R e k l a m a
Strona głównaWiadomościPajęcznoPielgrzymka Biegowa Klubu Biegacza Warta

Pielgrzymka Biegowa Klubu Biegacza Warta

Sierpień to tradycyjnie miesiąc pielgrzymkowego szczytu, wtedy na Jasną Górę dociera najwięcej pielgrzymów. Do jasnogórskiego sanktuarium chętnie wybierają się pątnicy z Pajęczna. Do tej pory mieli oni do wyboru albo pieszą, albo rowerową formę pielgrzymowania. W tym roku  wystatrtowała też I Biegowa Pielgrzymka Klubu Biegacza Warta.

Przebiegnięcie 45 kilometrów  w  kilka godzin to wielkie wyzwanie, nawet dla osób w znakomitej kondycji sportowej. Tego wyzwania podjęła się skromna grupa członków Klubu Biegacza Warta (Kinga Modlińska, Anna Paczuszka, Elżbieta Kupiec, Jacek Mruszczyk, Andrzej Bęczkowski, Michał Wawrzyniak). Pielgrzymkę rozpoczęła msza święta o godzinie 5.15 rano w kościele NMP w Pajęcznie. Chwilę po jej zakończeniu wszyscy porządnie się rozgrzali i punktualnie o godz. 6.00 wystartowali do Czestochowy. Grupie asystowała skroma grupa wolontariuszy (Krzysztof Zawadzki, Wojciech Beśka), która czuwała nad bezpieczeństwem oraz dbała o odpowiednie nawodnienie zawodników.

Pogoda dopisała, członkowie Klubu Biegacza Warta w dobrych nastrojach mijali kolejne miejscowości, oraz mnóstwo pielgrzymek pieszych z województwa łódzkiego (Łódź, Bełchatów, Łask, Zelów). O godz. 11.30wszyscy uczestnicy szczęśliwie i w pełni zdrowia  dotarli do celu podróży.  Biegowy trud uczestników nie poszedł na  marne, każdy miał osobiste i wspólnotowe intencje, które przedstawił przed obrazem  Czarnej Madonny. Większość pobiła swoje rekordy życiowe, inni zdobyli nowe doświadczenia biegowe, a wszyscy zobaczyli, że „nie taki diabeł straszny jak go malują”.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom pielgrzymki, oraz liczymy że w kolejnym roku grupa śmiałków, która będzie chciała podjąć duchowo-maratońskie wyzwanie będzie jeszcze większa. Poniżej relacja fotograficzna z wydarzenia (fot. W.Beśka)

tekst i fot.: W. Beśka
R e k l a m a

1 KOMENTARZ

guest
1 Komentarz
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Bojka
Bojka
4 lat temu

Jestem pod ogromnym wrażeniem.:) Brawo i pozdrawiam moją kuzynkę – siostrę Miriam:)