Rynek także w sobotę – dodatkowy dzień targowy w Pajęcznie [ANKIETA]

24

Już nie tylko we wtorki będzie można robić zakupy na pajęczańskim targowisku. Plac ma być czynny również w soboty.

Pajęczański Ratusz planuje w najbliższym czasie zachęcić mieszkańców i sprzedawców do odwiedzania targowiska także w sobotę. Niewątpliwym udogodnieniem dla handlujących jest fakt, że za miejsce handlowe na rynku nie zapłacą nawet złotówki.

Takie podejście ma na celu m.in. zachęcić okolicznych rolników do sprzedawania swoich płodów rolnych, co docelowo może przełożyć się na niższe ceny dla klientów. Dodatkowo kupujący, którzy przyjadą na plac targowy w sobotę będą mogli skorzystać z bezpłatnego parkingu.
Czy rynki w sobotę sprawdzą się na pajęczańskim targowisku przekonamy się juz wkrótce.

[yop_poll id=3]

R e k l a m a
guest
24 komentarzy
najstarsze
najnowsze najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
Jan
1 rok temu

Odgrzewanie starego kotleta, już kiedyś tego próbowano, ale nic z tego nie wyszło, handlowcy i klienci są przyzwyczajeni, że na targ w sobotę jadą do Działoszyna. Wtedy również zwolnienie z opłat nie pomogło, a w jaki sposób zarabia wtedy Gmina? Obecny burmistrz próbuje chyba udowodnić, że “działa”.

Jozin
Jozin
odpowiedział na komentarz  Jan
1 rok temu

Wiem, że była giełda samochodowa, ale za bardzo się nie przyjęła.
Natomiast nie pamietam targów w sobotę, a trochę już tutaj mieszkam 😉

Emigrant
Emigrant
odpowiedział na komentarz  Jan
1 rok temu

Jego skuteczność pokazuje upadek Zawiszy 🙂

Beata
Beata
odpowiedział na komentarz  Jan
1 rok temu

Ludzie wy tylko narzekać tylko ciekawe jak by z Was ktoś pełnił funkcję burmistrza co by więcej zrobił. Z takim negatywnym podejściem tylko krytyka zawiść zazdrość rzenada. A życie takie krótkie bądźmy dla się bardziej serdecznie a lepiej będzie nam się żyło. 😉 Pozdrawiam

Viki
Viki
odpowiedział na komentarz  Beata
1 rok temu

tak …przede wszystkim żenada……

Pajeczanin
Pajeczanin
1 rok temu

W Pajęcznie brakuje mieszkań a nie targowicy w sobotę i koni niech burmistrz i gmina zajmie tym co naprawdę trzeba ! !

obywatel
obywatel
1 rok temu

Pomysł uważam za bardzo dobry, z jedną uwagą.
Pajęczański Ratusz powinien w każdą sobotę targową zorganizować dzień spotkań z mieszkańcami, ale nie w Ratuszu lecz na placu targowym. Za miejsce na rynku nie zapłacą nawet złotówki. Ratusz nie poniesie kosztów. Dyżury powinno pełnić co najmniej dwóch radnych , a raz na kwartał osobiście burmistrz. Przedstawione wnioski i uwagi powinny być przedstawione i omówione w planie najbliższej zwołanej sesji Rady Gminy.
Frekwencja murowana – sprzeda, kupi i porozmawia z władzą.

marek1724
marek1724
1 rok temu

Świetny pomysł .
Sprzedający nie będzie musiał płacić za stanowisko a kupujący w końcu będa mogli normalnie zaparkować a nie jak na ryneczku przy Wiśniowej.. Odległość nie jest żadnym problemem bo i tak dużo ludzi wybiera się na zakupy weekendowe samochodami co widać na parkingach pod pajęczańskimi marketami.
Wydaje mi się że tylko kwestią czasu jest żeby to nowe miejsce handlowe w soboty przyjęło się wśród mieszkańców .

Emigrant
Emigrant
1 rok temu

Kiełbasa wyborcza. Czyżby z koniny?

Rafi
Rafi
odpowiedział na komentarz  Emigrant
1 rok temu

Jakakolwiek propozycja dla mieszkańców i już wietrzycie podstęp. Co to za kiełbasa wyborcza niby ? Najlepiej żeby nic się nie działo w Pajęcznie …
A wracając do meritum…pomysł dobry , warty zachodu. Dobra reklama i sprzedający nie musieliby długo czekać na klientów tym bardziej że jak byłem ostatnio w Novertisie to było sporo klientów na targowicy . Zarówno u nich jak i Husqvarnie i w sklepie żelaznym .Do tego takie miejsce gdzie można kupić warzywa czy owoce i nie martwić się o to czy będzie miejsce parkingowe.
Jeszcze raz napiszę że wydaje mi się to dobrym pomysłem.

Ona 30
Ona 30
1 rok temu

Moim zdaniem bardzo dobry pomysł. Nie każdy z mieszkańców Pajęczna ma możliwość dojazdu na pobliskie rynki. Poza tym można byłoby pomyśleć również o targowisku w niedziele, porozmawiać z handlowcami co Oni na to . W Radomsku dzień targowy jest co drugi dzień a także w niedziele i swietnie się tam to sprawdza. Poraz żeby Pajęczno otworzyło się na ludzi i ich potrzeby a mysle ze “rynek” w niedzielę to również dobry pomysł.
Brawo za inicjatywę oby się udała :-).

zły
zły
1 rok temu

od samego początku było wiadomo, że burmiszcz wyłożył sobie targowicę kostką żeby konie mogły stawiać klocki na eleganckim bruku kiedy przydaje się plac targowy? 1. we wtorki na jarmarku – nie byłem tam ze sto lat ale słyszałem generalnie, że jarmarki umierają 2. jako parking na wszystkich świętych (czytaj raz w roku) 3. na imprezy końskie (2 razy w roku chyba) 4. ewentualnie może robić jako parking dla tirów (tylko czy oby na pewno ten asfalt jest przystosowany do takich ciężarów?) a teraz wyobraźcie sobie ile można by z tej kostki zbudować ulic na nowych osiedlach? ludzie mieszkają tam od… Więcej »

Leszek
Leszek
odpowiedział na komentarz  zły
1 rok temu

Piotruś nie fantazjuj…jak nic w życiu nie zrobiłeś to i pojęcie marne….

Baśka
Baśka
odpowiedział na komentarz  zły
1 rok temu

Burmiszcz ☺️🤣😂 Naucz się pisać

Grzegorz
Grzegorz
1 rok temu

Uważam,że to dobry pomysł. Szczególnie,że można się wystawić za darmo, z czego można by uczynić tzw. pchli targ.

Aga
Aga
1 rok temu

To ,że plac targowy jest wyłożony kostką to duży plus, pamięta każdy jak było, buty po kostki utaplane w błocie jak tylko popadało, albo był śnieg, o tym w ogóle nie ma co dyskutować bo to próżny trud. Rynki były, są i będą raz większe jak sezon letni , a zima słabe, ale to zrozumiałe, można spróbować z tą sobotą, ale będzie ciężko, bo sprzedawcy już mają punkt w Działoszynie, zostają tylko luzacy, może to dobrze, że nie będzie żadnych opłat, ile zarobisz to twoje.

kris
kris
odpowiedział na komentarz  Aga
1 rok temu

Dzisiaj na targowicy było sporo ludzi odwiedzających i kupujących na zorganizowanym kiermaszu ogrodniczym. Dobry pomysł z tym jak i udostępnieniem handlującym placu targowego w soboty. Dobre inicjatywy dla mieszkańców a nie głupia polityka w której wszystko co zaproponuje burmistrz jest negowane.

Smiałek
Smiałek
1 rok temu

To w Działoszynie powinni ogłosić dzień targowy we wtorek tez za darmo i się wyrówna. Handlujący będą zachwyceni we wtorki Działoszyn, a w soboty Pajęczno i to za darmo.

kawkaa
kawkaa
1 rok temu

moze w koncu wezmiecie sie za jakas rozrywke w tej dziurze bo przychodzi weekend i mlodziez nie ma co robic Pajeczno stalo sie miasteczkiem emerytow i rencistow

Mirek
Mirek
odpowiedział na komentarz  kawkaa
1 rok temu

To niestety smutna prawda.
Duzych firm zeby zapewnic ludziom prace tez nikt nie zacheca do inwestycji w powiecie, miasto stoi w miejscu od wielu lat – umieralnia.

Viki
Viki
odpowiedział na komentarz  kawkaa
1 rok temu

formy rozrywki dyktowac będzie UTW i ci drudzy emeryci z zarządem w Bibliotece …… , na to wychodzi 🙂 😀 …dobre i to , byle było trochę weselej …w tej rozpaczliwej ciszy.

Viki
Viki
1 rok temu

Wydaje mi się , że ciekawą inicjatywą byloby zainicjowanie “pchlich targow ” /sprzedaz staroci albo zbednych rzeczy , często ciekawych i oryginalnych , zdekompletowanych , niepotrzebnych …np. ceramika kuchenna , sprzęt kuchenny . ubrania , buty , domowy sprzet elektr, ozdoby , itp. itp…wlaściwie wszystko , co wystawić mozna na straganie.Mogą odbywać się w sobotę lub w niedziele 3-4 razy w roku / w sezonie letnim ma się rozumieć /. I oczywiście z opłatami za mejsce /rozsądnymi / , dodatkowy dochód dla gminy. Na zachodzie działają takie od wieków …….z bardzo duzym zainteresowaniem ….no głównie przez muslimów….ale jednak 😀 Każdy… Więcej »

Pajęczanka
Pajęczanka
1 rok temu

Tak jak widać po ostatnim weekendowym kiermaszu, jest zainteresowanie ze strony mieszkańców i handlujących możliwością zrobienia zakupów na Placu Targowym również w weekend. Targi tematyczne i ogóle dlaczego nie, przecież jest to miejsce otwarte dla wszystkich. Popieram takie pomysły!

Ginek
Ginek
1 rok temu

Rynek w sobotę w Działoszynie zapewnia wszystko. Ludzie cieszą się że mogą zrobić sobie poranną wycieczkę.
Jeżeli będą handlować w sobotę w Pajęcznie w i Działoszynie to wielkiego sukcesu nie będzie.
W Pajęcznie musiała to by być działalność nie związana ze zwykłym handelkiem: ciuch mydło wiertarka i powidło. Coś nowego trzeba wymyślić
Nawet w Działoszynie nie wszystkie punkty
na rynku mają obłożenie w sobotę
A tak ogólnie.
W Działoszynie to jest rynek. A do Pajęczna zawsze ludzie jechali na jarmak. Zawsze brałem ogonkowe jak dziadek sprzedał świnie.