Radna Stawiak dostała pracę w MZK

32

Radna rady miejskiej w Pajęcznie wygrała konkurs i objęła stanowisko kadrowej w Miejskim Zakładzie Komunalnym – jednostce budżetowej podległej burmistrzowi Pajęczna. Zawodowy awans Beaty Stawiak budzi jednak kontrowersje wśród mieszkańców.

Stawiak to stosunkowo świeże nazwisko na pajęczańskiej scenie politycznej. Beata Stawiak była jedyną kobietą startująca na stanowisko burmistrza Pajęczna w ostatnich wyborach samorządowych. Jak pisała o sobie „z wykształcenia specjalista zarządzania publicznego, zarządzania zasobami ludzkimi, specjalista prawa pracy i kadr oraz specjalista ochrony danych osobowych”. Co prawda marzenia Beaty Stawiak o burmistrzowaniu rozpłynęły się już po pierwszej turze, to jednak udało jej się dostać do pajęczańskiej Rady Miejskiej.

Od kilku dni radna może pochwalić się nową funkcją. Nie byłoby w tym nic szokującego, gdyby nie fakt, że jest to stanowisko w jednostce budżetowej podległej burmistrzowi, a dokładnie w Miejskim Zakładzie Komunalnym. O tym, że Beata Stawiak dostanie pracę w MZK, mówiło się już na długo przed ogłoszeniem konkursu na to stanowisko. Plotki okazały się niezwykle trafne i od 4 listopada nową kadrową w komunalnej została świeżo upieczona radna. Jak zarzuty komentuje sama zainteresowana?

Wiedziałam tylko, że będzie takie stanowisko i wiedziałam, że będę startować do konkursu. Tylko tyle, że spróbuje sił w konkursie – tłumaczy Beata Stawiak.

Oczywiście wraz z objęciem nowego stanowiska przez Beatę Stawiak pojawiły się głosy, że skoro radna dostała prace w Miejskim Zakładzie Komunalnym to teraz na sesjach Rady Miejskiej będzie głosowała zgodnie z wolą burmistrza Piotra Mielczarka. Jak będzie w rzeczywistości, przekonamy się już niedługo. W najbliższym czasie radni będą decydować o kolejnej dużej podwyżce opłat za wywóz odpadów. Czy radna poprze stawki zaproponowane przez burmistrza, czy jednak będzie przeciwna drastycznemu podnoszeniu cen za odbiór śmieci? Dowiemy się już w grudniu.

R e k l a m aslideslideslideslideslideslideslideslide

32
Odpowiedz

avatar
8 Comment threads
24 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
24 Comment authors
WikaZ..StanisławDudekDiwa Recent comment authors
najnowsze najstarsze najpopularniejsze
Mis
Mis

A to można takie funkcje łączyć

Dobra Zmiana
Dobra Zmiana

Czy byli kontrkandydaci w konkursie?
Czy wyniki konkursu burmistrz utajnił?

Cześć
Cześć

Nie jest to pierwsza znajoma bądź teraz zależna osoba od burmistrza zatrudniona w jego kadencji. Pokazał transpartentnosc i nowe standardy nie ma co 🙂 Jeszcze taka Stawiakową co jest tempa jak nie powiem kto 🙂 Powodzenia

Gosc
Gosc

,,Tępa ” jak już coś mądry człowieku 😉

Kajetan
Kajetan

Znając wypowiedzi Pani Beaty z sesji jestem głęboko przekonany o tym, że żaden z niej specjalista ani z zakresu RODO ani tym bardziej z kadr i płac. Pani Beacie życzę powodzenia na stanowisku, a pracownikom napiszę tylko tyle” nauczcie się lepiej liczyć swoją wypłatę” bo kto wiec ile kto dostanie na rękę……

WYBORCA
WYBORCA

NIEMA CO TUTAJ DYSKUTOWAĆ PIERWSZA I OSTATNIA KADENCJA PANI RADNEJ KTÓRA GŁOSOWAŁA ZA PODWYŻKAMI OPŁAT…. PRZY URNACH WYBORCY ZAPAMIĘTAJĄ KTO BIERZE SOBIE NOWE CIEPŁE POSADKI

Termtra
Termtra

Wyborco i co z tego? Co chciała to osiągnęła 🙂 Sprzedała się i tyle. Ale poczekajmy nic nie trwa wiecznie. I ona i jej pryncypał będą rozliczeni. Skandal i hucpa!

Ryndok
Ryndok

Tacy pieluchowcy, im się należy.

Obserwator
Obserwator

Ludzie opamiętajcie się!!!Wasza zawiść i zazdrość kiedyś Was zabije.Wypisujecie takie bzdury,a sami byście chcieli aby Wasza córcia lub synowa była na jej miejscu .Pamiętajcie karma wraca i dobra i zła.

leszczyk
leszczyk

Nie pisz bzdur i dyrdymałów. Co ma tu do rzeczy karma? Radna dostaje ciepłą posadkę, będzie zależna od burmistrza i ty uważasz, że to normalne? Gdzie ogłoszenie o konkursie? Po co osoba od burmistrza w komisji? Gdzie ta transparentność? Mamy prawo oceniać bo to nasze pieniądze a nie burmistrza i tej dziwnej pani. Karma wraca i niech na nią uważa burmistrz i Stawiakowa.

Stanisław
Stanisław

Brawo, święta prawda

Anna
Anna

A gdzie ten konkurs byl ogloszony? Od dawna przegladam oferty pracy w Pajecznie i pierwsze slysze o takim konkursie, a chetnie bym sie zglosila.

hehe
hehe

Już widzę jakbyś miała jakiekolwiek szanse 😀

Leszek
Leszek

Czy pani Ola kierowniczka była w komisji…? A czy wogóle była komisja…?

Stanisław
Stanisław

Może miałaby większe niż Pani radna, uczciwa konkurencja i uczciwy wybór, ale ratusz chyba o tym zapomniał, jak zawsze, wstyd i hańba. Czas szybko leci, za 4 lata spotkamy się przy urnach

Robert
Robert

U pana burmistrza Wolskiego

Stanisław
Stanisław

Jak wszystko po cichutko….

Z..
Z..

To niedokładnie przeglądasz te oferty bo na stronie BIP mzk i urzędu były informacje. skoro tylu chętnych o których mówił dyrektor w Ipp zznalazło ogłoszenie to chyba nic nie było ukryte. no chyba że oni wszyscy byli znajomymi ale w takim razie dlaczego ich nie wybrali

Anna
Anna

Cybulski w MZK za czasow Tokatskiego był kierownikiem do emerytury + radnym, także normalna praktyka:)

Ola
Ola

Cybulski pracował w MZK jeszcze przed Tokarskim… także żadne porównanie…

Andrzej
Andrzej

A Sobera? Został radnym i zaraz były burmistrz bez konkursu mianował go na kierownika MZK.

Ania
Ania

Sobera pracuje pewnie ze dwa lata…i nigdy nie był kierownikiem…?

Stanisław
Stanisław

Kobieto, robi 4 lata poprzednie i ten rok, a gdzie ma szkołę aby być kierownikiem.

Wika
Wika

Do Stanisław: co miesiąc chodzę do MZK płacić czynsz za mieszkanie i p. Soberę widzę tam dopiero od dwóch lat, a nie jak piszesz od pięciu. A po drugie, na informacji na drzwiach/przy drzwiach nie jest napisane, że jest kierownikiem. Ale mogą mnie czasem oczy zawodzić… Stanisław, dobrze czasem kogoś dopytać lub sprawdzić zanim będzie się brednie wypisywać…

Stanisław
Stanisław

Bo obecny lubuje się w praktykach poprzednika z umiłowaniem

Stach
Stach

Spłata długu za poparcie w drugiej turze…? Nieprawdaż pani Olu…?

Robak
Robak

Ciekawe co na to powiatowa królowa od kichy?

adam
adam

A miało być tak pięknie i uczciwie szkoda gadać jeszcze cztery lata.
do zobaczenia przy urnach wyborczych

Dzidek
Dzidek

Pisowska kicha, szkoda że tak późno dochodzicie do rozumu. Zastanówcie się za cztery lata.

Diwa
Diwa

Kiedy to otwarcie ronda?

Stanisław
Stanisław

Za sto lat, przy takiej robocie, dwóch ludzi łopatka się bawi, śmiech na sali

Dudek
Dudek

Kasę doi i się śmieje z tych co na nią głosowali.