R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPowiat168 osób objętych kwarantanną w powiecie pajęczańskim

168 osób objętych kwarantanną w powiecie pajęczańskim

W powiecie pajęczańskim rośnie liczba osób objętych kwarantanną. Na szczęście nadal nie wykryto zakażenia koronawirusem.

Województwo łódzkie spadło na trzecie miejsce pod względem liczby osób zakażonych koronawirusem. W czwartek 26 marca sytuacja epidemiologiczna prezentowała się następująco:

• Liczba osób z potwierdzonym zakażeniem w województwie łódzkim: 158
• Liczba osób hospitalizowanych z podejrzeniem: 23
• Liczba osób objętych kwarantanną: 5384
• Liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 2920

W powiecie pajęczańskim nie stwierdzono zakażenia

Z danych przekazanych przez Łódzki Urząd Wojewódzki wynika, że w powiecie pajęczańskim wzrosła liczba osób objętych kwarantanną domową. Aktualnie nadzorem epidemiologicznym objęto 41 osób, natomiast 168 mieszkańców przebywa na obowiązkowej kwarantannie domowej. Na terenie powiatu pajęczańskiego nadal nie ma potwierdzonego przypadku zakażenia koronawirusem.

Przypominamy, że kwarantannę stosuję się w stosunku do osób zdrowych, które miały bliski kontakt z osobami zakażonymi lub podejrzanymi o zakażenie koronawirusem. Kwarantanną objęte są również osoby, które po 15 marca wróciły do kraju. Osoba nią objęta przebywa w swoim mieszkaniu przez dwa tygodnie — liczone od dnia ostatniego kontaktu z zakażonym lub od dnia powrotu z regionu ryzyka. Nie wolno jej wychodzić, nawet z psem na spacer, do sklepu czy do lekarza. Służby nie precyzują w których gminach i miejscowościach trwają kwarantanny.

R e k l a m a

13 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadamiaj o
guest

13 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Hmmm
Hmmm
4 lat temu

Skoro nie wykryto zakażenia to po co kwarantanna 🤔

Zenek krul disko
Zenek krul disko
odpowiedział na komentarz  Hmmm
4 lat temu

Bo może mieli kontakt z zakażonym? Bo wrócili z miejsca, gdzie zakażenie było? Ludzie to jednak idioci. Trąbią dzień i noc na ten temat a ten tu będzie hmmmm dywagował i się zastanawiał. Nie pozdrawiam

Tomek
Tomek
odpowiedział na komentarz  Hmmm
4 lat temu

A po to ze cymbał jesteś i tyle w temacie. Siedź w domu i nie zadawaj głupich pytań.

Mariusz
Mariusz
4 lat temu

Ciemnogrot po co kwarantanna sprawc sobie w wiki pedi
jak umiesz myslec samodzielnie bo jak nie to trudno
Kwarantanna – przymusowe czasowe odosobnienie (z łac. quarantena, wł. quaranta giorni, czyli 40 dni) ludzi, zwierząt, roślin lub towarów, co do których istnieje podejrzenie, że mogą być roznosicielami chorób zakaźnych. Stosuje się w celu zapobieżenia rozprzestrzeniania się epidemii lub epizootii[1]. Nazwa pochodzi od trwającego do 40 dni okresu, podczas którego przybysze do Republiki Raguzy byli oddzielani od mieszkańców[2].

krychu
krychu
4 lat temu

Byłoby cenną informacją w której gminie jest najwięcej osób objętych kwarantanną. Dlaczego informacja na ten temat jest dostępna dla wtajemniczonych?

Myśląca
Myśląca
4 lat temu

PiS ukrywa prawdziwa liczbę ofiar żeby Adrian wygrał wybory.

Damian
Damian
4 lat temu

Pisiory kombinują jak zawsze, to banda nieudaczników, z Pieluchą na czele, teraz to widac. Ludzi się poznaje w trudnych chwilach.

Gabi
Gabi
odpowiedział na komentarz  Damian
4 lat temu

Pieluchowcy kombinują jak zdoic kasę. Takie mają strategie.

racjonalnie
racjonalnie
4 lat temu

ludzie mrą jak muchy nie widzicie tych setek trupów na ulicach :} pajęczańska legenda, jest już 4 chorych ,przyjechało mobilne krematorium ,czarna wołga zabiera zwłoki z ulic A na poważnie, ludność woj łódzkiego 2,466 miliona ,chorych 168 osób ,ludność powiatu pajęczańskiego 51,851 osób chory 0,kwarantanna 168 ,nadzór epidemiologiczny 41 osób ,ciekawe ile osób ma zwykłą grypę ,sraczkę, katar,opryszczkę . Sprawdźcie sobie statystyki zwykłej grypy za ubiegłe lata może Was oświeci

racjonalnie
racjonalnie
4 lat temu

pacjent.gov.pl dla tych co maja problemy z szukaniem ,żeby nie zadawali dziwnych pytań,

Zniesmaczony
Zniesmaczony
4 lat temu

Szkoda tylko że co niektórzy nie przestrzegają kwarantanny

MAP
MAP
4 lat temu

W Biedronce na ul.1Maja w Pajęcznie to tragedia. Ludzie po kilku łażą jeden przy drugim, w chłodniach, owocach i warzywach grzebią bez rękawic, panie na kasie obsługują bez maseczek i rękawiczek, nie stosuje się utrzymania bezpiecznej odległości.

Wojtek
Wojtek
odpowiedział na komentarz  MAP
4 lat temu

Podobnie jest w Biedronce w sulmierzycach jeden wlazi na drugiego brak słów ludzie opamiętajcie się są tam osoby które mają kwarantannę mają gdzieś że mogą zarazić