajęczak
odpowiedział na komentarz  Antoni
4 lat temu

Pierwsze, co zrobiła Pielucha Stąd?

Katia
Katia
4 lat temu

Burmistrz Mielczarek to porażka